رژیم قلیایی – آیا واقعیت را از داستان می دانید؟

در این مقاله، من می خواهم دوپ داخلی را در مورد سه دروغ رایج در مورد رژیم غذایی قلیایی به شما ارائه دهم. من معتقدم که این رژیم می تواند فواید سلامتی زیادی داشته باشد. متأسفانه، بسیاری از مردم نمی توانند از این مزایا حداکثر استفاده را ببرند، زیرا به برخی از ایده های نادرست در مورد این شیوه غذا خوردن اعتقاد پیدا کرده اند. هدف من ارائه حقایق است و در نتیجه شانس انتخاب مناسب را برای نیازهای خاص خود افزایش می دهد.

هذیان اصلی که من می‌خواهم بررسی کنم این است که رژیم غذایی قلیایی یک دیوانگی صرف است که اساساً مبتنی بر ایده‌های دیوانه «گوروهای رژیم» با درجه‌های تقلبی است. افرادی هستند که با این توصیف مطابقت دارند، و همچنین تبلیغ کنندگان متخلفی هستند که با استفاده از ادعاهای مبالغه آمیز سعی می کنند کسی را برای خرید این رژیم ترغیب کنند. با این وجود، این بدان معنا نیست که هیچ مبنای منطقی برای این رویکرد به تغذیه سالم وجود ندارد. در حقیقت، بسیاری از مطالعات از مزایای رژیم قلیایی برای جلوگیری از پوکی استخوان، تسکین درد و سایر اثرات حمایت کرده‌اند.

دومین افسانه در مورد این نوع رژیم غذایی این است که شما را ملزم می کند که تمام غذاهای حیوانی را کنار بگذارید. درست است که گوشت و غذاهای لبنی اسید زا هستند، با این حال، این لزوما به این معنی نیست که شما باید به طور کلی از شر آنها خلاص شوید.

با تکیه بر افسانه قبلی، بسیاری از مردم بر این باورند که برای لذت بردن از یک رژیم غذایی قلیایی باید تمام غذاهای اسیدی را کنار بگذارند. در حقیقت، حتی سخت‌ترین رژیم‌های غذایی غنی از قلیایی به شما این امکان را می‌دهند که 20 تا 35 درصد از رژیم غذایی خود را غذاهای اسیدی تهیه کنید. این به شما امکان می دهد تنوع قابل توجهی داشته باشید و همچنان یک pH داخلی ایده آل داشته باشید.

در نتیجه، رژیم قلیایی لازم نیست آنطور که فکر می‌کردید متعصبانه باشد. و به دور از اینکه یک رژیم غذایی خطرناک باشد، در واقع یک رویکرد صحیح و مبتنی بر علمی برای کاهش وزن و افزایش سلامت عمومی شما است.