سرطان معده چیست و چگونه می توان از آن پیشگیری کرد؟


مراحل سرطان معده

سرطان معده پنجمین سرطان شایع در جهان است. این سرطان در ایالات متحده رایج نیست. اما در بین مهاجران (مخصوصاً از کشورهای شرق آسیا) شیوع بیشتری دارد. این یکی از کشنده ترین سرطان ها در جهان است. در این مقاله از سری مقالات جدید مجلات پزشکی سیب می بینیم که سرطان معده چیست و علائم و ویژگی های این سرطان کشنده را بررسی می کنیم.

سرطان معده چیست؟

نام دیگر سرطان معده سرطان معده است. بنابراین دو سوال سرطان معده چیست و سرطان معده برای کسانی که اطلاعی از این سرطان ندارند بسیار رایج است.

این سرطان زمانی اتفاق می‌افتد که سلول‌های دیواره و دیواره معده به‌طور غیرقابل کنترلی رشد می‌کنند یا سرطانی می‌شوند. در مراحل اولیه سرطان، به لایه های اول و دوم دیواره معده و غدد لنفاوی محدود می شود. اما در مراحل پیشرفته تر، لایه سوم سرطان دیواره معده و غدد لنفاوی دورتر را تحت تأثیر قرار می دهد و حتی به سایر اندام ها سرایت می کند.

علائم سرطان معده

متأسفانه، سرطان معده برای مدت طولانی مورد توجه قرار نمی گیرد. علائم سرطان معده غیر اختصاصی است (مانند سوء هاضمه، سوزش سر دل و گلودرد که در سایر بیماری های معده نیز دیده می شود) و بنابراین سرطان معده اغلب در مراحل اولیه تشخیص داده نمی شود.

سایر علائم غیر اختصاصی شامل از دست دادن اشتها، به ویژه برای غذاهای گوشتی، و احساس مبهم ناراحتی در شکم است.

با پیشرفت بیماری، علائم سرطان معده ممکن است افزایش یابد و علائمی مانند درد شکم، نفخ و گاز در شکم، احساس ضعف، حالت تهوع، اسهال یا یبوست نیز ظاهر شود. اگر علائمی مانند کاهش وزن شدید، استفراغ خونی یا مدفوع سیاه رنگ (ملنا) به علائم فوق اضافه شود، احتمال ابتلا به سرطان معده را باید بسیار جدی در نظر گرفت.

با این حال، تشخیص نهایی و رد علل دیگر مانند زخم معده که می تواند باعث ایجاد این علائم شود، به عهده متخصص است.

درد سرطان معده چیست؟

درد سرطان معده چگونه است؟

در مراحل اولیه، سرطان معده معمولاً بدون درد است و در موارد پیشرفته، زمانی که تومور رشد می‌کند، ممکن است درد خفیف تا متوسطی در شکم وجود داشته باشد که اعصاب را درگیر کرده و به اندام‌های شکمی فشار وارد می‌کند که تا پشت شکم گسترش می‌یابد. تعظیم.

مراحل سرطان معده

مراحل سرطان معده با استفاده از سیستم های مختلف تعریف می شود و همه این سیستم ها بر اساس میزان و نحوه گسترش سلول های سرطانی است.

در مراحل اولیه سرطان، به سلول های لایه سطحی معده محدود می شود. بنابراین، اگر سرطان به موقع تشخیص داده شود، می توان به طور موثر درمان کرد. با این حال، در مراحل بعدی، سرطان به لایه‌های دیگر بافت معده گسترش می‌یابد و پس از آن حتی ممکن است در سراسر بدن پخش شود و حتی بر روی کبد و مغز تأثیر بگذارد. در این صورت معمولا درمان به خوبی انجام نمی شود و افراد مبتلا به این بیماری که در این مرحله از بیماری تشخیص داده می شود عمر کوتاهی خواهند داشت.

میزان بقای سرطان معده

شاخص بقای پنج ساله اغلب برای اندازه گیری امید به زندگی و میزان بقای سرطان استفاده می شود. اگر سرطان زودرس و محدود باشد، معمولاً 70 درصد افراد مبتلا به این بیماری حداقل 5 سال زنده می مانند. در میان افرادی که سرطان آنها به بدن سرایت کرده است، تنها 6 درصد تا 5 سال زنده می مانند.

عواملی که خطر عفونت را افزایش می دهند

هلیکوباکتر پیلوری به عنوان یک عامل خطر اصلی برای حدود 65 تا 80 درصد سرطان ها شناخته شده است. با این حال، این بدان معنا نیست که هر فردی که به این باکتری آلوده می شود، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان معده است. آمار نشان می دهد که تنها 2 درصد از افراد مبتلا به هلیکوباکتر پیلوری به سرطان معده مبتلا می شوند.

عامل دیگر سیگار کشیدن است. سیگار خطر ابتلا به این سرطان را تا 40 درصد (برای افرادی که گهگاه سیگار می کشند) تا 82 درصد (برای افرادی که زیاد سیگار می کشند) به خصوص در قسمت فوقانی معده و نزدیک مری افزایش می دهد.

برخی مطالعات نیز ارتباط بین مصرف زیاد الکل و سرطان معده را نشان داده اند. در مورد رژیم غذایی اختلاف نظر وجود دارد. با این حال، مصرف طولانی مدت غذاهای دودی، غذاهای غنی از نمک، سبزیجات ترشی و غذاهای فرآوری شده ممکن است خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش دهد. وجه مشترک تمامی غذاهای فوق وجود مقادیر زیادی نیتریت و نیترات در آنهاست.

ژنتیک نیز احتمالاً در این امر نقش دارد، زیرا 10 درصد موارد در افرادی رخ می دهد که قبلاً یکی از بستگان نزدیک به سرطان مبتلا بوده اند و بین 1 تا 3 درصد موارد ناشی از یک بیماری است. بیماری ژنتیکی از والدین به فرزندان منتقل می شود.

از نظر عوامل محیطی، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض تشعشعات مضر مانند اشعه ایکس و کار طولانی مدت در معدن نیز از عوامل خطر شناخته شده هستند.

جلوگیری از سرطان معده

جلوگیری از سرطان معده

ترک سیگار می تواند خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش دهد و عامل مهمی در پیشگیری از سرطان معده است. افراد سیگاری ممکن است برای ترک سیگار، درمان های جایگزین و گروه درمانی به مشاوره نیاز داشته باشند.

اگر هلیکوباکتر پیلوری پیدا شد، درمان باید توسط متخصص انجام شود که ممکن است شامل آنتی بیوتیک باشد.

برای پیشگیری از سرطان معده چه بخوریم و چه نخوریم؟

پرهیز از غذاهای حاوی نیتریت و نیترات که قبلا ذکر شد و پیروی از رژیم غذایی پرفیبر، میوه ها و سبزیجات تازه (مانند رژیم مدیترانه ای) می تواند در پیشگیری موثر باشد.

میزان نمک موجود در غذاها باید کنترل شود و تا حد امکان از مصرف غذاهای فرآوری شده پرهیز شود. مصرف الکل نباید بیش از مقدار مجاز روزانه باشد.

اگر در مورد سرطان معده سوالی دارید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا پزشکان سایت سیب به سوالت جواب بده

دکتر فرزاد فهیم تاش

سوالات متداول در مورد سرطان معده

سرطان معده چیست؟

هنگامی که سلول های غیر طبیعی در بافت معده شروع به تقسیم غیرقابل کنترل می کنند، بافت توموری ایجاد می شود که در نهایت به سرطان معده تبدیل می شود.

علائم سرطان معده چیست؟

علائم سرطان معده اغلب غیر اختصاصی است و شامل بی اشتهایی، کاهش وزن، حالت تهوع و استفراغ می شود. در مراحل پیشرفته تر، خونریزی، درد، نفخ، اسهال یا یبوست نیز ممکن است رخ دهد.

چه عواملی در ایجاد سرطان معده نقش دارند؟

استعمال دخانیات، هلیکوباکتر پیلوری، غذاهای حاوی نیتریت و نیترات و استعداد ژنتیکی از مهمترین عوامل ایجاد سرطان معده هستند.

منابع
https://www.cancer.gov
http://www.ams.ac.ir