عدم تحمل لاکتوز | علائم و راه های درمان آن


شاید حداقل یک بار عبارت «عدم تحمل لاکتوز» را شنیده باشید. آیا می دانید این عبارت به چه معناست؟ یا چگونه می توانیم تشخیص دهیم که عدم تحمل لاکتوز داریم؟ و البته درمان آن چیست؟ با ما همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را بیابید.

عدم تحمل لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز یا عدم تحمل لاکتوز یک بیماری گوارشی است. افراد مبتلا به این بیماری قادر به هضم کامل لاکتوز یا قند شیر نیستند. بنابراین پس از مصرف انواع لبنیات دچار مشکلاتی مانند اسهال، نفخ و درد می شوند. این بیماری کاملا بی ضرر است. یعنی سلامتی بیمار را تهدید نمی کنید. اما گاهی اوقات می تواند بسیار آزاردهنده باشد.

علت عدم تحمل لاکتوز چیست؟

طبق تحقیقات، بدن برای تجزیه قند شیر یا لاکتوز به ماده ای به نام لاکتاز نیاز دارد. این ماده به طور طبیعی در روده کوچک تولید می شود. در نتیجه افرادی که روده آنها این ماده را تولید نمی کند در هضم لاکتوز دچار مشکل می شوند. کاهش سطح لاکتاز را می توان تا حدی جبران کرد. یعنی بدن از هر طریقی سعی می کند لاکتوز را هضم کند. اما وقتی کمتر از حد معینی باشد، بدن دیگر قادر به هضم آن نخواهد بود. بنابراین فرد با مصرف لبنیات دچار مشکلات زیادی می شود.

علائم این بیماری چیست؟

افرادی که این مشکل را دارند پس از حدود 30 تا 120 دقیقه از خوردن غذاهای حاوی لاکتوز دچار مشکلات زیر می شوند:

  • نفخ؛
  • گوز؛
  • دل درد و سوزش سر دل؛
  • اسهال؛
  • حالت تهوع و حتی استفراغ.

چرا درمان این بیماری مهم است؟

وقتی مشکل عدم تحمل لاکتوز دارید، ناخودآگاه از محصولات لبنی متنفر هستید. با هر بار مصرف لبنیات مشکلات زیادی خواهید داشت. به همین دلیل مصرف لبنیات و لبنیات را کنار می گذارید. این می تواند باعث شود بدن شما کلسیم کافی دریافت نکند. پس حتما باید این مشکل را حل کنید.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

همانطور که گفته شد وقتی روده کوچک لاکتاز کافی تولید نکند به این بیماری مبتلا خواهیم شد. بدن با کمک لاکتاز قند شیر را به دو قند ساده گالاکتوز و گلوکز تبدیل می کند. این قندها به راحتی توسط روده جذب می شوند. ممکن است روده شما به دلایل مختلف نتواند این آنزیم را به صورت مادرزادی یا در طول زندگی تولید کند. در نتیجه سطوح پایین این آنزیم، شما دچار عدم تحمل لاکتوز می شوید.

جالب است بدانید که سطح لاکتاز به طور طبیعی در بدن کاهش می یابد. لاکتاز در بدن نوزادان فراوان است. اما پس از اینکه کودک دیگر شیر مصرف نمی کند، سطح این ماده به طور طبیعی کاهش می یابد. اما این باعث عدم تحمل لاکتوز نمی شود. در واقع، بدن شما تولید لاکتاز را به دلیل بیماری کرون، رشد بیش از حد باکتری ها، بیماری سلیاک یا عفونت های مختلف کاهش می دهد.

درمان عدم تحمل لاکتوز چیست؟

متاسفانه باید بگوییم که این بیماری درمان خاصی ندارد. یعنی با مصرف دارو یا حتی جراحی نمی توانید این مشکل را حل کنید. با این حال، نکاتی وجود دارد که می تواند در این مورد به شما کمک کند:

  • مصرف لبنیات را تا حد امکان کاهش دهید؛
  • به تدریج لبنیات را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
  • از محصولات کم لاکتوز استفاده کنید.
  • پودر لاکتوز را به محصولات لبنی اضافه کنید.
  • از لبنیات بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

همانطور که گفته شد، وقتی بدن باکتری لاکتاز نداشته باشد، هضم و تجزیه لاکتوز را درک نمی کند. به این ترتیب مشکلات گوارشی خواهید داشت. به همین دلیل است که بسیاری از تولیدکنندگان لبنیات تصمیم گرفته اند خمیر یا عصاره لاکتاز را به برخی از محصولات خود اضافه کنند. به این ترتیب افرادی که مشکلات گوارشی دارند، لاکتاز را همراه با لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه دیگر مشکل گوارشی نخواهند داشت. اکنون بسیاری از شیرهای بدون لاکتوز در فروشگاه ها موجود است. البته فراموش نکنید که می توانید عصاره لاکتاز را خودتان نیز به شیر اضافه کنید. اما شیرهای بدون لاکتوز بافتی صاف دارند و عصاره لاکتاز زیر دندان شما نمی رود.

پس دوستان عزیز آیا شما هم از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید؟ چه روشی را برای حل مشکل خود انتخاب کرده اید؟ آیا از لبنیات بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما و سایر همراهان در میان بگذارید. فراموش نکنید که منتظر نظرات شما دوستان عزیز هستیم.