سرآشپز باهوش

هنگام آشپزی در این رکود فعلی باید به چند چیز فکر کنید. اگر می‌خواهید مقداری پول پس‌انداز کنید، خرید غذاهای راحت گران‌قیمت مانند کنسروها، شام‌های یخ‌زده یا صرفاً غذا خوردن در بیرون از خانه بهترین راه نیست. هوشمندانه ترین و سالم ترین کاری که می توانید برای خانواده خود انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه غذاهای بیشتری را از ابتدا بپزید. نگران نباشید، این بسیار ساده تر از آن چیزی است که ممکن است فکر کنید. به زودی خواهید دید که با استفاده از مواد اولیه ارزان، سالم و ارزان چقدر می توان در پول صرفه جویی کرد. در زیر چند نکته کلی وجود دارد که قبل از شروع باید در نظر بگیرید.

درست غذا خوردن: با پیروی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل که حاوی مقدار زیادی غلات کامل مانند برنج قهوه ای و ماکارونی گندم کامل، لوبیا خشک، میوه و سبزیجات تازه است، ممکن است به خودتان اجازه دهید که گهگاه از آن لذت ببرید.

خوب غذا خوردن: یاد بگیرید که از غذاهای روزمره استفاده کنید و دست خود را روی آنها بگذارید، یا شاید یک تغییر جدید، برای ایجاد غذاهای جدید خوشمزه. گوناگونی نمک زندگی است.

صرفه جویی در پول در سوپرمارکت: در چنین مواقعی، این مهمتر از همیشه است. برش کوپن و مقایسه خرید، مراقبت از فروش، خرید عمده، انتخاب مارک های عمومی برای کالاهای اساسی. درخواست کمک از کارکنان بازار – آنها تقریباً همیشه مایلند دانش و مشاوره خود را با شما به اشتراک بگذارند.

صرفه جویی در هزینه با به حداقل رساندن ضایعات: با آماده سازی و ذخیره سازی متفکرانه، می توانید از اشتباهاتی که منجر به “پرتاب پول به داخل زباله ها” می شود، جلوگیری کنید. چیزی به سادگی استفاده از باقیمانده ها تفاوت زیادی در کیف پول شما ایجاد می کند.

بیشترین بهره را از مواد خود ببرید: می‌توانید ساده‌ترین و سخت‌ترین قطعه گوشت را بردارید و با استفاده از روش پخت مناسب، آن را در دهان خود آب کنید. همچنین، به جای اینکه همیشه به سراغ “غذاهای راحت” بروید، بیشتر مواد غیرفرآوری شده را انتخاب کنید.

راه‌اندازی آشپزخانه: در رستوران‌های تجاری به این «فضای کار» گفته می‌شود و فقط همین است. داشتن ابزار، ظروف، قابلمه و تابه مناسب؛ اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه شما راحت، امن و مکانی دلپذیر برای خلق شاهکار بعدی شماست.

با شروع با این نکات اساسی، به خوبی در راه لذت بردن از وعده‌های غذایی سالم‌تر و کم‌هزینه‌ای هستید که شما و خانواده‌تان دوست دارید. و با پخت و پز با مواد خام بیشتر می توانید از آنچه خانواده خود می خورند مطمئن شوید. من مطمئن هستم که همه ما با مواد نگهدارنده و افزودنی کمتر در رژیم غذایی روزانه خود راضی تر خواهیم بود.