رژیم غذایی تکان دهنده توسط 50 سنت – رژیم غذایی مایع رادیکال 50 سنت جزئیات کاهش وزن

50 سنت، که نام اصلی او کرتیس جکسون سوم است، تحت یک رژیم غذایی سخت 9 هفته ای قرار گرفت و با موفقیت 54 پوند از بدن خود را از دست داد تا نقش یک بیمار سرطانی را در فیلم آینده خود “Things Fall Apart” بازی کند. این رژیم فقط شامل مایعات خالص – معروف به رژیم مایع – و همچنین سه ساعت پیاده روی هر روز روی تردمیل است.

افشای عکس های او مردم سراسر جهان را در شوک و ناباوری کامل قرار داد. برخی از آنها شروع به طرح سؤالاتی در مورد اینکه آیا چنین رژیم های غذایی سریع و در عین حال شدیدی سالم و منطقی است یا خیر.

با این حال، دکتر داگلاس هوسبندز، متخصص تغذیه از کالیفرنیا به مطبوعات فاش کرد که این یک روش ناسالم برای رژیم غذایی به دلایل مختلف است: نمی توان آن را برای یک رژیم غذایی طولانی مدت اعمال کرد، می تواند باعث از بین رفتن بافت های عضلانی شود و سموم ذخیره شده در آن را حذف نمی کند. چربی او ادعا کرد که یک برنامه کاهش وزن حساس که زمان بیشتری می برد ممکن است به هر حال ایمن تر باشد. او همچنین افزود که چنین روش هایی که برای به دست آوردن فرصت های بازیگری در دنیای سرگرمی استفاده می شود، اگر به درستی مدیریت نشود، می تواند عواقب بدی داشته باشد.

50 سنت ادعا کرد که شروع به خوردن مثل عادی کرده است و باید در کوتاه ترین زمان وزن خود را بازگرداند. دکتر داگلاس همچنین اظهار داشت که افزایش سریع وزن می تواند بسیار خطرناک باشد. در مجموع، هر کاری که در یک ثانیه انجام شود، هرگز برای شما مفید نخواهد بود. برخی از مردم عادی نیز اظهاراتی را مطرح کرده اند که چنین رژیم غذایی به شدت جنون آمیز است و حتی نباید توسط مربیان حرفه ای تحصیل کرده و مطیع انجام شود. بدون شک 50 سنت یک مشتاق است که هیچ هدف دست نیافتنی ندارد.

ماریون نستله، استاد مطالعات مواد غذایی از دانشگاه نیویورک، گفت که سطح خطر بستگی به سرعت و میزان کاهش وزن دارد. اکثر مردم قادر به تحمل چند پوند هستند اما کاهش وزن سریع می تواند کشنده باشد. با این حال، اگر رژیم غذایی با دقت انجام شود، بعید است که از مشکلات سلامتی رنج ببرند.

چنین روش پوچ رژیمی که توسط 50 Cent استفاده می شود، تنها کسری از کاری است که اکثر افراد مشهور انجام می دهند. ستاره‌های مشهور دیگری مانند ویکتوریا بکهام، خواهران کارداشیان، بیانسه، رنی زلوگر و تام هنکس نیز در برنامه‌های غذایی شرکت داشته‌اند، اگرچه برخی ممکن است به اندازه کورتیس جکسون افراطی نباشند. انتشار اخبار رژیم غذایی می تواند تأثیر منفی بر مردم داشته باشد و متخصصان به مردم عادی توصیه می کنند که از برنامه های رژیمی مورد استفاده ستاره های هالیوود تقلید نکنند.