رژیم غذایی درمان آکنه – 3 غذایی که مانند طاعون باید از آن اجتناب کنید

آکنه پیک نیک نیست. هیچ راهی بهتر برای گفتن وجود ندارد. گاهی اوقات آرزو می کنم کاش آکنه یک شخص واقعی بود تا بتوانم به آنها آسیب بدنی بزنم! در این مقاله قصد دارم در مورد 3 ماده غذایی به شما بگویم که در واقع باعث تشدید وضعیت آکنه و بدتر شدن آن می شوند، بنابراین می توانید سعی کنید آنها را کاهش دهید یا به طور کلی آنها را از رژیم غذایی خود حذف کنید. من همچنین در مورد یک برنامه رژیم غذایی درمان آکنه به شما خواهم گفت که می توانید برای خلاص شدن از شر آکنه خود برای همیشه دنبال کنید.

در حالی که با آکنه بزرگ می شدم، تمام افسانه ها و شایعات در مورد اینکه چه چیزی باعث آکنه می شود و چه چیزی باعث آکنه نمی شود را شنیدم. رایج ترین آن افسانه قدیمی “آکنه ناشی از کثیفی است.” واقعیت این است که آکنه ارتباط بسیار کمی با داشتن عادات کثیف دارد. بسیاری از افراد مبتلا به آکنه با عادات فوق العاده تمیز وجود دارند، همانطور که افراد بسیار کثیفی وجود دارند که هرگز در تمام زندگی خود جوش یا جوش سرسیاه نداشته اند.

حقیقت این است که آنچه به بدن خود وارد می کنید بیشتر با وضعیت آکنه شما ارتباط دارد تا آنچه روی آن می گذارید. بنابراین بدون تأخیر بیشتر، بیایید نگاهی به سه کاندیدای اصلی بیندازیم که هنگام تلاش برای پیروی از رژیم درمانی آکنه از آنها اجتناب کنید.

در ابتدا، من می خواهم در مورد یک غذای کوچک محبوب به نام شکلات به شما بگویم. مقصر در محل کار در اینجا یک محرک رایج به نام کافئین است و در صورت مجاز بودن، کافئین وضعیت آکنه شما را بی نهایت تشدید می کند. لطفاً توجه داشته باشید که با رژیم غذایی مناسب برای درمان آکنه، کافئین (و بنابراین شکلات) در حد اعتدال مشکل بزرگی نیست.

یکی دیگر از مواد غذایی که گاهی اوقات باعث تشدید آکنه می شود، گوجه فرنگی است. گوجه فرنگی یک شمشیر دو لبه است. از یک طرف، آنها برای شما عالی هستند. از سوی دیگر، مقادیر بالای اسید دقیقاً به پوست شما کمک نمی کند. اقدام توصیه شده من این است که به خوردن گوجه فرنگی ادامه دهید، اما مطمئن شوید که از یک رژیم درمانی عمومی برای درمان آکنه مانند رژیمی که بعداً به شما خواهم گفت، پیروی می کنید.

کولاهای تیره اغلب یک مشکل بزرگ هستند. آنها مملو از افزودنی های مضر هستند که تقریباً آکنه را تشدید می کنند، بنابراین اگر نوشیدنی های نوشابه تیره می نوشید فوراً آنها را قطع کنید و ببینید که آیا وضعیت شما را بهبود می بخشد یا خیر.

کاهش مصرف تشدید کننده های شناخته شده آکنه بسیار مهم است، اما برای مبتلایان به آکنه مزمن این تنها نیمی از معادله است. برای درمان واقعی آکنه، باید از یک رژیم غذایی دقیق برای درمان آکنه پیروی کنید. همانطور که غذایی که وارد بدن خود می کنید می تواند بر روی آکنه شما تأثیر منفی بگذارد، غذاهای مناسب نیز می توانند تأثیر بسیار مثبتی داشته باشند.