رژیم غذایی سرکه سیب – معجزه رژیم غذایی لرد بایرون در قرن نوزدهم

رژیم سرکه سیب یک رژیم غذایی است، اگرچه رژیم غذایی مد روز نامیده می شود، اما از اوایل دهه 1800، زمانی که لرد بایرون استفاده از “معجزه رژیم” را رایج کرد، وجود داشته است. حتی بقراط نیز از آن به عنوان یک تونیک برای سلامتی استفاده می کرد و سربازان آمریکایی از آن برای مبارزه با سوء هاضمه، ذات الریه و اسکوربوت استفاده می کردند.

مفهوم رژیم اساسا بر این فرض استوار است که “یک سیب در روز پزشک را دور نگه می دارد”. اما این یک سیب نیست، بلکه سرکه سیب است که به آن سرکه سیب و اسید استیک نیز می گویند.

سرکه سیب از سرکه ای ساخته می شود که محصول فرعی تخمیر سیب است. در طی این فرآیند، سیب به الکل و سرکه تجزیه می شود. سرکه حاوی اسید استیک، مقداری اسید لاکتیک و اسید سیتریک است.

سرکه سیب به رنگ زرد مایل به قهوه ای روشن است و معمولاً بدون فیلتر یا پاستوریزه فروخته می شود. به طور معمول، به صورت آنلاین یا در فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی فروخته می شود. در حالی که انواع دیگر سرکه برای پخت و پز استفاده می شود، سرکه سیب فقط برای سلامتی است.

فرآیند نوشیدن اسید با ادعاهای زیادی از جمله راه های پیشگیری از دیابت و سرطان مرتبط است، اما بسیاری از این موارد به طور قطعی ثابت نشده است، بنابراین بهتر است تا آنجا که می توانید از قبل در مورد آن یاد بگیرید. در هر صورت، داشتن چیزی که مستقیماً از طبیعت می آید و فقط برای شما خوب است، ضرری ندارد.

ما در مورد چیزی صحبت می کنیم که برای هزاران سال محبوبیت خود را نشان داده است، از بقراط گرفته تا لرد بایرون، و حتی تا دهه 1970، زمانی که به لطف کتاب های زیادی که نشان می دهد می تواند یک گزینه کاهش وزن باشد، محبوب شد. با جلبک دریایی، ویتامین B6 و لسیتین استفاده می شود.