طرز تهیه پنیر خامه ای از شیر پاستوریزه


فهرست مطالب[Hide][Show]

طرز تهیه پنیر خامه ای از شیر پاستوریزه (زمانی که تازه مزرعه در دسترس نیست) که از نظر تغذیه و قابلیت هضم بسیار از مارک های فروشگاهی پیشی می گیرد.

پنیر خامه ای پاستوریزه DIY در یک کاسه با رزماری

پنیر خامه ای تازه تهیه شده از شیر غیر پاستوریزه سالم ترین روش برای تهیه این غذای سنتی است.

برای تهیه پنیر خامه ای به این روش نیازی به کشت استارتر ندارید. پروبیوتیک های طبیعی موجود در شیر به عنوان واکسن عمل می کنند.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که مقررات غذایی سخت‌گیرانه‌ای دارد که از دسترسی مستقیم به شیر غیرپاستوریزه از مزرعه جلوگیری می‌کند، می‌توانید شیر پاستوریزه خود را به جای آن پرورش دهید.

این گزینه هنوز هم بسیار بهتر از هر چیزی است که می توانید در فروشگاه بخرید. بدون مواد افزودنی و تثبیت کننده های آدامس که می تواند منجر به IBD در افراد حساس شود.

علاوه بر این، حاوی آنزیم ها و پروبیوتیک هایی است که در تجارت پنیر خامه ای استفاده می شود… حتی اگر ارگانیک باشند… خیر.

در صورت امکان از خامه شیر استفاده کنید

اگر باید از شیر فرآوری شده برای تهیه پنیر استفاده کنید، ارزش تلاش برای تهیه شیر پاستوریزه غیر همگن با دمای پایین را دارد.

در حالی که شیر خامه ای به اندازه خام سالم نیست، اما در مورد محصولات لبنی فرآوری شده بهترین است.

هموژنیزاسیون یک فرآیند کارخانه ای خشونت آمیز است که به اجبار گلبول های چربی موجود در شیر کامل گاو را به میکرون تبدیل می کند. این باعث می شود که آنها به طور یکنواخت در سراسر قسمت مایع شیر معلق نگه داشته شوند.

شیر ناهمگن “سطح خامه ای” است، به این معنی که چربی یک لایه در بالای ظرف تشکیل می دهد. این کار مستلزم تکان دادن شیر برای پخش طبیعی خامه قبل از ریختن است.

اگر شیر خامه ای پیدا نکردید، از بهترین شیر پاستوریزه ای که می توانید پیدا کنید استفاده کنید.

توجه داشته باشید که شیر بسیار پاستوریزه یا UHT اغلب به دلیل فرآوری بیش از حد به درستی تخمیر نمی شود، بنابراین در صورت امکان از این نوع شیر خودداری کنید.

پنیر خامه ای پاستوریزه DIY در یک کاسه با رزماری

طرز تهیه پنیر خامه ای از شیر پاستوریزه

طرز تهیه پنیر خامه ای از شیر پاستوریزه در زمانی که تازه نیست، از نظر تغذیه و سهولت هضم به مراتب برتر از برندهای فروشگاهی است.

کل زمان 12 ساعت ها 20 دقایق

دستورالعمل ها

  1. روی آتشی آهسته، به آرامی شیر را در یک قابلمه متوسط ​​با دمای 86 درجه فارنهایت/30 درجه سانتی گراد گرم کنید. این حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید. شیر را زودتر از این گرم نکنید.

  2. قابلمه را از روی حرارت بردارید و تزیین پنیر خامه ای را اضافه کنید. فقط به مدت 15 ثانیه خوب مخلوط کنید. به جای حرکت پان از حرکت بالا و پایین استفاده کنید.

  3. روی کاسه را با درب بپوشانید و به مدت 12 ساعت در آشپزخانه با دمای 72 تا 77 درجه فارنهایت در جای گرمی قرار دهید. بالای یخچال قرار ندهید.

  4. بعد از اینکه پنیر خامه ای به مدت 12 ساعت سفت شد، یک صافی را در یک کاسه قرار دهید و روی صافی را با یک حوله ظرفی بافته شده یا یک لایه دولایه موسلین بپوشانید.

  5. پنیر خامه ای را با قاشق در وسط پارچه قرار دهید، گوشه ها را جمع کنید و انتهای آن را به هم گره بزنید.

  6. پارچه پر از پنیر خامه ای را روی یک کاسه آویزان کنید تا آب پنیر مایع برای چند ساعت تخلیه شود.

  7. پس از خشک شدن، پنیر خامه ای تمام شده کیسه ای را با قاشق در ظرفی ریخته و در آن را ببندید و تا یک هفته در یخچال قرار دهید. پنیر خامه ای به بهترین وجه در لیوان تازه می ماند.

  8. اگر قصد دارید مقداری پنیر خامه ای را منجمد کنید، نمک دریا را به میزان 1 قاشق چایخوری در 1/2 پوند اضافه کنید. این به حفظ بافت با بسته بندی کشک پنیر کمک می کند.

ارزش غذایی

طرز تهیه پنیر خامه ای از شیر پاستوریزه

مقدار در هر وعده (1 جدول)

کالری 50
کالری از چربی 45

٪ ارزش روزانه*

چربی 5 گرم8%

چربی اشباع شده 3.2 گرم16%

چربی تک غیراشباع 1.5 گرم

کلسترول 16 میلی گرم5%

سدیم 43 میلی گرم2%

پتاسیم 17 میلی گرم0%

پروتئین 1 گرم2%

ویتامین A 300 واحد بین المللی6%

کلسیم 12 میلی گرم1%

*درصد ارزش روزانه بر اساس یک رژیم غذایی 2000 کالری است.