رژیم غذایی خام، راه طبیعی!

حال بیایید ببینیم رژیم غذایی خام چگونه می تواند تفاوت ایجاد کند…

بعد از تمام شور و شوق زیاد در مورد کالری شماری، هوس پریدن از رژیم غذایی سویا، و فوبیای تغذیه ای در مورد چربی، پروتئین یا کربوهیدرات های بسیار زیاد یا کم در رژیم های غذایی، امروزه رژیم غذایی خام که وعده هضم سریع و آسان را می دهد. با یک انفجار بزرگ برداشته شد و یک روند بزرگ غذا خوردن را شروع کرد. سلبریتی ها، رستوران ها، تولیدکنندگان مواد غذایی، و کتاب ها و مجلات سبک زندگی، فواید سم زدایی بدن را با خوردن سبزیجات فرآوری نشده، آجیل، میوه ها و حتی عسل تمجید و تبلیغ می کنند.

رژیم غذایی خام از پخت و پز، سرخ کردن، پختن، کباب کردن، بخارپز کردن، استفاده از هر نوع حرارتی حمایت نمی کند. این بر اساس این باور است که خوردن غذای نپخته بیشتر میزان آنزیم های گوارشی تولید شده توسط بدن را کاهش می دهد. غذاهای طبیعی فرآوری نشده در بهترین حالت طبیعی خود هستند و آنزیم ها دست نخورده باقی می مانند. آنزیم ها برای انجام بسیاری از وظایف در بدن از جمله هضم، جذب و حذف غذا مورد نیاز هستند. کمبود آنزیم می تواند منجر به کمبود ویتامین و مواد معدنی شود. در پخت و پز بخشی از تغذیه غذا که شامل آنزیم ها و اسیدهای آمینه است از بین می رود. علاوه بر این، هرچه غذا بیشتر پخته و فرآوری شود و دمای آن بالاتر باشد، هضم و متابولیسم آن دشوارتر می شود. غذای پخته نه تنها کندتر از غذای خام از دستگاه گوارش عبور می کند، بلکه تمایل به تخمیر دارد و سموم را به بدن باز می گرداند و جذب غذا و کار بر روی بازسازی سلول ها را دشوارتر می کند. بدترین نوع غذاها آنهایی هستند که حاوی شیرین کننده‌ها و رنگ‌های مصنوعی هستند، حقیقتی که همه نمی‌دانند، همانطور که اغلب می‌شنوید که برخی می‌گویند: «تلاش برای لاغری، مصرف کولای رژیمی به جای کولای معمولی، جایگزینی شکر مصنوعی با شکر مصنوعی. شیرین کننده ها در غذای شما…”

“هر کسی یک دکتر در خود دارد، ما فقط باید به او در کارش کمک کنیم. نیروی شفابخش طبیعی در درون هر یک از ما بزرگترین نیرو برای خوب شدن است. غذای ما باید داروی ما باشد. داروی ما باید غذای ما باشد. اما خوردن در هنگام بیماری، سیر کردن بیماری شماست.» بقراط، پزشک یونانی (460 قبل از میلاد – 377 قبل از میلاد)

ما همانیم که میخوریم. با گذشت زمان، بدن ما سمومی را جمع آوری می کند و مواد زائد را از مواد غذایی که به طور کامل دفع نشده اند ذخیره می کند، که منجر به مشکلات سلامتی، افزایش وزن، تخریب اندام ها، کند شدن متابولیسم و ​​پیری زودرس می شود. غذا، به خودی خود، قدرت شفابخشی ندارد، اما بدن ما ظرفیت باورنکردنی برای بهبودی دارد. غذاهای نپخته و طبیعی می توانند مواد خام مورد نیاز بدن را برای سم زدایی، ایجاد انرژی و بازسازی به بدن ما ارائه دهند. هنگامی که فرآیند سم زدایی از طریق خوردن غذاهای خام فعال می شود، فشار وارد شده به سیستم لنفاوی، خون، مغز، اندام ها و کل بدن کاهش می یابد. بدن را قادر می‌سازد تا سموم را دفع کند و ما را در مسیر انرژی بیشتر، پوست شفاف‌تر و موهای درخشان‌تر و بدنی باریک‌تر قرار دهد.

منابع: http://www.benefits-of-honey.com/raw-food.html