غذا درمانی: چای سبز در پیشگیری و درمان بیماری کبد چرب غیر الکلی

چای سبز ممکن است به عنوان یک غذای کاربردی با خطر کمتر و درمان برای بیماران مبتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی در نظر گرفته شود، یک موسسه معتبر معتقد است.

بیماری کبد چرب غیر الکلی وضعیتی است که در اثر تجمع بیش از حد چربی در کبد ایجاد می شود.

چای سبز، یک نوشیدنی گرانبها، فواید زیادی برای سلامتی دارد که تقریباً برای همه در آسیا و جهان غرب شناخته شده است. با این حال، همانطور که یین در طب گیاهی یا غذا در طبیعت وجود دارد، تزریق طولانی مدت مقادیر زیاد ممکن است تعادل یین یانگ، “سندرم بیش از حد یین” یا “سندرم خلاء یانگ” از جمله تضعیف ایمنی و مورد دردناک ریفلاکس را مختل کند. طبق نظریه یین یانگ طب سنتی چینی. اضافه کردن یک تکه زنجبیل مشکل را حل می کند.

به گفته دانشگاه کانکتیکات، استورز، اثربخشی چای سبز برای درمان بیماران چاق مبتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی با کاتچین های پلی فنولیک در القای فعالیت های هیپولیپیدمیک، ترموژنیک، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی مرتبط است.

این ترکیبات شیمیایی همچنین بروز و پیشرفت NAFLD را کاهش می دهند.

دکتر Masterjohn C، نویسنده اصلی، گفت: “(ترکیبات فیتوشیمیایی) خواص محافظ کبدی چای سبز و کاتچین‌های آن و مکانیسم‌های پیشنهادی را نشان می‌دهد که توسط این عوامل غذایی هدفمند از NAFLD محافظت می‌کنند.

علاوه بر این، در موش هایی که به مدت 24 هفته با رژیم غذایی پرچرب تغذیه شدند، سپس EGCG (10، 20 و 40 میلی گرم در کیلوگرم (-1)·d(-1)، داخل صفاقی) به مدت 4 هفته تزریق شد، محققان دریافتند که موش های تحت درمان بهبود قابل توجهی در رژیم غذایی پرچرب در وزن بدن القایی، دژنراسیون چربی کبد درجه 2 یا 3 (استئاتوز، التهاب لوبولار و بالون شدن)، هیپرلیپیدمی شدید، هیپرگلیسمی، هیپرانسولینمی و مقاومت به انسولین نشان دادند.

EGCG فیتوکیمیکال، وابسته به دوز، همچنین پاکسازی انسولین را افزایش داد و بیان پروتئین IDE و فعالیت آنزیم را در سطوح تنظیم‌شده گلوکز در کبد موش‌های تحت درمان افزایش داد.

در واقع EGCG نه تنها باعث کاهش وزن شد، بلکه علائم موش‌های مبتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی را نیز کاهش داد.

در مطالعه پلی فنول های چای سبز (GTP) بر بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) در موش های صحرایی چرب زوکر (ZF)، تحقیقات همچنین نشان داد که مداخله GTP نه تنها باعث کاهش افزایش وزن و کاهش قابل توجه چربی احشایی می شود، بلکه باعث کاهش قابل توجه نیز می شود. سطوح سرمی انسولین، گلوکز و لیپیدهای ناشتا، از طریق بهبود بیان تجمع TG کبدی و قطرات چربی سیتوپلاسمی و همچنین کاهش لیپوژنز کبدی و خروج تری گلیسیرید از کبد.

در مجموع، چای سبز از جنبه های مختلف، افزایش قابل توجهی را در کاهش خطر و درمان بیماری کبد چرب غیر الکلی بیان کرده است. اما مصرف مقادیر زیاد به طور منظم باید با احتیاط انجام شود تا از مسمومیت جلوگیری شود.