رژیم غذایی غربی و خطر سرطان روده بزرگ


ارتباط سرطان روده بزرگ با رژیم غذایی غربی

یک رژیم غذایی غربی سرشار از گوشت قرمز و فرآوری شده با سرطان روده بزرگ مرتبط است. رژیم غذایی به سبک غربی سرشار از گوشت قرمز و فرآوری شده، شکر و غلات تصفیه شده و کربوهیدرات ها خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد.

یافته های اخیر ثابت می کند که رژیم غذایی تاثیر زیادی بر سلامت انسان دارد. انواع غذاهایی که ما مصرف می کنیم می توانند بر میکروبیوتای روده تأثیر بگذارند و باعث تغییرات فیزیولوژیکی شوند و همچنین می توانند مستقیماً پاسخ بدن را هدف قرار دهند.

رژیم غذایی غربی یا رژیم غربی با مصرف زیاد چربی های اشباع شده و ساکارز در رژیم غذایی و مصرف کم فیبر مشخص می شود. این رژیم غذایی با مقدار زیادی گوشت قرمز و فرآوری شده تعریف می شود. شواهد فزاینده ای برای حمایت از این ادعا وجود دارد که رژیم غذایی غربی خطر ابتلا به بیماری هایی از جمله سرطان، دیابت و چاقی را افزایش می دهد.

شواهد جدید گوارشی همچنین ارتباطی بین رژیم غذایی به سبک غربی و سرطان روده بزرگ از طریق میکروبیوتای روده پیدا کرده است.

رژیم غذایی غربی

سرطان کولورکتال چیست؟

سرطان کولورکتال که معمولاً به عنوان سرطان کولون شناخته می شود، بیماری است که در آن سلول های روده بزرگ یا رکتوم خارج از کنترل رشد می کنند. یکی از علائم شایع سرطان روده بزرگ تغییر در عادات روده مانند افزایش یبوست یا اسهال است. یک مطالعه جدید در سراسر کشور به شواهد فزاینده ای اضافه می کند که نشان می دهد یک الگوی غذایی استاندارد غربی ممکن است در شروع سرطان کولورکتال (CRC) نقش داشته باشد.

این تحقیق نشان می دهد که این غذاهای فاقد مواد مغذی از طریق تأثیراتشان بر میکروبیوتای روده باعث ایجاد تومورهای CRC می شوند. دانشمندان ارتباط قوی بین الگوهای غذایی به سبک غربی و تومورهای CRC حاوی مقادیر بالای باکتری pks+ پیدا کردند. محققان همچنین سایر عوارض جانبی باکتری را کشف کرده اند که ممکن است رشد تومور CRC را سرکوب کند.

محققان اخیرا مشاهده کردند که تومورهای CRC با سطوح بالای pks+ E. coli با رژیم های غذایی سرشار از گوشت قرمز و فرآوری شده و کالری خالی مرتبط هستند. آنها بر این باورند که غذاهای ناسالم ممکن است فعالیت سرطان زایی کولی باکتین، ماده ای مشتق شده از E.coli را در روده تحریک کند.

کولی باکتین و E. coli رژیمی

کولی باکتین بخشی طبیعی از میکروبیوم روده است. با این حال، سویه‌های خاصی از این باکتری دارای دسته‌ای از ژن‌ها به نام جزایر پلی‌کتید سنتاز (pks) هستند. این سویه‌های pks+ E. coli سم کولی‌باکتین را تولید می‌کنند که می‌تواند به DNA آسیب برساند و جهش‌های سلولی را ایجاد کند که باعث افزایش CRC می‌شود.

مصرف یک رژیم غذایی غربی، که گاهی اوقات رژیم آمریکایی نامیده می شود، که عمدتاً از گوشت قرمز و فرآوری شده، شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده تشکیل شده است، می تواند باعث التهاب روده و سیستمیک شود که پیش ساز تومورهای کولورکتال است.

رژیم غذایی نامناسب همچنین با عدم تعادل میکروبیوتای روده، یکی دیگر از عوامل مرتبط با CRC مرتبط است. علاوه بر این، مطالعات قبلی E. coli و سایر باکتری ها را با این سرطان مرتبط کرده اند. در نتیجه، محققان مشکوک بودند که رژیم غذایی غربی ممکن است خطر قوی تری برای تومورهای دارای مقادیر قابل توجهی pks+ E. coli ایجاد کند. با این حال، تا این مرحله، آنها نمی دانستند که آیا ارتباط رژیم غذایی با CRC بر اساس باکتری های روده متفاوت است یا خیر.

رژیم غذایی غربی و سرطان روده بزرگ

روش ها و نتیجه گیری

محققان دو مطالعه سراسری را بررسی کردند تا ببینند چگونه رژیم های غذایی غربی ممکن است بر فعالیت میکروب های روده و احتمال CRC تأثیر بگذارد. این مطالعه شامل 121700 زن 30 تا 55 ساله بود که در سال 1976 ثبت نام کردند. مطالعه پیگیری متخصصان سلامت شامل 51529 مرد 40 تا 75 ساله در سال 1986 بود.

این مطالعات بینش دقیقی را در مورد 30 سال سابقه پزشکی و رژیم غذایی افراد ارائه کرد. آنها فرصتی منحصر به فرد برای بررسی الگوهای غذایی طولانی مدت افرادی که نمی دانستند سرطان دارند یا نه در رابطه با بروز CRC طبقه بندی شده بر اساس سطوح pks+ E. coli فراهم کردند.

داده ها برای سوگیری انتخاب بالقوه و عواملی مانند شاخص توده بدنی (BMI)، فعالیت بدنی، مصرف دخانیات و الکل، و سابقه خانوادگی CRC تنظیم شدند.

در مجموع 134775 شرکت‌کننده در این دو مطالعه اطلاعات رژیم غذایی کافی برای گنجاندن در این تجزیه و تحلیل ارائه کردند. در میان آنها، محققان 3200 مورد CRC را پیدا کردند.

تیم تحقیقاتی گفت که DNA از بخش های بافت بایگانی شده تومورهای کولورکتال برای یافتن سویه های pks+ E. coli استخراج شده است. کار زیادی برای انجام باقی مانده است.

محققان اذعان کردند که مطالعه آنها دارای چندین محدودیت است. مطالعات بیشتری برای تایید اینکه چگونه رژیم غذایی غربی یا غذاهای خاص و pks+ E. coli ممکن است با هم برای ترویج CRC کار کنند، مورد نیاز است.

محققان همچنین گفتند که جمعیت مورد مطالعه عمدتاً قفقازی غیر اسپانیایی بودند. با این حال، آنها به شواهدی مبنی بر روند رو به رشد CRC با شروع زودرس در میان سایر قومیت ها اشاره کردند.

محققان تفاوت‌های جنسیتی را در بروز سرطان کولورکتال pks+ E. coli دریافتند، اما مکانیسم‌های زمینه‌ای همچنان نامشخص است. خطاهای اندازه گیری و مخدوش نشدن ناخواسته اثرات عوامل نیز ممکن است برخی از نتایج را سوگیری کرده باشد.

همتای خوب کولی باختین

در حالی که کولی باکتین باعث رشد سرطان در تومورهای CRC می شود، برخی از محققان معتقدند که میکروبیوم سالم روده ممکن است پیشرفت تومور را متوقف کند.

دانشمندان دانشگاه میشیگان اخیرا دریافتند که متابولیت روترین تولید شده توسط باکتری Lactobacillus reuteri پتانسیل ضد سرطانی قوی در رده های سلولی CRC و در داخل بدن از خود نشان می دهد.

به امید اینکه موثر واقع شود

این مطالعه یکی از اولین مطالعاتی است که رژیم غذایی غربی را با باکتری های بیماری زا خاص در سرطان مرتبط می کند. در نهایت، پزشکان بر این باورند که این تحقیق نشان می دهد که چگونه انتخاب های غذایی ممکن است به جلوگیری از CRC کمک کند.

سالم ترین رژیم غذایی چیست؟

تحقیقات جدید همیشه در حال استخراج است. برخی ادعا می کنند که رژیم غذایی مدیترانه ای سالم ترین است، در حالی که برخی دیگر معتقدند پیروی از یک رژیم غذایی گیاهی بهترین راه برای پیشگیری از سرطان و سایر بیماری ها است.

به طور خاص برای کاهش خطر سرطان کولورکتال، شواهد زیر با مطالعاتی که از کاهش مصرف گوشت قرمز حمایت می‌کنند، همخوانی دارد.

محققان عادات غذایی بیش از 70000 نفر را تجزیه و تحلیل کردند و به این نتیجه رسیدند که رژیم گیاهخواری خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را کاهش می دهد.

خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در افرادی که از رژیم گیاهخواری پیروی می کردند 22 درصد کمتر از افراد غیر گیاهخوار بود. این الگوهای غذایی ممکن است باعث کاهش انسولین و فاکتورهای رشد شبه انسولین، دو هورمون مرتبط با سرطان کولورکتال، در مقایسه با رژیم سنتی آمریکایی شود.

مطالعه دیگری در بریتانیا به این نتیجه رسید که پس از یک پیگیری متوسط ​​11.4 ساله، 54961 سرطان شناسایی شد که شامل 5882 سرطان کولورکتال، 7537 سرطان سینه یائسه و 9501 سرطان پروستات می شود.

در مقایسه با گوشت خواران معمولی، خوردن گوشت کمتر، خوردن ماهی یا گیاهخواری همگی با خطر کمتر سرطان مرتبط بودند.

منابع مقاله

https://www.openaccessgovernment.org/new-research-links-western-diet-red-processed-meat-colorectal-cancer-colon/138594/#:~:text=There%20is%20growing%20evidence%20to, سرطان% 20 از طریق% 20% 20 روده% 20 میکروبیوتا.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/colorectal-cancer-more-evidence-that-western-style-diet-may-increase-risk#Methods-and-conclusions