سه خاصیت شگفت انگیز پسته برای سلامتی – دکتر رویا خادمیان


بی نام - خواص پسته: سه خاصیت شگفت انگیز پسته برای سلامتی

خواص پسته: سه خاصیت شگفت انگیز پسته برای سلامتی

پسته سرشار از فیبر، پروتئین، ویتامین ها، چربی های سالم و آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان می دهد که پسته می تواند در کاهش وزن و تنظیم سطح قند خون موثر باشد. هر 28 گرم پسته دارای مقادیر قابل قبولی فیبر، پروتئین، پتاسیم، روی، فسفر، ویتامین B6 و منگنز است. پسته بالاترین میزان آنتی اکسیدان را در بین مغزها دارد. همه اینها به طرق مختلف برای سلامت انسان مفید هستند. با ما همراه باشید تا با دیگر خواص پسته آشنا شوید.

خواص پسته: ۱. کاهش وزن

پسته حاوی فیبر است. تحقیقات نشان می دهد که مصرف فیبر باعث افزایش سیری و در نتیجه به کاهش وزن کمک می کند. پروتئین یکی دیگر از مواد مغذی موجود در پسته است که می تواند گرسنگی را کاهش دهد. پسته همچنین اثرات مفیدی روی تری گلیسیرید دارد. بدون نگرانی از میزان چربی پسته می توانید از آن به عنوان یک میان وعده سالم برای کاهش وزن استفاده کنید. طبق یک مطالعه، میزان چربی پسته به طور کامل جذب بدن نمی شود و این مشکل باعث کاهش چربی بدن می شود.

خواص پسته: 2.درمان دیابت

تحقیقات نشان داده است که سطح گلوکز خون با مصرف پسته کاهش می یابد. همچنین پسته باعث افزایش سطح پپتید 1 می شود که هورمونی است که سطح گلوکز را در افراد دیابتی تنظیم می کند. یک مطالعه ایرانی به این نتیجه رسید که مصرف پسته اثرات مثبتی بر افراد مبتلا به دیابت دارد.

خواص پسته: 3.بهبود سلامت بینایی

پسته منبع لوتئین و زآگزانتین است که در قرنیه چشم انسان یافت می شود. مصرف کافی این آنتی اکسیدان ها از مشکلاتی مانند آب مروارید ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند. اسیدهای چرب سالم موجود در پسته نیز در سلامت چشم موثر است. توجه داشته باشید که در صورت مصرف بیش از حد پسته، ممکن است فشار خون بالا را تجربه کنید. این به این دلیل است که برخی از پسته ها دارای سدیم بالایی هستند.