سفتی شکم بعد از لیپوماتیک


علت سفتی شکم بعد از لیپوماتیک جراحی لیپوماتیک یکی از پیشرفته ترین و بهترین جراحی های کاهش وزن است. در واقع این فواید لیپوماتیک است که باعث شده بسیاری از پزشکان و بیماران جذب آن شوند و بدن ترجیح دهد از این نوع جراحی استفاده کند. یکی از مهمترین مزایای این نوع جراحی این است که نسبت به سایر جراحی های پیکرتراشی عوارض کمتری دارد. اما یکی از مسائلی که گریبانگیر برخی از مراجعین شده این است که دقیقاً چه چیزی باعث سفت شدن شکم بعد از لیپوساکشن می شود و اینکه آیا جای نگرانی وجود دارد یا خیر. در این مقاله به این موضوع می پردازیم. به ما بپیوند.

لیپوماتیک

در میان روش‌های بی‌شمار پیکرتراشی که باعث کاهش یا از بین بردن چربی‌های اضافی بدن می‌شود، لیپوساکشن یکی از محبوب‌ترین روش‌ها است. این روزها که گفته می شود تقریبا همه به دنبال نوعی تناسب اندام و کاهش وزن هستند، جراحی ها جای خیلی خوبی پیدا کرده اند. دلیل آن هم این است که با این عملیات افراد می توانند با هزینه ای مشخص و بدون دردسر و سختی در سریع ترین زمان به بدن مورد نظر خود برسند. خب البته پزشکان عموماً این گونه جراحی ها را بیشتر به افرادی توصیه می کنند که تمام تلاش خود را برای کاهش وزن انجام دادند و به نتیجه نرسیدند.

پس از مراجعه به مرکز درمانی متخصص مربوطه با شما صحبت می کند و پس از انجام آزمایشات و بررسی کامل بدن شما به این نتیجه می رسد که آیا با شرایط جسمانی شما می توان عمل لیپوماتیک انجام داد یا خیر. البته اگر تصمیم به لیپوماتیک دارید نگران نباشید زیرا این نوع جراحی به صورت سرپایی قابل انجام است و در واقع سایر جراحی ها نیازی به بیهوشی ندارند. میزان برش ها و بخیه ها بسیار کم و ناچیز است و به همین دلیل پس از عمل درد کمتری را تجربه خواهید کرد.

اگر بعد از عمل بتوانید به یک رژیم غذایی بسیار سالم پایبند باشید، مطمئن باشید که این عمل نتایج شگفت انگیزی را برای شما به همراه خواهد داشت. خوب حالا برای بعضی ها این سوال پیش می آید که چرا بعد از عمل شکم سفت می شود؟ در قسمت بعدی به این موضوع می پردازیم و در مورد آن صحبت می کنیم.

علت سفتی شکم بعد از لیپوماتیک

خب همانطور که در قسمت قبل گفتیم، جراحان ابتدا بدن شما را به طور کامل معاینه می کنند و پس از اطمینان از آمادگی شما برای لیپوساکشن، زمینه را برای عمل آماده می کنند. برای اینکه شما برای جراحی آماده باشید، پزشک قسمت هایی از بدن شما را که نیاز به برداشتن چربی دارند مشخص می کند. بسته به اندازه ناحیه و مقدار چربی که باید برداشته شود، دوز خاصی از داروی بی حسی به شما تزریق می شود. خوب این عمل خیلی راحت انجام می شود چون فقط کافی است پزشک سوراخ های بسیار کوچکی در قسمت های مربوطه ایجاد کند تا بتواند یک لوله کانولای بسیار کوچک را وارد بدن کند. این لوله فقط وارد بافت چربی می شود و وظیفه آن حذف چربی است.

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک این است که آن دسته از افرادی که دارای پوست کشسانی هستند، پس از برداشتن چربی، پوست آنها به بافت قبلی خود می چسبد و همین عامل باعث می شود که افراد در نهایت احساس سفتی در ناحیه شکم خود کنند. . در واقع این سفتی شکم یکی از دلایل و دلایل اصلی مراجعین برای انجام جراحی لیپوماتیک است. افراد تمایل دارند کشش شکم را از بین ببرند و لیپوماتیک راهی برای رسیدن به آنچه می خواهند است.

البته برای همه اینطور نیست. در واقع علت سفتی شکم بعد از عمل بستگی مستقیم به نحوه انجام عمل دارد. جراحی لیپوماتیک به این صورت است که بدون آسیب یا آسیب به بافت های مجاور، چربی ناحیه مورد نظر برداشته شده و در نهایت عمل بخیه انجام می شود. در ضمن یکی از مزایای لیپوماتیک استفاده از سونوگرافی است. این امواج علاوه بر شکستن سلول های چربی باعث افزایش کلاژن سازی در پوست نیز می شود که به طور مستقیم بر سفت شدن شکم تاثیر می گذارد.

آیا سفت کردن شکم طبیعی است؟

حال این سوال پیش می آید که آیا این سفت شدن طبیعی است و نباید نگران گرفتگی شکم بود؟ در پاسخ باید بگویم که اگر به اعتبار، مهارت و تخصص پزشک خود اطمینان کافی دارید، جای نگرانی نیست. پزشک با تخصص خود تمامی شرایط بدن شما را بررسی می کند و در صورت انعطاف پذیری شکم استفاده از روش لیپوماتیک را به شما توصیه می کند.

اما اگر پزشک مورد نظر تجربه و مهارت کافی را نداشته باشد، ممکن است نتواند وضعیت پوست شما را به درستی تشخیص دهد و این امر می تواند بعد از عمل برای شما مشکلاتی ایجاد کند. به عنوان مثال، اگر پوست شکم شما حالت کشسانی نداشته باشد و پزشک شما آن را به خوبی درک نکرده باشد، ممکن است پس از عمل نه تنها پوست شما شل نشود، بلکه ممکن است پوست شما بیشتر شل شود. با این حال، این عامل ناراحت کننده است.

بنابراین مهم ترین نکته ای که قبل از جراحی لیپوماتیک باید به آن توجه کنید، انتخاب پزشک ماهر و متخصص است. هرچه مهارت، تجربه و تخصص این افراد بیشتر باشد، تشخیص بیماری پوستی شما برای آنها آسانتر خواهد بود و در نهایت نتیجه عمل برای شما رضایت بخش تر خواهد بود. همچنین به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید این سفتی شکم بعد از عمل دائمی باشد، بهترین راه این است که از یک رژیم غذایی سالم با ورزش منظم کمک بگیرید. در این صورت می توان گفت که چربی های اضافی جدید در بدن تشکیل نمی شود و پوست شما کاملا سفت می ماند.بازدید پست:
25