علوم ورزشی مکمل دینولیل متیل (DIM) چیست؟ یک تقویت کننده تستوسترون حرفه ای


سلامت هورمون ها در تنظیم متعادل آنهاست که نقش اساسی در وضعیت سلامت عمومی به ویژه در عملکرد اندام های مختلف نسبت به یکدیگر، افزایش قدرت بدنی، تحریک رشد عضلات، بهبود متابولیسم طبیعی بدن ایفا می کند. به عنوان یک سیستم کامل که در نهایت منجر به اجرای صحیح انواع فعالیت های بدنی می شود. خواهد بود.

ضرب المثل معروفی وجود دارد که می گوید: «عملکرد بهتر نتیجه عملکرد بهتر هورمونی است». این واقعیت به ویژه در رابطه با تنظیم متعادل هورمون های استروژن و تستوسترون در زنان و افزایش تستوسترون در مردان مشهود است.

این امر تأثیر بسزایی بر توده عضلانی، قدرت و روند ریکاوری داشته که در نهایت منجر به بهبود عملکرد ورزشکاران استقامتی مرد و زن می شود.

Dindolyl Methyl DIM اخیراً به یک موضوع داغ در مورد سلامت هورمونی تبدیل شده است. تحقیقات نشان می دهد که DIM نقش مهمی در تنظیم هورمون ایفا می کند، که در نهایت به بهبود سلامت عمومی و رفاه و افزایش عملکرد با تنظیم تعادل بین استروژن خوب و بد و افزایش سطح تستوسترون کمک می کند.

سطوح کمتر از حد ایده آل هورمون استروژن می تواند به یک کابوس برای زنان در هنگام ورزش در باشگاه تبدیل شود. استروژن دقیقاً یک هورمون آنابولیک یا به اصطلاح سازنده نیست، اما تحقیقات اخیر تأثیر مثبت و قابل توجهی بر توده عضلانی و قدرت در زنان ورزشکار استقامتی و همچنین زنان غیر ورزشکار نشان داده است، بنابراین سطوح زیر بهینه استروژن، به ویژه متابولیت های خوب استروژن، می تواند دلیلی برای نگرانی باشد. یکی از عوامل اصلی ضعف و تحلیل عضلانی و همچنین اختلال در انجام فعالیت های بدنی، ورزش بانوان در باشگاه و ریکاوری در آنها است.

در این مقاله جزئیات مربوط به Dindolyl Methyl و نحوه عملکرد و مکانیسم اثر آن، فواید و عوارض جانبی آن و اینکه آیا Dindolyl Methyl برای شما مناسب است را شرح خواهیم داد. با ما بمان.

دینولیل متیل DIM چیست؟

سبزیجات کلم تیره مانند کلم بروکلی، گل کلم، تربچه، شلغم، کلم پیچ حاوی ترکیبی به نام indole-3-carbonyl هستند که حاصل ترکیب آن با اسید معده، ماده ای به نام dindolyl methyl یا DIM است. با مصرف روزانه 2 کپسول از مکمل DIM، یک فرد متوسط ​​می تواند از مزایای معادل مصرف 2 پوند (تقریباً 900 گرم تا 1 کیلوگرم) سبزیجات با برگ های تیره برخوردار شود. این ماده به عنوان جزء مکمل های ورزشی به صورت پودر نیز موجود است.

دیندولیل متیل چگونه کار می کند؟

برای اینکه استروژن توسط بدن متابولیزه شود، باید به عنوان بخشی از فرآیند متابولیسم هوازی با اکسیژن ترکیب شود. دینولیل متیل به متابولیسم استروژن خوب و کاهش استروژن بدن کمک می کند و همچنین نسبت استروژن خوب به بد را افزایش می دهد.

دلیل تقسیم استروژن خوب بر اساس کاربرد آن، محل یافتن این هورمون استروئیدی یا مسیر تولید آن است. به عنوان مثال، استروژن خوب با فعالیت آنتی اکسیدانی در غشای سلولی برای محافظت و جلوگیری از تخریب سلولی، دفع سلول های آسیب دیده و رشد سلولی استفاده می شود که می تواند در تسریع روند بهبودی موثر باشد.

متابولیت های بد استروژن باعث ایجاد سرطان می شوند و به دلیل چاقی یا استرس بیش از حد یا عوامل استرس زا به عنوان یک تولید کننده “رادیکال های آزاد” منتشر می شوند.

متابولیت های مرتبط با چاقی که به عنوان متابولیت های بد استروژن شناخته می شوند، به عنوان عوامل خطر اولیه در تومورهای ایجاد کننده سرطان سینه شناسایی شده اند. استروژن اساساً به یک مسیر متابولیک نیاز دارد که آن را مانند مکانیسم عمل DIM متعادل کند تا متابولیت های استروژن خوب بیشتری تولید کند.

DIM علاوه بر حفظ استروژن خوب در بدن، آروماتاز ​​را مهار می کند. آروماتاز ​​آنزیمی است که تستوسترون را به استروژن تبدیل می کند. همچنین DIM به طور طبیعی با بهینه سازی هموستاز هورمونی در متابولیسم بهتر بدن شرکت می کند و به این ترتیب متابولیسم چربی را تا حد امکان تقویت می کند. این باعث می شود تستوسترون آزادانه در سراسر بدن گردش کند، به این معنی که به ساختار پروتئین ماهیچه ها اضافه می شود و اجازه می دهد تا رشد عضلانی و هیپرتروفی رخ دهد.

افزایش قدرت، تحریک رشد عضلانی، کمک به چربی سوزی هر چه بهتر، انجام فعالیت های بدنی به بهترین شکل ممکن و کمک به بهبود عملکرد ورزشی از جمله مزایای مصرف این مکمل است.

فواید و عوارض آن

ممکن است باعث کاهش وزن شود

با توجه به اینکه استروژن نقش مهمی در توزیع چربی بدن ایفا می کند، مکمل DIM احتمالا می تواند به کاهش وزن کمک کند – اگرچه تاکنون تحقیقات انسانی این اثر را تایید نکرده است و تنها در یافته های مطالعات حیوانی مشهود بوده است.

در عین حال، تحقیقات مربوط به مسئله تعادل هورمونی، عدم تعادل استروژن – یا بسیار بیشتر از حد ایده آل یا بسیار کمتر از این سطح – و افزایش خطر چاقی و اضافه وزن در مردان و زنان است. علاوه بر این، مکمل های DIM همانطور که قبلا ذکر شد، تجزیه چربی را تحریک کرده و از تشکیل سلول های چربی جلوگیری می کند.

در یک مطالعه روی موش‌هایی که با رژیم غذایی پرچرب تغذیه شدند، تزریق 23 میلی‌گرم DIM به ازای هر پوند (50 میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن آنها) به طور قابل‌توجهی باعث کاهش تشکیل سلول‌های چربی جدید شد. به یاد داشته باشید که تحقیقات انسانی در مورد آن مورد نیاز است.

کیفیت خواب را افزایش می دهد

سطوح بسیار بالای استروژن با خواب نامناسب و کاهش ترشح ملاتونین مرتبط است. همچنین هورمون های عضله ساز که ترشح آنها را در شب افزایش می دهند. ملاتونین هورمونی است که می تواند از بدن در برابر تسلط استروژن محافظت کند. این مکمل با تنظیم سطح هورمون استروژن می تواند کیفیت خواب را افزایش داده و اثر مضر بی خوابی را بر بدن کاهش دهد.

استروژن با قاعدگی و یائسگی مرتبط است

عدم تعادل هورمونی، به ویژه در ابتدای دوره قاعدگی و همچنین در اوایل تا اواسط یائسگی، موضوعی بسیار پیچیده و گیج کننده برای زنان است. علائم شدید سندرم پیش از قاعدگی و گرگرفتگی های متعدد در خانم ها نتیجه تغییرات شدید هورمونی است، مخصوصا خانم هایی که ورزش می کنند و بالای 40 سال سن دارند، این تغییرات کاملا مشهود است. همچنین ضعف در اجرای تمرینات و آنالیز و ضعف توده عضلانی و کاهش سرعت ریکاوری و متابولیسم چربی و فشار بیش از حد به بدن آنها اما عدم نتیجه مطلوب از تمرینات به کابوس بزرگی تبدیل می شود.

مکمل DIM با تنظیم سطح استروژن و تأثیر بر هورمون های مرتبط، این علائم را بهبود می بخشد، به عنوان مثال، کاهش گرگرفتگی، خونریزی شدید در دوران قاعدگی، خونریزی طولانی مدت بیش از 7 روز و همچنین علائم PMS، تغییرات خلقی شدید و عصبانیت غیرقابل تحمل. احساس افسردگی و بی قراری کنترل خواهد شد. همچنین با مهار آروماتاز ​​و افزایش تستوسترون، علاوه بر تاثیر مثبت در کاهش علائم PMS، به رشد و تقویت عضلات و همچنین بهبود عملکرد ورزشی کمک می کند.

استرس را کاهش می دهد

استرس عاملی است که باعث می شود «رادیکال های آزاد» در نهایت برای بدن سمی شوند. این حالت مدت زمان رسیدن به رکود را افزایش می دهد. این را نه تنها در تمرینات خود می بینید، بلکه در فعالیت های بدنی روزمره که شدت فعالیت کمتر است نیز دچار خستگی می شوید.

تحقیقات نشان می دهد کسانی که تحت استرس بیشتری هستند (آموزش، فشار کاری و ضرب الاجل های متعدد، ترافیک، فرزندانشان) با کاهش پروژسترون مواجه هستند. کاهش پروژسترون به شدت استروژن بد در گردش را به عنوان یک پاک کننده رادیکال های آزاد در سراسر بدن افزایش می دهد.

محققان این تحقیق خاطرنشان کردند که استفاده از مکمل‌های DIM می‌تواند نقش عمده‌ای در کاهش سطوح بالای استروژن (کاهش تنظیم استروژن) به‌ویژه متابولیت‌های بد استروژن و در نتیجه کاهش خستگی و تعدیل استرس داشته باشد. بدن شناخته شده است.

اثرات جانبی

مجله British Journal of Cancer نتایج یک مطالعه انجام شده بر روی زنان مبتلا به سرطان دهانه رحم را منتشر کرده است و نتایج این مطالعه نشان داد که پس از 6 ماه مصرف مکمل با 150 گرم DIM، 70 درصد از زنان با تنها یک عارضه جانبی خفیف از مصرف مکمل های DIM یعنی در اکثر شرکت کنندگان فقط تیره شدن رنگ ادرار دیده می شد.

18 درصد تهوع، سردرد و نفخ و 13 درصد تغییر در تنظیم چرخه قاعدگی را پس از مصرف مکمل DIM تجربه کردند. علائم دیگری مانند اسهال و استفراغ و خارش پوستی خفیف تا بسیار خفیف اما شایع در افراد مختلف دیده شده است.

تحقیقات مقایسه افراد سالم و بررسی نسبت کل جمعیت به جز جمعیت عمومی نشان می دهد که بروز این علائم به این دلیل است که بدن در طول دوره سم زدایی نتیجه ترشح استروژن بد از سلول ها و آنهاست. دفع در خارج از بدن مانند هر سم زدایی، علائم دائمی نخواهند بود و نتایج به مراتب بیشتر از ناراحتی هایی است که در کوتاه مدت ممکن است تجربه کنید.

مکمل DIM حداقل عوارض جانبی دارد

این مکمل بر استروژن تأثیر می گذارد، بنابراین با تغییرات هورمونی در بدن مرتبط است. با تأثیر بر هورمون آروماتاز، از تبدیل استروژن به تستوسترون جلوگیری می کند و باعث افزایش تستوسترون، رشد و تحریک عضلات می شود و روند ترمیم و بازیابی را تسریع می کند.
با تأثیر بر کاهش استروژن و تنظیم رو به پایین آن، ترشح ملاتونین را در شب افزایش می دهد تا کیفیت خواب بهتری داشته باشد و از طرفی به تحریک هورمون های آنابولیک در جهت ساخت و روند رشد عضلات کمک می کند.

با تأثیر بر آروماتاز، علاوه بر افزایش تستوسترون، علائم PMS را کاهش می دهد که منجر به قاعدگی یا یائسگی راحت تر، حفظ هموستاز هورمونی با کارایی بالاتر برای سلامت شخصی بهتر و انجام فعالیت های مختلف از جمله ورزش می شود.
مکملی است که سموم بدن را کاهش می دهد. قبل از مصرف هر مکملی با پزشک خود مشورت کنید.

آیا دینولیل متیل برای شما مناسب است؟

پاسخ کوتاه این است که بستگی به نیاز شما و تشخیص پزشک شما دارد. برای نشان دادن حقیقت تأثیر آن بر بدن انسان، مطالعات انسانی زیادی مورد نیاز است. با توجه به اطلاعات و آگاهی های فراوان پیرامون مکمل ها، دانستن اینکه دقیقاً چه مکملی برای بدن شما مناسب است بدون اینکه شما را در معرض مواد شیمیایی مضر و غیر ضروری قرار دهد، می تواند دشوار باشد. توصیه می شود قبل از مصرف هر مکملی با پزشک مشورت کنید.

با این حال، مکمل آن حداقل عوارض جانبی دارد و فواید گسترده ای بر سلامت عمومی بدن از جمله تسریع متابولیسم چربی و رشد توده عضلانی دارد. ثابت شده است که با تأثیر بر کیفیت خواب و تنظیم هورمون ها و افزایش طبیعی سطح تستوسترون در بدن، توانایی شما را برای ساخت عضله و هیپرتروفی به حداکثر می رساند.

حرف پایانی

حفظ سلامت هورمونی متعادل باید اولین اولویت شما برای عملکرد بهتر در تمرینات و فعالیت های بدنی روزانه باشد. بنابراین مکمل DIM به عنوان مکمل تنظیم کننده هموستاز هورمون های بدن و تقویت کننده تستوسترون حرفه ای معرفی شد. اگرچه با مصرف مقادیر بسیار زیاد سبزیجات تیره و کلم می توانید به طور طبیعی DIM دریافت کنید و به دلیل خواص آنتی اکسیدانی، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در این سبزیجات، قطعا باید بخشی از بشقاب غذای شما را شامل شود، اما بدون مکمل، دریافت کنید. این خواص غیر ممکن است. واقع بینانه است.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com