سرطان سینه قبل از اینکه “به موقع” تشخیص داده شود، می تواند چندین دهه رشد کرده و گسترش یابد.


تشخیص “به موقع” واقعا دیر است. بدون ماموگرافی، سرطان سینه ممکن است به طور متوسط ​​22.8 سال شناسایی نشود. با این حال، با ماموگرافی، سرطان سینه ممکن است تنها تا 21.4 سال رشد کرده و گسترش یابد.

منتقدان غربالگری سرطان سینه مطالبه در مقیاس جمعیتی، نشان داده نشده است که ماموگرافی به طور متوسط ​​عمر زنان را افزایش دهد. اما، همانطور که می توانید در 0:16 در ویدیوی من مشاهده کنید چرا ماموگرافی برای نجات جان انسان ها انجام نمی شود؟هم در بریتانیا و هم در دانمارک، درست زمانی که ماموگرافی معمول بود، کاهش واضحی در مرگ و میر ناشی از سرطان سینه مشاهده شد. درج شده است.

این اتفاق نیفتاد او ظاهر می شود با این حال، این مورد در سوئیس است، جایی که مرگ و میر ناشی از سرطان سینه سال‌ها قبل از معرفی ماموگرافی‌های معمول کاهش می‌یابد، بنابراین اجازه دهید به گذشته برگردیم و کاوش اتفاقی که در بریتانیا افتاد. “این وسوسه انگیز است که نتیجه بگیریم که معاینه پستان علت و معلولی بوده است” – یعنی باعث کاهش میزان مرگ و میر می شود – اما مشکوک است که این کاهش بلافاصله رخ داده است. انتظار دارید چند سال طول بکشد تا ظاهر شود.

علاوه بر این، اگر داده‌های بریتانیا را بر اساس گروه سنی تقسیم کنید، همه چیز خراب می‌شود. در کشور من ساعت 0:54 است ویدئو، من نشان دادن نمودار نشان می دهد که چگونه اعداد و ارقام میزان مرگ و میر سرطان پستان را بر اساس گروه سنی در طول سال ها نشان می دهد. تنها زنان در گروه سنی 50 تا 64 سال تقریباً در همان زمان غربالگری را شروع کردند، اما کاهش مرگ و میر مشاهده شد. دیگر گروه های سنی زنان نه ماموگرافی بگیرید این در مورد داده های دانمارک نیز صادق بود. آنها با یا بدون غربالگری کاهش مشابهی در مرگ و میر سرطان سینه داشتند. چه خبر است؟

همانطور که می بینید در 1:22 در کشور من ویدئو، داده های ایالات متحده مشابه اطلاعات بریتانیا است. ایالات متحده تست کاهش قابل توجهی در مرگ و میر ناشی از سرطان سینه درست زمانی که ماموگرافی انبوه در حدود سال 1990 معرفی شد. با این حال، ما شاهد کاهش چشمگیرتری بودیم، با این حال، در بین زنان مبتلا به کمتر غربالگری و کاهش بیشتر مرگ و میر سرطان سینه در میان زنانی که اصلاً تحت ماموگرافی قرار نمی‌گیرند. به عبارت دیگر، کاهش نسبی بیشتری در مرگ و میر در بین زنانی وجود داشت که چنین نبودند باز کن برای غربالگری ماموگرافی در بین افراد در معرض. چی شد؟ کاهش مرگ و میر “باید تا حد زیادی نتیجه درمان بهبود یافته باشد، نه غربالگری.”

مرگ و میر ناشی از سرطان سینه آغاز شد فرافکنی در سراسر جهان به طور همزمان، مهم نیست که چه زمانی ماموگرافی شروع می شود، همانطور که می بینید در 1:59 در ویدئو. در آنجا من بودم مطلقاً هیچ رابطه ای بین شروع غربالگری و کاهش مرگ و میر سرطان سینه وجود ندارد. افت… احتمال بیشتری دارد توضیح دادن با معرفی تاموکسیفن، داروی مسدود کننده استروژن. همانطور که می بینید در ساعت 2:15 در کشور من ویدئوواضح است که میزان مرگ و میر ناشی از سرطان سینه من عقب نشینی کردم در ایالات متحده پس از تایید سازمان غذا و داروی تاموکسیفن در سال 1990.

این بدان معنا نیست که غربالگری سرطان سینه نقشی ندارد. در واقع کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده دارند نشان داده شده ماموگرافی معمول ممکن است مرگ و میر ناشی از سرطان سینه را تا 20 درصد کاهش دهد. اکنون، این افت 20 درصدی نشان دهنده تغییر از حدود پنج در هر هزار زن است مرگ از سرطان سینه بدون غربالگری در این مدت، از هر 1000 زن، چهار نفر با غربالگری جان خود را از دست می دهند. بنابراین، خطر مرگ برای زنان است دعوت کرد غربالگری معمول تقریباً همان خطر مرگ را برای زنانی که ماموگرافی انجام نمی دهند دارد. دیگه چی فرض ماموگرافی باعث افزایش مرگ و میر ناشی از علل دیگر نمی شود. در حقیقت، “[i]اگر مرگ و میر ناشی از سرطان قلب و ریه به دلیل رادیوتراپی را در نظر بگیریم، «پرتودرمانی‌هایی که به زنانی که بیش از حد مبتلا به نقرس کاذب تشخیص داده می‌شوند و به لطف ماموگرافی به طور غیرضروری تحت درمان سرطان قرار می‌گیرند»، «به نظر می‌رسد هیچ فایده‌ای برای مرگ ندارد».

چرا ماموگرافی موثرتر نیست؟ خیلی ساده به نظر می رسد. فقط زود به این بیماری مبتلا شوید، درست است؟ به نظر می رسد که در زمان سرطان سینه گرفتن با ماموگرافی، او ممکن است قبلا رشد کرده باشد قراردادها. و سپس گمراه کننده است گفتن سرطان ها با غربالگری “به موقع” تشخیص داده می شوند. آنها خیلی دیر دستگیر می شوند…”بدون ماموگرافی، سرطان سینه ممکن است اینطور نباشد گرفتن برای مدت 22.8 سال. با این حال، با انجام ماموگرافی، سرطان سینه ممکن است به مدت 21.4 سال رشد کرده و گسترش یابد. جای تعجب نیست که ماموگرافی بهتر عمل نمی کند منع کردن مرگ و میر ناشی از سرطان سینه به این دلیل است که سرطان می تواند حتی قبل از از بین بردن آن گسترش یابد. ترس ها اینطور بود نشاسته این که ضربه ناشی از جراحی ممکن است رشد هر سرطان عقب مانده را سرعت بخشد، که ممکن است به توضیح اینکه چرا غربالگری فایده بیشتری ندارد کمک کند.

صرف نظر از این، از هر ده زن، نه زن احتمالا هنوز در تاریکی هستند.اغراق مرگ و میر ناشی از غربالگری ماموگرافی را حداقل تا یک مرتبه بزرگ به میزان ده یا بیشتر کاهش داد. تقریباً همین درصد از مردان به طور مشابه غربالگری سرطان پروستات را در نظر گرفتند، مزایای آن را بیش از حد تخمین زدند یا به سادگی نمی دانستند. تنها 1.5 درصد از زنان مورد بررسی در میدان توپ بودند. ، انتخاب “بهترین تخمین برای کاهش مرگ و میر ناشی از غربالگری سرطان پستان.” از قضا، کسانی که “مشاوره های مکرر با پزشک” و خواندن بروشورهای بهداشتی را گزارش کردند، عملکرد بدتری داشتند، زیرا آنها بیشتر مزایای برنامه های غربالگری را بیش از حد برآورد کردند.

برای چندین دهه مدیر پروژه ماموگرافی تحقق حتی در این صورت، ماموگرافی های معمول ممکن است جان زنان را نجات ندهند. درخواست شده است در حالی که او قبل از تسلیم شدن به سرطان سینه روی بستر مرگ دراز کشیده بود، “آیا ما خود را شستشوی مغزی می دهیم تا فکر کنیم قبل از شستشوی مغزی مردم، تأثیر قابل توجهی روی یک بیماری جدی می گذاریم؟”

سوکت اصلی

  • به نظر می رسد با معرفی ماموگرافی های معمول، مرگ و میر ناشی از سرطان سینه در بریتانیا و دانمارک کاهش یافته است، اما در سوئیس اینطور نیست. نگاهی دقیق تر به داده های بریتانیا و دانمارک نشان می دهد که میزان مرگ و میر در گروه های سنی زنان کاهش یافته است. نه انجام ماموگرافی، زیرا غربالگری فقط در گروه سنی 50 تا 64 سال آغاز شد.
  • به طور مشابه، هنگامی که ماموگرافی به طور گسترده ارائه شد، ایالات متحده بلافاصله کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان سینه را تجربه کرد، اما کاهش چشمگیرتری در زنانی مشاهده شد که غربالگری کمتری داشتند، و کاهش بیشتری در مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در بین آنهایی که انجام ندادند مشاهده شد. اصلا روی ماموگرافی
  • مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در سراسر جهان در همان زمان شروع به کاهش کرد، صرف نظر از اینکه غربالگری ماموگرافی از چه زمانی شروع شد، و احتمال می رود که به دلیل معرفی تاموکسیفن، یک داروی مسدود کننده استروژن باشد.
  • کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده نشان داده‌اند که ماموگرافی معمول ممکن است میزان مرگ و میر را از حدود پنج در هزار نفری که در اثر سرطان سینه بدون غربالگری می‌میرند به چهار در هزار کاهش دهد، بنابراین خطر مرگ برای زنانی که برای غربالگری روتین دعوت شده‌اند تقریباً مشابه کسانی است که این کار را انجام می‌دهند. تحت ماموگرافی قرار نگیرید. اشعه ایکس.
  • هنگامی که مرگ و میر ناشی از سرطان قلب و ریه به دلیل رادیوتراپی برای زنانی که نقرس کاذب بیش از حد داشته اند و به طور غیرضروری تحت درمان سرطان قرار گرفته اند، در نتیجه ماموگرافی رخ می دهد، به نظر می رسد که مرگ هیچ فایده ای ندارد.
  • تا زمانی که سرطان سینه توسط ماموگرافی تشخیص داده شود، ممکن است برای چندین دهه رشد کرده باشد. بدون ماموگرافی، سرطان سینه ممکن است به مدت 22.8 سال شناسایی نشود. با این حال، با ماموگرافی، سرطان سینه ممکن است به مدت 21.4 سال رشد کند و گسترش یابد، که تقریباً به همان میزان است.
  • از هر ده زن، 9 زن ممکن است همچنان بیهوش باشند و کاهش ده برابری مرگ و میر ناشی از ماموگرافی یا بیشتر را بیش از حد تخمین می زنند، این نسبت در مردانی که به طور مشابه در مورد غربالگری سرطان پروستات فکر می کنند نیز دیده می شود.

از آنجایی که تشخیص «به‌موقع» واقعاً دیر است، نمی‌توانیم منتظر باشیم تا تشخیص داده شود تا سالم‌تر غذا بخوریم. با ویدیوها و نکات زیر شروع کنید:

وقتی صحبت از ماموگرافی به میان می‌آید سردرگمی زیادی وجود دارد، همراه با خراب کردن منافع تجاری برای صنعت یک میلیارد دلاری. مانند هر تصمیم مهم بهداشتی، همه باید از خطرات و فواید آن آگاهی کامل داشته باشند و در مورد بدن خود تصمیم بگیرند. این یک قسمت از مجموعه 14 قسمتی من در مورد ماموگرافی است که شامل:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه، ویدیوهای من را تماشا کنید کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان سینه را توضیح دهدو تخم مرغ و سرطان سینه و جمعه فلاش بک: آیا دانه کتان می تواند به جلوگیری از این اتفاق کمک کند قفسه سینه سرطان?

من فقط در یک ویدیو توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را پوشش دهم. اگر از دست دادید ببینید آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی کنیم؟

همچنین در مورد معاینات پزشکی، بررسی کنید فلاش بک جمعه: آیا ارزش شرکت در معاینه پزشکی و معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟و آیا ارزش انجام معاینات پزشکی سالانه را دارد؟ و آیا ارزش شرکت در معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟.

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: