رژیم غذایی BARF برای سگ ها: این چیزی نیست که شما فکر می کنید

شما سگ خود را فرانکی می پرستید، درست است؟ البته شما این کار را می کنید و بهترین ها را برای او می خواهید. به همین دلیل است که برای او غذای مرغوب و ارگانیک برای سگ می‌خرید. آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که غذای آماده‌شده سگ چیست و آیا خوردن آن برای فرانکی بهترین است یا خیر؟ بسیاری از ما این کار را نمی کنیم. خواندیم که دامپزشکان به تعیین مواد تشکیل دهنده و اینکه غذا حاوی تعادل مناسبی از مواد مغذی برای سلامت بهینه سگ شما است کمک کردند. به نظر کار درستی است، اما اگر راه بهتری برای غذا خوردن فرانکی وجود داشت، چه؟

غذای سگ تجاری چیست؟
برچسب مواد را روی غذای سگ خود بخوانید. به احتمال زیاد، فهرست بلندبالایی از اقلام را خواهید دید که برخی از آنها مانند ذرت غلات کامل و برخی دیگر مانند کولین کلرید را نمی شناسید. به احتمال زیاد، مواردی که درک می کنید بسیار بیشتر از مواردی هستند که باعث می شوند سرتان را خارانید. بسیاری از این مواد گیج کننده کاملاً خوب هستند. ویتامین ها و مواد معدنی با نام های پیچیده اضافه شده است. یکی از نگرانی های واقعی در مورد غذای سگ، میزان غلاتی است که در غذاهای تجاری استفاده می شود. غلات بخشی طبیعی از رژیم غذایی گرگ، جد دور فرانکی شما نیست. پس چرا آن را در غذای او بگذاریم؟ خوردن غلات زیاد، به ویژه گندم، می تواند باعث برخی مشکلات سلامتی مانند درماتیت شود که یک آلرژی بسیار رایج در سگ ها است.

یک جایگزین: رژیم غذایی BARF
نه، از شما انتظار نمی رود که غذاهای پیش هضم شده فرانکی را تغذیه کنید. BARF مخفف Bones and Raw Food است. ایده پشت این رژیم تقلید چیزی است که سگ ها به طور طبیعی می خورند. سگ ها بیشتر گوشتخوار هستند، به این معنی که آنها بیشتر گوشت می خورند – نه به عنوان غذای تجاری که ما فکر می کنیم که غلات کامل است. آنها می توانند برای زنده ماندن همه چیزخوار باشند و انواع غذاهای مختلف را می خورند، اما سگ های نیش وحشی گوشت می خورند و چیزهای کمی دیگر. فقط به این دلیل که فرانکی از غذایی که شما پیش او گذاشته اید می خورد، به این معنی نیست که او یک سنجاب خوشمزه از حیاط پشتی را ترجیح نمی دهد.

اگر فرانکی خود را در رژیم غذایی BARF بیابد، چیزهایی مانند گوشت گاو، مرغ، گوشت گوزن، بره، بوقلمون، خرگوش، یا ماهی خال مخالی، استخوان و همه چیز را می خورد. همچنین می توانید گوشت او را با میوه ها، سبزیجات و ویتامین ها تکمیل کنید.

اما آیا ایمن است؟
خوردن گوشت خام در فرهنگ مدرن و غربی ما تقریباً بی سابقه است. هر چند سگ ها می توانند از عهده آن برآیند. دستگاه گوارش آنها به طور قابل توجهی کوچکتر از دستگاه ما است و می تواند غذاهای خام و استخوان ها را به راحتی هضم کند – در واقع، بسیار راحت تر از غلات و پرکننده های مورد استفاده در غذاهای درجه یک تجاری. از آنجایی که سگ‌ها برای خوردن این غذا تکامل یافته‌اند، می‌توانند با بسیاری از باکتری‌های مزاحم مقابله کرده و از بین ببرند. خوردن گوشت خام برای فرانکی بسیار امن تر از شماست. آنچه ممکن است شما را بیمار کند، با او خوب می شود. تا جایی که به استخوان ها مربوط می شود، تا زمانی که گوشت خام باشد، جای نگرانی نیست. وقتی گوشت می‌پزید و سپس استخوانی به فرانکی می‌دهید، ممکن است خرد شود و او را خفه کند. استخوان های خام کاملاً ایمن هستند و در واقع برای او بسیار مفید هستند. آنها به راحتی و به سرعت هضم می شوند و به دندان ها و استخوان های او کلسیم مورد نیاز او را می دهند.

آیا ارزش تلاش را دارد؟
درست است، برای اینکه فرانکی را در رژیم غذایی BARF قرار دهید، باید تحقیقات بیشتری انجام دهید و مقدار مناسب و تنوع غذاهای خام را در اختیار او قرار دهید. اما مزایای بسیار زیادی وجود دارد. بدون پرکننده های زیاد، فرانکی خیلی کمتر مدفوع می کند. شما کمتر برای برداشتن خواهید داشت! پوست او بهبود خواهد یافت. بسیاری از سگ ها از دانه های غذای سگ دچار خارش و تحریک پوست می شوند. او راضی و سیر می شود و از التماس تکه های سفره دست بر می دارد. اگر فرانکی گهگاهی دچار گاز معده می شود، رژیم غذایی BARF این مشکل را برطرف می کند. به طور کلی، سلامتی او با خوردن غذایی که قرار بود بخورد بسیار بهبود می یابد. اگر کمی تحقیق کنید، بدون شک شواهدی از افرادی خواهید یافت که همیشه سگ های خود را در رژیم غذایی BARF قرار داده اند. آنها گزارش می دهند که کمتر به دامپزشک سفر می کنند و سگ هایشان عمر طولانی تر و سالم تری دارند.

اگر در نظر دارید رژیم غذایی BARF را تجربه کنید، به شما تبریک می‌گوییم! اما، برای انجام درست آن زمان و تلاش صرف کنید. با هر برنامه تغذیه ای، باید مطمئن شوید که فرانکی تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند. در مورد نحوه اجرای یک رژیم غذایی طبیعی برای فرانکی تحقیق بیشتری انجام دهید و اگر نگرانی دارید، آن را با دامپزشک خود در میان بگذارید. اولین باری که او را می بینید که یک تکه گوشت خام را پاره می کند، متوجه خواهید شد که او برای انجام این کار به دنیا آمده و پرورش یافته است.