رژیم کم نمک و نارسایی قلبی


رژیم کم نمک و نارسایی قلبی

نارسایی قلبی زمانی است که قلب نتواند خون را به طور موثر پمپاژ کند تا نیازهای بدن را برآورده کند. در نتیجه بدن نمی تواند مواد مغذی و اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت کند. نارسایی مزمن قلبی.

افراد مبتلا به نارسایی قلبی می توانند علائم مختلفی را تجربه کنند، از جمله:

تنگی نفس، سرفه مداوم یا خس خس سینه

تورم به دلیل تجمع مایع اضافی

احساس خستگی

افزایش ضربان قلب، تپش قلب

طبقه بندی عملکردی انجمن قلب نیویورک (NYHA) یکی از استانداردهایی است که برای طبقه بندی نارسایی قلبی استفاده می شود. این سیستم افراد را بر اساس میزان تداخل نارسایی قلبی در توانایی آنها در انجام وظایف و علائم مرتبط با فعالیت به یکی از چهار دسته تقسیم می کند.

بسیاری از سازمان ها و پزشکان افراد مبتلا به نارسایی قلبی را تشویق می کنند که میزان نمک را در رژیم غذایی خود کاهش دهند. از نظر تئوری، کاهش سطح سدیم می تواند به جلوگیری از اضافه بار مایعات در افراد مبتلا به نارسایی قلبی کمک کند. زیرا سدیم می تواند منجر به احتباس مایعات شود که می تواند نارسایی قلبی را تشدید کند.

یک مطالعه جدید نشان داده است که رژیم کم سدیم کم سدیم (رژیم غذایی که کمتر از 1500 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند) ممکن است کیفیت زندگی و برخی از علائم را در افراد مبتلا به نارسایی قلبی بهبود بخشد. با این حال، این مطالعه همچنین نشان می دهد که رژیم های غذایی کم نمک ممکن است بستری شدن در بیمارستان را برای مشکلات قلبی عروقی کاهش ندهد.

پزشکان مدت‌هاست که کاهش مصرف نمک را برای نارسایی قلبی یا سایر مشکلات قلبی توصیه کرده‌اند. با این حال، تحقیقات در مورد تأثیر مصرف کم سدیم در کاهش مراجعه به بخش اورژانس یا بستری شدن در بیمارستان همچنان ادامه دارد.