زمانی که یک رژیم غذایی سالم باعث بحران شفا می شود


فهرست مطالب[Hide][Show]

چرا خوردن یک رژیم غذایی سالم‌تر می‌تواند باعث بحران بهبودی شود یا علائم را تشدید کند و چرا این تلاش‌های چرخه را برای داشتن سبک زندگی سالم‌تر ناامید یا کوتاه نمی‌کند.

کلمه شفا با فلش های رنگی احاطه شده است

افراد بیشتری نسبت به قبل در حال بهبود رژیم غذایی و سبک زندگی خود هستند. این یک خبر عالی است!

متأسفانه، در اوایل فرآیند ایجاد تغییرات مهم، برخی ممکن است چیزی را تجربه کنند که «بحران شفا» نامیده می شود.

خطر این اتفاق به ویژه اگر اصلاحات سبک زندگی شدید باشد، زیاد است.

به عنوان مثال، حذف ناگهانی تمام قندها از رژیم غذایی یک بوقلمون سرد در صورتی که مصرف آن قبلاً زیاد بود، می تواند بدن را وارد یک چرخه معیوب کند.

بهبودی حیاتی یا “مرگ” ممکن است آنقدر شدید باشد که فرد ممکن است وسوسه شود که تلاش برای بهبود رژیم غذایی را به کلی کنار بگذارد!

فیزیوتراپی می تواند به یک “بحران” موقت منجر شود

در بیش از 20 سال آموزش سلامت طبیعی، من بیش از آن چیزی که بتوانم بشمارم، این فرآیند را دیده ام.

واقعیت این است که فیزیوتراپی قبل از هر چیز مستلزم این است که بدن از شر مواد سمی خلاص شود. این باید قبل از شتاب گرفتن بازسازی و بهبود سلامتی که باعث افزایش زندگی می شود اتفاق بیفتد.

این می تواند به یک دوره موقت بدتر شدن علائم تبدیل شود. چه مدت؟

این به عوامل مختلفی مانند سن، متابولیسم، شدت تجمع سم و کیفیت تغذیه قبلی بستگی دارد.

گاهی اوقات، فرآیند سم زدایی می تواند آنقدر شدید باشد که فرد به معنای واقعی کلمه نمی تواند برای مدتی از خانه خارج شود.

در موارد دیگر، فردی که دچار بحران بهبودی می شود ممکن است علائم را با یک عفونت یا بیماری واقعی اشتباه بگیرد.

سم زدایی کفیر

به عنوان مثال، همین هفته گذشته، یک خواننده با علائم سرگیجه به فوریت آمد. او به تازگی حدود 24 ساعت کفیر را که در خانه با شیر خام پوشیده از علف درست کرده بود، مصرف کرده بود.

کفیر، به ویژه، یک ضد عفونی کننده است. این قوی ترین غذای تخمیری است که حاوی ده ها باکتری مفید و گونه های مخمری است که به شدت منعکس کننده کلونیزاسیون پاتوژن در روده است.

استفاده از آن برای اولین بار قطعا می تواند منجر به سم زدایی سریع شود زیرا بدن روده ها را از عوامل بیماری زا پاک می کند.

مثال دیگر یکی از دوستانم است که متوجه شد وقتی شروع به نوشیدن کفیر کرد، دچار اگزما شد. برای حل این مشکل، او مقدار نوشیدنی خود را در هر روز کاهش داد و به آرامی ورزش کرد.

این استراتژی به زمان اجازه داد تا سازگار شود و مکانیسم‌های ترشح بدن را که پوست بزرگ‌ترین عضو آن است تحت تأثیر قرار نداد!

مطمئناً اگزما او برطرف شد و حتی پس از خوردن یک لیتر در روز دوباره ظاهر نشد! علاوه بر این، سلامت عمومی او با معرفی 24 ساعته کفیر خام بسیار بهبود یافت (رژیم غذایی او عالی بود).

کامبوجا و کاندیدا

حتی سم زدایی ملایم تری مانند کومبوچا می تواند مخمر را از بین ببرد.

در حالی که راه‌هایی برای تسکین علائم سم‌زدایی وجود دارد (کاهش سرعت مهمترین آنها است)، مهم است که بدانیم بروز آن‌ها طبیعی است.

به عبارت دیگر، وحشت نکنید!

زخم های پوستی

یک بحران بهبودی همچنین می تواند شامل زخم های پوستی باشد.

یک نفر در جامعه سلامتی من شیوع یک زخم کوچک اما دردناک پر از چرک را تجربه کرد. این تجمعات در اطراف آرنج، زانو و باسن در شش ماه اول رژیم غذایی GAPS اتفاق افتاد.

عاقلانه، متوجه شدم که این زخم یک بحران درمانی مبتنی بر پوست بود و نیازی به مراجعه به متخصص پوست نداشت، زیرا احتمالاً با کرم‌های سمی یا داروهای خوراکی اوضاع را بدتر می‌کرد.

سموم اغلب در اطراف مفاصل جمع می شوند. این روشی است که بدن تا حد امکان آنها را از اعضای حیاتی دور می کند.

با صبر و استقامت کم کم از تعداد این مجالس دردناک کاسته شد و به کلی متوقف شد. پس از انجام سم زدایی کافی، هرگز برنمی گردند.

استراحت کن و ادامه بده! حوله را پرت نکن!

در حالی که یک بحران بهبودی می تواند ناراحت کننده و حتی کمی نگران کننده باشد، به هیچ وجه نباید منبعی برای ناامیدی باشد. تقریباً مطمئناً پیشرفت اجتناب ناپذیر در راه است!

همانطور که بدن از طریق رژیم غذایی، درمان های غیر سمی و شیوه زندگی بهبود می یابد، علائم به تدریج بهبود می یابند و در نهایت با گذشت زمان از بین می روند.

این می تواند روزها، هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد.

به جای سخت گیری برای خود یا دست کشیدن از تغییرات مثبت، مهم است که بدانید “بحران شفا” شما به شما می گوید که همه چیز خوب پیش می رود.

برای به حداکثر رساندن انرژی جهت بدن به اندام‌ها و بافت‌هایی که احتمالاً ارزشمندترین درمان در آنها رخ می‌دهد، مهم است که در این مدت تا حد امکان استراحت کنید.

درست مانند مبارزه با عفونت، خلاص شدن از شر یک بار سمی از بدن می تواند باعث ایجاد احساس خستگی در شما شود.

اگر لازم است کمی عقب‌نشینی کنید تا کنترل علائم خود را آسان‌تر کنید تا روی کار، مدرسه یا روابط تأثیری نگذارند، این کار را انجام دهید.

اما، به هر حال، صبور باشید و ادامه دهید!

بدتر شدن موقت علائمی که برای رفع آنها تلاش می کنید تقریباً به طور قطع به احساس بهتری نسبت به قبل منتقل می شود!