عدم تحمل لاکتوز علائم و راه های درمان آن


شاید حداقل یک بار عبارت «عدم تحمل لاکتوز» را شنیده باشید. آیا می دانید این عبارت به چه معناست؟ یا چگونه بفهمیم که عدم تحمل لاکتوز داریم؟ و البته درمان آن چیست؟ برای یافتن پاسخ تمام سوالات خود با ما همراه باشید.

عدم تحمل لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز یک بیماری گوارشی است. افراد مبتلا قادر به هضم کامل لاکتوز یا قند شیر نیستند. بنابراین پس از مصرف انواع لبنیات دچار مشکلاتی مانند اسهال، نفخ و درد می شوند. این بیماری کاملا بی خطر است. یعنی سلامتی بیمار را تهدید نمی کنید. اما گاهی اوقات می تواند بسیار آزاردهنده باشد.

علت عدم تحمل لاکتوز چیست؟

بر اساس تحقیقات، بدن برای تجزیه و هضم قند شیر یا لاکتوز به ماده ای به نام لاکتاز نیاز دارد. این ماده به طور طبیعی در روده کوچک تولید می شود. بنابراین افرادی که روده آنها این ماده را تولید نمی کند در هضم لاکتوز دچار مشکل می شوند. کاهش سطح لاکتاز را می توان تا حدودی جبران کرد. یعنی بدن سعی می کند لاکتوز را به هر طریقی هضم کند. اما زمانی که مقدار آن به کمتر از حد معینی برسد، بدن دیگر قادر به هضم آن نخواهد بود. به همین دلیل فرد با مصرف لبنیات دچار مشکلات زیادی می شود.

علائم این بیماری چیست؟

افرادی که این مشکل را دارند، پس از حدود 30 تا 120 دقیقه پس از مصرف مواد غذایی حاوی لاکتوز، دچار مشکلات زیر می شوند:

  • نفخ شکم؛
  • گوز؛
  • درد دل و دل درد;
  • اسهال؛
  • حالت تهوع و حتی استفراغ.

چرا درمان این بیماری مهم است؟

وقتی دچار عدم تحمل لاکتوز هستید، ناخودآگاه از محصولات لبنی بیزارید. هر بار که لبنیات مصرف می کنید مشکلات زیادی خواهید داشت. به همین دلیل مصرف لبنیات و لبنیات را کنار می گذارید. این موضوع باعث می شود بدن شما کلسیم کافی دریافت نکند. بنابراین، شما باید قطعا این مشکل را حل کنید.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

همانطور که اشاره کردیم وقتی روده کوچک لاکتاز کافی تولید نکند دچار این بیماری خواهیم شد. بدن با کمک لاکتاز، قند شیر را به دو قند ساده گالاکتوز و گلوکز تبدیل می کند. این قندها به راحتی توسط روده ها جذب می شوند. این امکان وجود دارد که روده شما به دلایل مختلف قادر به تولید این آنزیم یا در بدو تولد یا در طول زندگی نباشد. در نتیجه کاهش سطح این آنزیم دچار عدم تحمل لاکتوز خواهید شد.

جالب است بدانید که سطح لاکتاز به طور طبیعی در بدن کاهش می یابد. لاکتاز در بدن نوزادان فراوان است. اما پس از قطع مصرف شیر، سطح این ماده به طور طبیعی کاهش می یابد. اما این موضوع باعث عدم تحمل لاکتوز نمی شود. در واقع، بدن شما تولید لاکتاز را به دلیل بیماری کرون، رشد بیش از حد باکتری ها، بیماری سلیاک یا عفونت های مختلف کاهش می دهد.

درمان عدم تحمل لاکتوز چیست؟

متاسفانه باید بگوییم که این بیماری درمان خاصی ندارد. یعنی با مصرف دارو یا حتی جراحی نمی توانید این مشکل را حل کنید. با این حال، نکاتی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند:

  • مصرف لبنیات را تا حد امکان کاهش دهید؛
  • به تدریج مقدار بسیار کمی از محصولات لبنی را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
  • استفاده از محصولات کم لاکتوز؛
  • پودر لاکتوز را به محصولات لبنی اضافه کنید.
  • از لبنیات بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، وقتی بدن باکتری لاکتاز نداشته باشد، قادر به هضم و تجزیه لاکتوز نیست. به این ترتیب مشکلات گوارشی خواهید داشت. به همین دلیل، بسیاری از تولیدکنندگان محصولات لبنی به فکر افزودن پودر یا عصاره لاکتاز به برخی از محصولات خود افتادند. به این ترتیب افرادی که مشکلات گوارشی دارند لاکتاز را همراه با لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه دیگر دچار مشکلات گوارشی نخواهند شد. در حال حاضر شیرهای بدون لاکتوز زیادی در فروشگاه ها وجود دارد. البته فراموش نکنید که می توانید عصاره لاکتاز را نیز به شیر اضافه کنید. اما شیرهای بدون لاکتوز بافت یکنواختی دارند و عصاره لاکتاز زیر دندان شما نمی رود.

خوب دوستان عزیز آیا شما هم از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید؟ چه روشی را برای حل مشکل خود انتخاب کرده اید؟ آیا از لبنیات بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما و سایر همراهان در میان بگذارید. فراموش نکنید که بی صبرانه منتظر نظرات شما هستیم.