شیمی درمانی برای سرطان های روده بزرگ، ریه، سینه و پروستات چقدر موثر است؟


شیمی درمانی برای سرطان های روده بزرگ، ریه، سینه و پروستات چقدر موثر است؟

طی چند دهه گذشته، پزشکی جنگ بزرگی را علیه سرطان به راه انداخته است و بر تشخیص زودهنگام و بهبود درمان متمرکز شده است. جنگ پیروز نمی شود. با این وجود، پزشکی نشانه‌های کمی از اعتراف به ناقص بودن استراتژی خود نشان می‌دهد. از این نظر شبیه یک ژنرال جنگ جهانی اول است که می گوید: «تلفات: بسیار زیاد. زمین به دست آمده: ناچیز. نتیجه: فشار دهید.»

اگر به سهم شیمی درمانی کشنده سرطان در بقای پنج ساله بیماران سرطانی نگاه کنید، این میزان فقط حدود 2 درصد است. همانطور که در زیر و در 0:50 در ویدیوی من مشاهده می کنید چگونه در جنگ با سرطان پیروز شویمما در درمان برخی از سرطان های کودکان، سرطان بیضه و بیماری هوچکین بسیار خوب عمل کرده ایم.

اما، اگر به شایع ترین سرطان های ما – یعنی روده بزرگ، ریه، سینه و پروستات نگاه کنید، میزان موفقیت تنها حدود 1 درصد است. این بدان معناست که از حدود 14000 بیمار مبتلا به سرطان روده بزرگ، برای مثال، تنها 146 نفر به لطف شیمی درمانی پنج سال زندگی کردند. شانس بقای شیمی درمانی حدود یک در صد است، اما پزشکان این را به بیماران نمی گویند. هر داروی شیمی درمانی جدید هنوز به عنوان یک پیشرفت بزرگ در مبارزه با سرطان تبلیغ می شود، اما بدون سر و صدا بدون هیاهویی که همراه با ورود آن بود، رد می شود. در واقع، «تأثیر حداقلی بر بقا در سرطان‌های رایج‌تر با تصورات بسیاری از بیمارانی که احساس می‌کنند درمانی دریافت می‌کنند که به طور قابل‌توجهی شانس درمان آنها را افزایش می‌دهد، در تضاد است… با توجه به حداقل تأثیر شیمی‌درمانی سیتوتوکسیک بر بقای 5 ساله و عدم پیشرفت عمده در 20 سال گذشته، نتیجه آن این است که نقش اصلی شیمی درمانی سیتوتوکسیک در تسکین است. می تواند تومورها را کوچک کند، درد و فشار را تسکین دهد، اما این امر دیگر به زندگی تبدیل نمی شود. “شکست درمان، همراه با درک این موضوع که اکثریت قریب به اتفاق سرطان به عوامل محیطی، به ویژه سبک زندگی مربوط می شود، حکم می کند که پیشگیری باید مهمترین هدف ما باشد.”

سرطان تا حد زیادی یک بیماری قابل پیشگیری است، اما نیاز به تغییرات اساسی در سبک زندگی دارد. از میلیون‌ها سرطانی که هر ساله تشخیص داده می‌شود، 90 تا 95 درصد سرطان‌ها ناشی از عوامل سبک زندگی است که تنها 5 تا 10 درصد ناشی از ژن‌های بد است. ما این را به دلیل “تفاوت های عظیم در بروز اشکال خاص سرطان در موقعیت های مختلف جغرافیایی و اجتماعی-اقتصادی” در سراسر جهان می دانیم، که پس از انتقال افراد از مکانی به مکان دیگر تغییر می کند. به عنوان مثال، همانطور که در زیر می بینید و در ساعت 2:40 در من ویدئومیزان سرطان سینه به ترتیبی متفاوت است و کمترین میزان آن در بخش‌هایی از آفریقا و آسیاست، تا زمانی که آفریقایی‌ها و آسیایی‌ها نقل مکان کنند و مانند آمریکایی‌ها، آرژانتینی‌ها، اروپایی‌ها یا استرالیایی‌ها شروع به خوردن و زندگی کنند.

بنابراین، “نیاز به یک ارزیابی مجدد عمده از نحوه برخورد با مشکل سرطان وجود دارد.” کلید پیروزی در جنگ با سرطان پیشگیری است، که نه تنها بهتر عمل می کند، بلکه «این مزیت بزرگ را دارد که چیزی بدتر از نیکوتین ندارد. [or jellybean] علائم ترک از سوی دیگر، درمان سرطان، حتی زمانی که موفقیت آمیز باشد، اغلب بیمار را در معرض رنج های فیزیکی و روانی زیادی قرار می دهد. در واقع، برخی از درمان‌های سرطان بدتر از بیماری در نظر گرفته می‌شوند.»

مهم‌تر از همه، یک سبک زندگی سالم می‌تواند سرطان را در جوانی از بین ببرد، در حالی که طبق تعریف، تشخیص و درمان زودهنگام میزان سرطان یا تعداد افراد مبتلا به سرطان را در وهله اول تغییر نمی‌دهد. از نظر پیشگیری از سرطان و درمان با تغذیه، “مصرف مواد مغذی غذاهای حیوانی با افزایش خطر ابتلا به سرطان همراه بود در حالی که مواد مغذی غذاهای گیاهی با کاهش خطر مرتبط بودند.” با این حال، فقط اجتناب از چیزهای بد کافی نیست. خوردن تقریباً «یک بازی با مجموع صفر» است. هر چیزی که در دهان خود می گذاریم فرصتی از دست رفته برای قرار دادن چیزهای سالم تر در دهانمان است. این فقط در مورد پرهیز از مواد غذایی با خواص سرطان زا نیست. ما باید غذاهایی با مکانیسم‌های فعال سرکوب کننده سرطان بخوریم. با “تغذیه کامل”، ما در مورد غذاهای کامل صحبت می کنیم، و ما باید مواد مغذی آنها را نه از عصاره ها یا قرص ها، بلکه از خود غذاها دریافت کنیم.

در نهایت، “توسعه سرطان در درجه اول یک بیماری پاسخگو به تغذیه است تا یک بیماری ژنتیکی”، اما، دوباره، ما در مورد مکمل های غذایی صحبت نمی کنیم. ما در مورد “غذای کامل و دست نخورده” صحبت می کنیم.

من بسیار هیجان زده هستم که برخی از شش مقاله جدید پروفسور بازنشسته کالین کامبل در مورد بازتعریف نقش تغذیه در پزشکی را به اشتراک بگذارم.

برای مروری بر قدرت رژیم غذایی، به من مراجعه کنید چگونه در اثر سرطان نمردیم و بهترین توصیه در مورد رژیم غذایی و سرطان فیلم های. من صدها ویدئو در مورد نقش غذاها و الگوهای مصرف مختلف غذا در سرطان های مختلف تولید کرده ام. همه عناوین را از طریق نوار جستجو در وب سایت من NutritionFacts.org مرور کنید.