رژیم غذایی مایع – خود را لاغر بنوشید

یکی از محبوب ترین رژیم های غذایی در دوران اخیر رژیم مایعات است. اگرچه به نظر می رسد بسیار ساده و واضح است که شما فقط مایعات بنوشید. این در واقع کمی پیچیده تر از این است، دلیل آن این است که آنچه در واقع مهم است این است که در طول این رژیم چه مایعاتی مصرف می کنید. شما نمی توانید فقط چیزی بنوشید و تصور کنید که وزن کم می کنید زیرا به شکل مایع است. به عنوان مثال، شما نمی توانید همیشه شیر شکلات بنوشید و انتظار کاهش وزن داشته باشید. در عوض، مایعات خود را از طریق نوشیدنی هایی که مملو از اسموتی ها و آبمیوه های طبیعی و میوه ای کامل هستند، دریافت کنید.

یکی از دلایل اصلی که رژیم مایعات کمک بزرگی برای کاهش وزن است، این است که بسیاری از وعده های میوه و سبزیجات توصیه شده را در اسموتی یا نوشیدنی آبمیوه دریافت می کنید. تنها حدود 20 درصد از آمریکایی ها به این تعداد مورد نیاز می رسند، بنابراین دسترسی به آن با یک یا دو نوشیدنی آسان است. علاوه بر وعده غذایی مورد نیاز این محصولات، مقدار زیادی ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان نیز دریافت خواهید کرد. یک عارضه جانبی دلپذیر این است که فشار کمتری به سیستم گوارشی خود وارد می کنید، زیرا فقط باید مایع را هضم کند.

این بسیار عالی است زیرا بدن شما در واقع قادر است مواد مغذی مورد نیاز خود را سریعتر جذب کند. از آنجایی که هضم غذای معمولی بسیار طول می کشد، بدن شما در واقع بیشتر انرژی خود را صرف هضم غذا می کند. در نتیجه، بسیاری از غذاهایی که می خورید به درستی هضم نمی شوند. در عوض، آنها به سادگی ذخیره می شوند، که سپس به اضافه کاری چربی تبدیل می شود. گاهی اوقات حتی خوردن غذاهای سالم می تواند منجر به ذخیره چربی شود زیرا هضم آن برای بدن بسیار دشوار و زمان بر است. یک رژیم غذایی مایع از همه اینها جلوگیری می کند.

اگر به دنبال یک رژیم غذایی مایع هستید، چند راه برای تعیین اینکه آیا کاندیدای خوبی هستید وجود دارد. از آنجایی که این رژیم می تواند در مدت زمان کوتاهی باعث کاهش وزن زیادی شود، بهتر است اگر اضافه وزن دارید و می توانید چندین پوند وزن کم کنید. اگر می خواهید بین پنج تا ده پوند وزن کم کنید، این به احتمال زیاد برای شما مناسب نیست. همچنین، شما می خواهید فردی باشید که می تواند به رژیم غذایی پایبند باشد زیرا واقعاً فقط می توانید مایعات بخورید.