علوم ورزشی 6 نمونه از منابع گیاهی برای افزایش تستوسترون


آیا تا به حال در مورد غذاهای فوق العاده یا غذاهای عالی شنیده اید؟ هیچ چیز برای ورزشکاری که وزنه های سنگین بلند می کند بهتر از غذاهایی نیست که به فرآیند تولید تستوسترون کمک می کند! و اگر فکر می کنید که گوشت تنها گزینه پیش روی شماست، کمی بیشتر فکر کنید! زیرا در این مقاله به معرفی منابع گیاهی افزایش دهنده تستوسترون می پردازیم.

مطمئناً می‌دانید که تستوسترون برای به دست آوردن بهترین نتیجه از تمرین حیاتی است. همانطور که می دانید تستوسترون مهمترین هورمون آنابولیک در بدن است. هر چه این هورمون بیشتر در بدن شما جریان داشته باشد، دستیابی به بدنی لاغر و عضلانی آسان تر است. اگرچه بدن زنان نسبت به مردان تستوسترون کمتری تولید می کند، اما یافتن راهی طبیعی برای افزایش سطح تستوسترون برای بدن مردان و زنان مفید خواهد بود.

خوشبختانه برای علاقه مندان به ورزشگاه، وقتی صحبت از عضله سازی می شود، هیچ نقطه ای بهتر از یک سفر سریع به سوپرمارکت برای شروع وجود ندارد. دلیل این امر در نتایج تحقیقات نهفته است. تحقیقات نشان می دهد که برخی مواد غذایی حاوی تقویت کننده های طبیعی تستوسترون هستند و برای عضلات شما بسیار مفید خواهند بود. در اینجا لیستی از منابع گیاهی تقویت کننده تستوسترون برای شما آورده شده است!

1. تخم مرغ منابع گیاهی افزایش تستوسترون هستند

مدت ها قبل از اینکه بحث بین کراس فیت و بدنسازی و وزنه برداری اینترنت را پر کند، موضوع داغ دیگری در جامعه تناسب اندام این بود: آیا زرده تخم مرغ می خورید یا نه؟

بحث در مورد “سفیده تخم مرغ را بخورید، زرده را دور بریزید” به دلیل چربی اشباع، کلسترول یا به طور کلی چربی بود. حامیان خوردن زرده تخم مرغ به نتایج مطالعات اشاره می کنند که می گویند تخم مرغ کامل منجر به عضلات و قدرت عضلانی بیشتر – حتی تا سه برابر بیشتر، طبق یک مطالعه می شود.

در ویدئویی با عنوان “اهمیت تخم مرغ”، دکتر جیم استاپانی، نویسنده محترم در مورد عضله سازی، توضیح می دهد که “مزایای تخم مرغ کامل ممکن است به دلیل کلسترول آنها باشد.” با این حال، اگر هدف شما کمک به تولید تستوسترون طبیعی است، زرده تخم مرغ به وضوح برای شما مفید است.

2. دانه کدو تنبل

تخمه کدو تنبل منبع خوبی از روی است. روی یک ماده معدنی است که نقش اساسی در هزاران واکنش آنزیمی مختلف در بدن، مانند واکنش های درگیر در تولید تستوسترون دارد. بنابراین جای تعجب نیست که چرا تحقیقات منتشر شده در ژورنال Nutrition نشان می دهد مردانی که روی کافی مصرف نمی کنند، تجمع تستوسترون کمتری در بدن خود دارند.

با افزودن دانه های کدو تنبل به بلغور جو دوسر، ماست و سالاد، یا حتی مخلوط کردن آنها در شیک های پروتئینی، این منابع گیاهی تقویت کننده تستوسترون را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

3. نارگیل

شاید تعجب کنید که بدانید نارگیل منبع گیاهی افزایش تستوسترون است. نارگیل نه تنها طعم تعطیلات گرمسیری را به رژیم غذایی شما اضافه می کند، بلکه به حفظ سطح تستوسترون شما در سطح سالم نیز کمک می کند. زیرا این مغز بزرگ منبع چربی اشباع شده است که در تولید تستوسترون نقش دارد.

مطالعه ای در مجله بالینی غدد درون ریز و متابولیسم منتشر شد. بر اساس این مطالعه، محققان دریافتند مردان سالمی که از رژیم غذایی پرچرب (با 13 درصد چربی اشباع شده) به رژیم غذایی کم چرب (با 5 درصد چربی اشباع شده) روی آورده بودند، کاهش قابل توجهی در سطح تستوسترون خود مشاهده کردند.

افرادی که به اندام خود اهمیت می دهند، می توانند 10 درصد کالری خود را از چربی های اشباع دریافت کنند تا به حفظ تستوسترون در اوج خود کمک کنند، بدون اینکه نگران افزایش خطر بیماری عروق کرونر قلب باشند.

4. سبوس گندم

چه کسی فکر می کرد سبوس گندم می تواند منبع گیاهی تستوسترون باشد؟ اما سبوس گندم غنی از فیبر منبع عالی منیزیم معدنی است. بر اساس مطالعه ای که توسط دانشمندان ترک انجام شده است، افرادی که منیزیم بیشتری مصرف می کنند، تستوسترون بیشتری دارند.

همچنین شایان ذکر است که نتایج این مطالعه نشان می دهد که مصرف منیزیم در کنار ورزش های با شدت بالا تاثیر بیشتری در افزایش تستوسترون دارد. در حال حاضر، تمرین با وزنه روشی شناخته شده برای افزایش تستوسترون است، اما این افزایش هورمون با شدت و حجم همراه است و ربطی به در دسترس بودن مواد مغذی ندارد.

منیزیم یک ویتامین ضروری برای صدها واکنش بیوشیمیایی در بدن است و تولید تستوسترون یکی از آنهاست. با مخلوط کردن سبوس گندم در جو، خمیر پنکیک و شیک های پروتئینی، مصرف این ویتامین را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.

5. پنیر ریکوتا

پنیر ریکوتا، ماده اصلی لازانیا، یکی از بهترین منابع پروتئین آب پنیر در دسته لبنیات است و وجود این پروتئین، پنیر ریکوتا را به غذایی مفید برای طرفداران ماهیچه تبدیل کرده است. محققان دانشگاه کانکتیکات در مطالعه‌ای دریافتند که سطح هورمون استرس کورتیزول در طول بازیابی وزنه‌برداری در افرادی که پروتئین آب پنیر مصرف می‌کنند کمتر است.

این نوعی پروتئین شیر است که به ویژه در اسیدهای آمینه زنجیره ای یافت می شود و به کاهش پاسخ هورمون کورتیزول در طول تمرینات شدید کمک می کند. با توجه به اینکه کورتیزول از تولید هورمون های جنسی جلوگیری می کند، این ویژگی پروتئین آب پنیر بسیار مهم است زیرا آن را به یک تقویت کننده تستوسترون تبدیل می کند که ممکن است ذخیره چربی را نیز افزایش دهد.

البته، تا زمانی که از طرفداران غذاهای ایتالیایی هستید، پنیر ریکوتا در دسترس ترین راه برای تهیه آن برای شماست. در غیر این صورت، بهترین راه برای دریافت پروتئین آب پنیر، شیک های پروتئینی است که یکی از بهترین راه ها برای افزودن پروتئین به رژیم غذایی بدون مصرف گوشت است.

6. توت فرنگی و سایر میوه های خانواده توت ها

این توت های رز رنگ منبع عالی ویتامین C هستند. همراه با توت فرنگی، فلفل، مرکبات و بسیاری از میوه های دیگر منابع این ویتامین هستند. (آیا می دانید فلفل نیز جزو میوه ها محسوب می شود؟)

این خبر خبر خوبی برای افزایش عضلات است. زیرا مصرف بیشتر این آنتی اکسیدان قوی در پاسخ به تمرینات سنگین با کاهش سطح هورمون افزایش دهنده تستوسترون یعنی کورتیزول همراه است. همچنین درگیر فرآیندهای بی‌شماری در بدن است که ذکر آنها در اینجا بسیار طولانی است، مگر اینکه زمان اضافی روی گریل خود داشته باشید.

کورتیزول یک هورمون کاتابولیک است که توسط غدد فوق کلیوی در پاسخ به موقعیت های استرس زا از جمله ورزش های سخت و استرس زا ترشح می شود. متأسفانه کورتیزول با تستوسترون در تضاد است، بنابراین سطوح بالای کورتیزول می تواند تستوسترون را از بین ببرد و در نتیجه مزایای آنابولیک آن را کاهش دهد.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com