علائم اولیه لوسمی در کودکان 0 – سرطان کودکان


علائم اولیه سرطان خون در کودکان سرطان خون در کودکان یکی از شایع ترین سرطان ها در کودکان یا نوجوانان است. بر اساس گزارش ها و آمار به دست آمده، این نوع سرطان در افراد زیر 15 سال بین سه تا چهار هزار کودک در آمریکا را مبتلا می کند. معمولا لوسمی از مغز استخوان منشا می گیرد و سلول های خونی را تحت تاثیر قرار می دهد.

این سرطان باعث تشکیل گلبول های سفید و قرمز در مغز استخوان می شود، سپس این سلول ها از جریان خون عبور می کنند و سلول های خونی سالم را سرکوب و از بین می برند. اما یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه کرد علائم سرطان خون است.

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

بنابراین افراد باید خیلی زود علائم سرطان خون را بررسی کرده و سپس برای تسریع در اقدامات پزشکی به پزشک مراجعه کنند. پرستار کودک باید همیشه از علائم رفتاری کودک آگاه باشد. در این متن قصد داریم اطلاعات کافی در مورد سرطان خون کودکان در اختیار شما قرار دهیم. پس تا پایان متن با ما همراه باشید.

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

لیست عناوین:

توجه داشته باشید که ارزیابی علائم لوسمی در کودکان باید در اسرع وقت انجام شود. برای درمان سریع آن. اما تشخیص این علائم بسیار دشوار است و ممکن است تفاوت هایی در این علائم وجود داشته باشد.

توجه داشته باشید که در صورت مشاهده کوچکترین علامت به پزشک مراجعه کنید و اگر در طول درمان نتوانستید آنطور که باید از کودک مراقبت کنید. خدمات پرستاری استفاده کنید اما مهمترین چیز تشخیص این بیماری است. لوسمی در کودکان انواع مختلفی دارد و علائم آن بسیار گسترده و متفاوت است. این علائم را یکی یکی معرفی می کنیم.

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

علائم سرطان خون چیست؟

اولین علامت کم خونی است. وقتی بدن کودکان گلبول های قرمز کمی دارد، ممکن است نشانه آن باشد. گلبول های قرمز مسئول توزیع اکسیژن در بدن هستند. بنابراین، اگر کودک شما ضعیف، خسته، سرگیجه، سردرد یا احساس سرمای بی دلیل است، در اسرع وقت او را به پزشک نشان دهید.

سایر علائم سرطان خون در کودکان شامل عفونت های مکرر است. این باعث ایجاد سلول های غیر طبیعی در بدن می شود. دلیل بعدی کبودی و خونریزی است. داشتن درد استخوان یا مفاصل دلیل دیگری است. تورم در شکم، صورت، بازوها یا غدد لنفاوی یکی از علائمی است که والدین یا پرستار بچه آنها باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنند. اگر متوجه کمبود اشتها در کودک یا کاهش وزن ناگهانی و درد معده شدید، حتما این مشکل را با پزشک خود در میان بگذارید.

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

سرفه یا مشکلات تنفسی از دیگر علائم سرطان خون هستند. اگر کودک شما تشنج، سردرد یا استفراغ دارد، او را به پزشک نشان دهید. علائم دیگر شامل بثورات پوستی است. ناراحتی عمومی یا خستگی منفرد علائم دیگری هستند که باید برطرف شوند. به طور کلی باید گفت با مشاهده این علائم سعی کنید در اسرع وقت آزمایشات و اقدامات پزشکی لازم را انجام دهید.

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

صحبت آخر با والدین

علائم ذکر شده می تواند از جمله علائم سرطان خون در کودکان باشد. اما اگر ابتدا این علائم را مشاهده کردید، خونسردی خود را حفظ کنید. بنابراین، این دلایل ممکن است نشان دهنده بیماری های دیگری باشد که بسیار ساده هستند. بارها گفته ایم و اگر سرطان خون کودکان خیلی زود تشخیص داده شود، درمان آن راحت تر است و خیلی راحت برطرف می شود، باز هم می گویم.

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

علائم اولیه سرطان خون در کودکان

اما اگر دیر به آن برسید و بیماری پیشرفت کند ممکن است کودک را بکشد. بنابراین امروزه راه های درمانی زیادی برای کنترل و از بین بردن این بیماری وجود دارد. اگر در مراقبت از کودک مبتلا به سرطان خون مشکل دارید، می توانید از یک موسسه پرستاری استفاده کنید و از آنها بخواهید که بهترین پرستاران را برای مراقبت از کودک شما بفرستند. در این زمینه می توانید از مرکز پرستاری سلامت یکم نیز استفاده کنید. ما در زمینه پرستار کودک و پرستار سالمند هستیم پرستار بیمار ما بهترین پرستاران را در اختیار شما قرار خواهیم داد.