فراستینگ پنیر خامه ای شکلاتی – کتی با روکش شکلاتی


این دستور پخت پنیر خامه‌ای شکلاتی خانگی کلاسیک، غنی، صاف و کاملاً مناسب برای پوشاندن کیک‌های شکلاتی، کاپ کیک یا خوردن با قاشق است..

طرز تهیه فراستینگ شکلاتی خانگی

فراستینگ پنیر خامه ای شکلاتی کاملاً خوشمزه هر چیزی است که می توانید در یک دسر شکلاتی بخواهید.

اگر به دنبال یک دستور پخت آسان برای فراستینگ هستید که فقط با چند ماده اولیه کاملاً درست شود، این قطعاً همان چیزی است که باید امتحان کنید زیرا فوق العاده غلیظ و کرمی است!

یخ زدگی را می توان به سرعت قبل از زمان شلاق زد و در قله های سفت قرار داد. و شامل گزینه های گیاهی، بدون گلوتن و کتو نیز می شود.

این نان موز شکلاتی را نیز حتما امتحان کنید

در بالا، ویدیوی دستور پخت پنیر خامه ای شکلاتی را تماشا کنید

مایه کیک پنیر خامه ای شکلاتی

برای شکلات: این دستور غذا از پودر کاکائو معمولی برای به دست آوردن طعم کلاسیک شکلاتی استفاده می کند. اگر 2 اونس شکلات ذوب شده اختیاری را اضافه کنید، خوشمزه تر، رنگارنگ و شکلاتی تر می شود!

برای شیرین کننده: پودر قند (یا اریتریتول برای فراستینگ شکلاتی کتو) شیرینی و بافت را به مایه کیک می‌افزاید، بنابراین غلیظ می‌شود و هنگام هم زدن، قله‌های سفت ایجاد می‌کند.

اگر مایل به فراستینگ بدون پودر قند هستید، این فراستینگ شکلاتی سالم را امتحان کنید.

پنیر خامه ای: با خیال راحت از پنیر خامه ای معمولی مورد علاقه خود استفاده کنید. برای فراستینگ گیاهی، می توانید پنیر خامه ای بادام هندی خود را درست کنید. یا از برندی مانند Tofutti، Trader Joes یا Kite Hill استفاده کنید.

مواد دیگر شامل شیر انتخابی، کره (یک بار دیگر، نسخه های گیاهی را می توان به راحتی برای فراستینگ بدون کره استفاده کرد)، و عصاره وانیل خالص.

برای چیزی کاملاً متفاوت، این هوموس شکلاتی نیز یک فراست شکلاتی عالی ایجاد می کند!

فراستینگ شکلاتی پنیر خامه ای

دستور العمل های فراستینگ شکلاتی

فراستینگ شکلاتی قهوه: نصف قاشق چای خوری قهوه فوری را در دستور پخت زیر بریزید. یا به جای شیر از اسپرسو دم کرده استفاده کنید.

فراستینگ پنیر خامه ای وانیلی: پودر کاکائو را حذف کنید، عصاره وانیل خالص را به یک قاشق چایخوری کاهش دهید و فقط در صورت نیاز شیر را اضافه کنید.

پنیر خامه ای نارگیل شکلاتی: از شیر نارگیل به عنوان شیر انتخابی استفاده کنید و یک مشت نارگیل رنده شده و یک هشتم قاشق چایخوری عصاره نارگیل را به آن اضافه کنید.

مواد تشکیل دهنده آیسینگ پنیر خامه ای شکلاتی
طرز تهیه فراستینگ با پنیر خامه ای شکلاتی

طرز تهیه فراستینگ شکلاتی پنیر خامه ای

اجازه دهید پنیر خامه ای و کره به دمای محیط برسند.

همه مواد را با همزن برقی یا همزن ایستاده بزنید. همچنین از نظر فنی می توان آن را با دست مخلوط کرد، اما آن نسخه آنقدر بافت شلاقی و کرکی نخواهد داشت.

اگر فراستینگ شکلاتی خیلی غلیظ بود، خیلی آرام شیر بیشتری اضافه کنید. یا اگر خیلی نازک بود با پودر قند بیشتر بزنید تا به ضخامت دلخواهتان برسد.

اگر فقط برای چند ساعت در یک مهمانی در یک اتاق خنک یا در حالی که یک کیک شکلاتی مات شده را به یک رویداد حمل می کنید، دستور غذا را در یخچال بگذارید.

با توجه به مواد فاسد شدنی، توصیه می‌کنم باقی‌مانده فراست را بپوشانید و باقیمانده‌ها را تا یک هفته در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید.

بهترین دستور العمل کیک کتو شکلاتی

در بالا، در این دستور کیک کتو نشان داده شده است

فراموش کنید که از فروشگاه فراستینگ شکلاتی، گاناش و باترکریم خریداری شده است. شما می خواهید این پنیر خامه ای شکلاتی را روی همه چیز قرار دهید!

طرز تهیه فراستینگ پنیر خامه ای شکلاتی
  • 1/2 فنجان پودر کاکائو
  • اختیاری 2 اونس شکلات ذوب شده
  • 8 اونس پنیر خامه ای یا پنیر خامه ای وگان
  • 1/4 فنجان کره یا کره گیاهی
  • 1 1/2 – 3 فنجان پودر قند یا اریتریتول برای کتو
  • 1 1/2 قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص
  • 2 – 4 قاشق غذاخوری شیر انتخابی
  • اجازه دهید پنیر خامه ای و کره به دمای اتاق برسد. همه مواد را با همزن برقی یا همزن ایستاده بزنید (یا با دست، که آنقدر هم زده و پف نمی کند اما باز هم کار می کند). اگر خیلی غلیظ است، به آرامی شیر بیشتری اضافه کنید. اگر خیلی نازک بود، پودر قند اضافه کنید. باقی مانده فراست را بپوشانید و تا یک هفته در یخچال بگذارید.مشاهده حقایق تغذیه

روش های استفاده از فراستینگ شکلاتی

برانی ها ی سیب زمینی شیرین

برانی ها ی سیب زمینی شیرین

طرز تهیه کیک فاج شکلاتی وگان

کیک شکلاتی وگان

کیک ماگ براونی

براونی در لیوان

کیک شکلاتی سالم با یک ترکیب مخفی گل کلم

کیک شکلاتی رژیمی

کاپ کیک های شکلاتی

کاپ کیک شکلاتی وگان

کیک موز شکلاتی

کیک موز شکلاتی