عادات افراد موفق در حفظ وزن کم یا زیاد شده است


چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات عمده ای است که به خودی خود می تواند مشکلات جسمی و گاهی روحی را برای افراد ایجاد کند. بسیاری از افرادی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند با گرفتن انواع رژیم های لاغری شانس خود را امتحان می کنند. صرف نظر از اثربخشی این رژیم ها یا عوارض جانبی که ممکن است به دنبال داشته باشد، سوال این است که چگونه می توان این نتیجه را حفظ کرد. رژیم گرفتن و البته کاهش وزن غیرممکن نیست.

ممکن است این کار سختی به نظر برسد، اما غیرممکن نیست. افراد زیادی هستند که توانسته اند بر چاقی خود غلبه کنند و وزن خود را در همان حد مطلوب نگه دارند. راه های زیادی برای حفظ وزن متناسب و متعادل وجود دارد. اما در اینجا به روش هایی می پردازیم که مبنای طبیعی دارند و اساساً با تغییر رفتارها یا عادات غذایی و ورزش روزانه مرتبط هستند. با ما همراه باشید تا در مورد رژیم تثبیت وزن بیشتر صحبت کنیم.

برای تثبیت وزن خود چه کنیم تا همیشه لاغر و زیبا بمانیم؟

متأسفانه، این دیدگاه اغلب باعث می‌شود که وقتی زمان شروع یک پروژه فرا می‌رسد، غرق شویم. در واقع تنها ۲۰ درصد از کسانی که با رژیم غذایی و ورزش به وزن و تناسب اندام ایده آل خود می رسند می توانند این زیبایی و لاغری را در دراز مدت حفظ کنند. مهمترین سوال اینجاست که برای حفظ وزن چه کنیم؟ کاهش وزن و لاغر ماندن نیازمند تغییر در کدام یک از عادات یا عادات غذایی و ورزش است؟ آیا می توانیم این لاغری و زیبایی را برای خودمان ماندگار کنیم؟

برای رسیدن به این هدف کارهای زیادی می توانیم انجام دهیم. از کنترل شدید رژیم غذایی و ورزش روزانه تا حتی کنترل استرس و تقویت خلق و خو. برای روشن شدن این موضوع و چگونگی آن در قسمت های بعدی به بررسی بیشتر این موضوع می پردازیم.

رژیم تثبیت وزن

راه حلی برای این سوال که برای تثبیت وزن چه باید کرد؟

روش‌های علمی و عملی ثابت کرده‌اند که دلایل متعددی برای کاهش وزن افراد پس از موفقیت در رژیم غذایی وجود دارد. اگرچه اجرای این روش ها ساده است، اما نیاز به اراده قوی و البته صبر و زمان دارد. البته از آنجایی که دستیابی به کاهش وزن و تناسب اندام کار سختی است، انجام و تغییر چند رفتار رژیم غذایی و ورزشی ارزش دارد. به طور کلی کارشناسان و مشاوران تغذیه و رژیم درمانی با توجه به تجربیات و دانش خود راهکارهایی را برای کسانی که می پرسند برای حفظ وزن چه باید کرد ارائه کرده اند.

البته نکته ای که قبل از اعمال این راهکارها باید در نظر داشت این است که هر رژیمی حتی اگر ما را به وزن دلخواهمان برساند، الزاما استاندارد و مناسب نیست. وقتی رژیمی را برای تغییر وزن انتخاب می کنیم، باید کاملاً در مورد آن مطمئن باشیم. زیرا سلامت ما در خطر است و یک انتخاب اشتباه نه تنها می تواند ما را بیمار کند، بلکه حتی زندگی ما را به خطر می اندازد.

به همین دلیل است که کارشناسان سایت و رژیم من بر اساس وظیفه حرفه ای و البته انسانی خود کار می کنند و نتیجه سال ها مطالعه و تجربه خود را در قالب رژیم لاغری و چاقی در اختیار شما قرار می دهند. این رژیم ها کاملاً تضمین شده هستند و بر اساس BMI یا شاخص توده بدنی شما هستند که مختص شماست. بنابراین رژیم غذایی متناسب با شرایط بدنی به شما داده می شود.

با این حال، برای کسانی که به این فکر می کنند که برای تثبیت وزن خود چه کاری انجام دهند، مهمترین راه حل ها عبارتند از:

 • ورزش منظم انجام دهید
 • خوردن صبحانه
 • مصرف پروتئین بالا
 • وزن بدن را روزانه اندازه گیری کنید
 • مصرف کربوهیدرات را کنترل کنید
 • انجام تمرینات وزنه برداری
 • ادامه دهید و ناامید نشوید حتی اگر وزن اضافه کردید
 • در تمام روزهای هفته، حتی روزهای تعطیل، برنامه را رعایت کنید
 • نوشیدن مقدار زیادی آب
 • خواب کافی
 • کنترل استرس
 • حمایتی پیدا کنید که فرد را تشویق و تشویق کند
 • غذای مصرفی را کنترل کنید
 • مصرف زیاد سبزیجات
 • صبر و استمرار در برنامه
 • تغذیه هوشمند
 • تغییر مداوم در سبک زندگی ایجاد کنید

رژیم تثبیت وزن

برای کاهش وزن چقدر کالری مصرف کنیم؟

یکی از مهم ترین مواردی که همیشه باید بعد از رژیم گرفتن و کاهش وزن به آن توجه کنیم، کنترل کالری غذاهایی است که می خوریم. ممکن است هنوز اشتها یا میل به خوردن داشته باشیم، و با کاهش چند پوندی، ممکن است وسوسه شویم که پرخوری کنیم یا غذاهایی را بخوریم که در واقع رژیم غذایی ما آنها را ممنوع کرده است.

باید به خاطر داشته باشیم که در شرایطی که به تازگی وزن کم کرده ایم و اندازه بدنمان کاهش یافته است، سلول های ما نیاز به جذب مواد مغذی بیشتری دارند و هنوز به این شرایط جدید عادت نکرده اند.

حتی کوچکترین بی دقتی در خوردن غذاهای مختلف و از دست دادن کنترل کالری ورودی به بدن می تواند تمام رشته های ما را پنبه کند. بنابراین مهم است که بدانید برای لاغر ماندن چه مقدار کالری باید مصرف کنید.

آخرین کلمه برای کاهش وزن و لاغر ماندن

افراد ممکن است به دلایل مختلفی پس از رژیم غذایی به وزن قبلی خود برگردند. البته این قابل پیشگیری است. این بدان معناست که تنها چند کار کوچک یا تغییر در عادات روزانه می تواند وزن بدن را ثابت نگه دارد. انجام این تمرینات دشوار نیست، اما می تواند تاثیر شگرفی بر نتیجه داشته باشد.

البته نکته مهم این است که کنترل و تثبیت وزن چیزی فراتر از محدود کردن مقدار غذایی است که بدن شما دریافت می کند. ورزش، خواب و سلامت روان نیز نقش مهمی در این امر دارند.

اگر بتوانیم عادات خود را در موارد ذکر شده تغییر و اصلاح کنیم، در واقع سبک زندگی بهتری را برای خود انتخاب کرده ایم.

یکی از مواردی که باعث می شود وزن قبلی خود را به دست آوریم، رژیم های غیر اصولی و محدود کننده است. این رژیم ها ممکن است در کوتاه مدت به هدف ما برسند، اما در واقع این یک موفقیت موقت است. برای اینکه یک رژیم غذایی موثر و بی خطر باشد، باید اثرات و اثرات طولانی مدت آن بر روی بدن بررسی شود.

با توجه به اهمیت موضوع و ارتباط مستقیم آن با سلامت افراد، سایت و رژیم غذایی من برنامه های رژیمی را برای افرادی که به هر دلیلی قصد افزایش وزن یا کاهش وزن دارند، ارائه می دهد. این رژیم ها کاملاً اصولی و بر اساس توصیه های پزشکی هستند.

اگر شما هم می خواهید رژیم بگیرید، فقط پیامک بفرستید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود. در مورد آن فکر کنید! فقط یک پیامک شما را به اندامی که می خواهید می رساند.