زمان مناسب برای مصرف انواع قرص های ویتامین D


زمان مناسب مصرف انواع قرص های ویتامین D را بررسی کنید

ویتامین D یکی از مهم ترین مکمل ها برای بدن است و باید در زمان مشخصی مصرف شود. بهترین زمان مصرف این ویتامین در طول روز است. ویتامین D انواع مختلفی دارد و در دوزهای مختلف تهیه می شود و مصرف آنها متفاوت است. در مقاله امروز در سایت دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه در اصفهان زمان مناسب مصرف انواع قرص ویتامین D را بررسی می کنیم.

همه ما می دانیم که ویتامین ها و مواد معدنی چقدر برای سلامتی ما مهم هستند. اگر هر یک از این موارد در بدن ما کاهش یابد، با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد. ویتامین ها و مواد معدنی به عنوان تسریع کننده در واکنش های حیاتی بدن ما عمل می کنند. این مواد مغذی به بدن ما می رسد یا برخی از آنها را بدن ما با توانایی های خاص خود می سازد. یکی از این ویتامین ها ویتامین D است. ویتامین D یکی از مهمترین ویتامین های بدن است که محلول در چربی است و باید به مقدار کافی در بدن وجود داشته باشد و در مصرف آن زیاده روی نشود.

مصرف قرص ویتامین D در صبح بهتر است یا شب؟

سوال اول در مورد مصرف ویتامین D به ذهنمان خطور می کند که این ویتامین را در روز مصرف کنیم یا شب؟ بهترین زمان مصرف این ویتامین چه زمانی است؟ می دانید که ویتامین D توسط نور خورشید در بدن ساخته می شود. سوال ساده ای که از شما می پرسیم این است که چه زمانی بیشترین نور خورشید را دریافت می کنید؟ بدون شک در روز! بنابراین بهترین زمان مصرف ویتامین D در طول روز است. جالب است بدانید که ویتامین D برعکس ملاتونین در بدن عمل می کند. ملاتونین در شب افزایش می یابد و دریافت آن در شب بهتر از روز است. در حالی که ویتامین D باید روزانه مصرف شود.

مقاله پیشنهادی: متعادل کردن pH خون با غذاهای موثر

نحوه مصرف ویتامین D

هر یک از شما که تا به حال مکمل ویتامین D مصرف کرده اید می دانید که این مکمل در دوزهای مختلف موجود است. از آنجایی که ویتامین D برای بدن سمی است، هر دوز باید با احتیاط کامل مصرف شود. بسته به شرایط مصرف کننده، متخصص تغذیه یا سایر پزشکان نوع ویتامین دریافتی را برای فرد تعیین می کنند. سپس دوز خاص را می توان در بهترین زمان مصرف کرد. توجه داشته باشید که طبق تحقیقات انجام شده ویتامین D متناسب با میزان ویتامین D در بدن مصرف می شود. اگر فردی دچار کمبود شدید ویتامین D باشد، باید دوز بالاتری مصرف کند و اگر سطح ویتامین D در حد طبیعی باشد، می تواند مقدار طبیعی ویتامین D را دریافت کند.

زمان مناسب برای مصرف قرص 50000 ویتامین D

بهترین زمان مصرف ویتامین D 50000 بستگی به مقدار آن در بدن شما دارد. از آنجایی که بیشترین و بالاترین دوز ویتامین D 50000 کپسول ژله ای است، باید در مصرف آن نهایت دقت را داشته باشید. افراد با سطوح طبیعی ویتامین D می توانند 50000 قرص ویتامین D را یک بار در ماه، صبح زود در اولین روز ماه (یا آخرین روز ماه) مصرف کنند. ویتامین D 50000 را می توان در وسط ماه استفاده کرد اما بهتر است روز مشخصی داشته باشید تا فراموش نکنید. معمولاً دوزهای مکمل‌هایی که مدت‌ها قبل از نوبت بعدی فراموش می‌شوند، فراموش می‌شوند.

اگر سطح ویتامین D شما ناکافی است، می توانید هر دو هفته یک قرص 50000 ویتامین D مصرف کنید. باز هم بهترین زمان مصرف این مکمل در طول روز است

در برخی موارد، بدن ویتامین D بسیار کمی دارد که معمولاً در آزمایشات کمبود نشان داده می شود. در این موارد میزان ویتامین D آنقدر کم است که به نظر می رسد در بدن وجود ندارد. برای کسانی که سطح ویتامین D آنها در این محدوده است، معمولاً تزریق ویتامین D یا 50000 قرص ویتامین D در هفته داده می شود. توجه داشته باشید که دوز مصرفی این دسته از افراد را به هیچ وجه نباید فراموش کرد زیرا دچار کمبود شدید ویتامین D هستند.

زمان مناسب مصرف قرص ویتامین دی متخصص تغذیه اصفهان

بهترین زمان مصرف قرص ویتامین D 2000 K

قرص ویتامین D 2000 یکی دیگر از قرص های ویتامین D موجود در داروخانه ها می باشد. معمولا کسانی که این دوز ویتامین D را دریافت می کنند، نحوه مصرف آن را می دانند، اما ما برای اطلاعات بیشتر این موضوع را برای شما توضیح داده ایم. اگر بدن شما در محدوده طبیعی ویتامین D قرار دارد، می توانید قرص ویتامین D 2000 را یک روز در میان مصرف کنید. قرص ویتامین D 2000 دوز کمتری دارد و می تواند نیاز بدن را برای دو روز برطرف کند. توجه داشته باشید که مصرف ویتامین D در روز یا شب تفاوت چندانی ندارد، اما بهتر است آن را در روز مصرف کنید.

زمان مناسب برای مصرف قرص ویتامین d3 1000

تنها دوز موجود برای مکمل ویتامین D قرص است ویتامین D 50000 و قرص ویتامین D 2000 نیستند. یک دوز دیگر ویتامین D 1000 واحد وجود دارد. ویتامین D 1000 واحد باید روزانه مصرف شود. البته این هم منطقی است. توجه داشته باشید که ویتامین D 2000 واحد به مدت دو روز کار کرد، اما ویتامین D 1000 واحد نصف آن بود و بنابراین برای یک روز موثر بود. این مکمل را می توان هر روز صبح مصرف کرد.

دکتر رضا اطمینانی را در اینستاگرام دنبال کنید

بهترین زمان مصرف ویتامین D در دوران بارداری

بارداری یکی از بحرانی ترین دوران زندگی هر فرد است. این دوره هم برای مادر و هم برای جنین بسیار مهم است. اگر می‌خواهید این دوره را با سلامت کامل پشت سر بگذارید، می‌توانید زیر نظر متخصصان ماهری باشید که به شما کمک می‌کنند و راهنمایی‌های درست را به شما می‌دهند. بخش مهمی از سلامت مادر باردار تغذیه است. تغذیه مادر باردار شامل مکمل ها نیز می شود. اگر مادر باردار مکمل های لازم را مصرف نکند، رشد جنین ممکن است مختل شود.

یکی از مهم ترین ویتامین هایی که باید در نظر گرفت ویتامین D است. ویتامین D برای زنان باردار بسیار مهم است. از طرفی باید توجه داشت که این ویتامین باید به صورت مکمل مصرف شود زیرا میزان نور خورشید و تولید آن در بدن کافی نیست. معمولاً به مادران باردار توصیه می شود که مکمل های با دوز کم مصرف کنند. برای مثال مصرف روزانه 1000 واحد قرص ویتامین D یکی از بهترین انتخاب هاست.


بیشتر بخوانید:

برای تقویت کلیه ها سبزیجات مصرف کنید

فواید میوه ها و سبزیجات نارنجی رنگ

زمان هضم غذاهای مختلف در معده است