غذای بوتسوانا

بوتسوانا انتخاب گسترده ای برای کام ارائه می دهد. غذاهای موجود در این کشور ترکیبی از غذاهای عجیب و غریب است که فقط در بوتسوانا یافت می شود و غذاهایی که معمولاً در کل منطقه یافت می شوند. این یک سطح خاصی از منحصربفرد بودن را به غذاهای بوتسوانا اضافه کرده است که مسافران این کشور می توانند تجربه کنند.

بخیه

یکی از ویژگی های اصلی رژیم غذایی بوتسوانا این است که گوشت بسیار محبوب است و گوشت گاو پر مصرف ترین گوشت است. سایر منابع گوشتی شامل مرغ، بز و ماهی است. مردم بوتسوانا معمولاً سورگوم، برنج، ذرت و سایر غلات را همراه با گوشت می خورند. سبزیجاتی مانند اسفناج، هویج، پیاز، گوجه فرنگی، کاهو و کلم نیز به وفور یافت می شود و در اکثر بازارها یافت می شود. میوه هایی مانند مارولا، هندوانه و دیگر انواع خربزه نیز معمولا در بازار یافت می شود.

غذاهای محبوب

یکی از غذاهای پرطرفدار در بوتسوانا Chotlho است، یک غذای گوشتی که معمولا توسط مردان در مناسبت های خاص طبخ می شود. گوشت را در آب و نمک می پزند تا نرم و آماده خوردن شود. از طرف دیگر سروبه غذایی است که درست مانند چوتلهو اما با قسمت های داخلی بز، گوسفند یا گاو پخته می شود. یکی از روش های رایج پخت مرغ پختن آن با استفاده از آتش باز است که اعتقاد بر این است که بهترین طعم گوشت را به ارمغان می آورد.

باگوبه (فرنی) معمولاً همراه با این غذاهای گوشتی پخته و مصرف می شود. معمولاً فرنی را با فرو بردن سورگوم و ذرت در آب جوش تهیه می کنند تا خمیری به وجود بیاید. وقتی شیر تخمیر شده به این فرنی اضافه می شود، غذا طعم دیگری به خود می گیرد و می توان آن را به تنهایی خورد.

نان

نان در سال های اخیر رایج شده است و به بخشی از رژیم غذایی معمول در بوتسوانا تبدیل شده است. برخی از محبوب ترین انواع نان عبارتند از: ماتمکوان (کوفته ها)، دیفافاتا (کیک های تخت) و ماگوینیا (کیک های چرب). نان ها از جوشاندن خمیر همراه با گوشت یا پختن آن در روغن داغ تهیه می شوند.