فواید عسل کنار برای لب ها و تاثیرات باور نکردنی آن

خواص عسل کنار برای لب ها بسیار زیاد است. در نتیجه عسل حاوی ویتامین های حیاتی، مواد معدنی و ویتامین های تغذیه ای است که ممکن است برای سلامتی انسان مفید باشد و نیروی مورد نیاز ما را تامین کند. 

عسل کنار خام همچنین در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. در نتیجه ترکیبات موجود در عسل، می تواند سلامت و شادابی منافذ و پوست را بهبود بخشد.

فضای لب که احتمالاً ظریف ترین منافذ و پوست بعد از چشم را دارد، شایسته مراقبت بیشتری است. لب های خشک و ترک خورده یکی از بسیاری از مسائل آزاردهنده ای است که احتمال عفونت را در فصول سرد و زمستان افزایش می دهد. همراه با احساس درد، این ترک‌ها ظاهر لب‌های شما را نیز از بین می‌برند و باعث می‌شوند که شکوه و زیبایی خود را از دست بدهند.

ترک های لب اغلب به دلیل تولید ناکافی چربی خالص از غدد چربی ایجاد می شود و باعث خشکی و نازک شدن منافذ و پوست می شود. عسل  از جمله موادی است که می توان از آن به طور بهینه استفاده کرد و با مواد و روغن های دیگری ترکیب کرد تا لب ها را مرطوب و راحت کند.

در این مقاله سعی داریم شما را با فواید عسل کنار اصل برای لب ها آشنا کنیم. در ادامه، نمونه‌هایی از اسکراب‌های عسل  برای لب‌ها را نیز معرفی کرده‌ایم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

خواص عسل کنار برای لب

 

1- عسل کنار به مرطوب شدن و نرم شدن لب ها کمک می کند.

2- رنگ لب های تیره را روشن می کند.

3- ترک های لب را از بین می برد و خشکی لب ها را از بین می برد.

4- لب ها را لایه برداری می کند.

 

دلایل عدم جذابیت لب ها

1- استفاده از رژ لب ناسالم و تمیز نکردن آن زودتر از تشک: این امر باعث تجمع میکروارگانیسم روی لب شده و آن را نامناسب و تیره رنگ می کند.

2- مصرف زیاد چای، اسپرسو و کالاهای کافئین دار: استفاده از این کالاها باعث تنظیم رنگ لب و تیره شدن رنگ می شود.

3- استفاده از تنباکوی یادآور سیگار: باعث بسته شدن منافذ لب شده و به همین دلیل خشک شده و رنگ آنها را به رنگ تیره تبدیل می کند.

4- کمبود آب باعث خشکی لب ها می شود.

5- به اشتراک گذاشتن لوازم آرایشی دیگران.

 

4 روش برای استفاده از عسل کنار برای لب

 

1-   دستور تهیه اسکراب آبلیمو و عسل کنار:

 

مواد مورد نیاز:

 • عسل کنار خالص: یک قاشق غذاخوری
 • آب لیمو: یک قاشق غذاخوری

 

روش درست کنار هم قرار دادن و استفاده:

 

ابتدا عسل کنار و آب لیمو را با هم ترکیب کنید. لب‌هایتان را مسواک بزنید تا منافذ و پوست بی‌جان را از روی لب‌هایتان پاک کنید. سپس این ترکیب را به مدت نیم ساعت روی لب ها بگذارید و سپس با آب ولرم بشویید.

برای خرید عسل کنار روی همین اینک کلیک کرده تا ما شما را به بهترین نوع این عسل برسانیم.

 

2-   دستور تهیه عسل کنار با روغن زیتون:

 

مواد تشکیل دهنده:

 • روغن زیتون: یک قاشق غذاخوری
 • عسل کنار ایرانی: یک قاشق غذاخوری
 •  

 

روش درست کنار هم قرار دادن و استفاده:

ابتدا عسل کنار ارگانیک و روغن زیتون را با هم ترکیب کنید، سپس لب ها را مرطوب کرده و ماساژ درمانی را به همراه مسواک یا انگشتان خود انجام دهید تا منافذ و پوست بی جان لب ها را از بین برده و گردش خون را در دنیا تقویت کنید تا اسکراب به طور موثر جذب شود. سپس اسکراب را به مدت ربع ساعت روی لب ها بردارید و سپس با آب ولرم بشویید.

 

3-   دستور عسل کنار با گلیسیرین:

 

مواد مورد نیاز:

 

 • عسل کنار خام ایرانی یک قاشق غذاخوری
 • گلیسیرین: یک قاشق چایخوری
 • آب لیموی خالص: نصف قاشق چایخوری

 

روش درست کنار هم قرار دادن و استفاده:

 

مخلوطی از عسل کنار بوشهر، گلیسیرین و آب لیمو درست کنید. ابتدا سلول های بی جان را با ماساژ لب ها از بین ببرید. سپس این ترکیب را روی لب ها بگذارید و به مدت 1/4 آن را از بین ببرید و سپس با آب ولرم بشویید.

 

4-   دستور تهیه عسل کنار با روغن نارگیل:

 

مواد تشکیل دهنده:

 

 • عسل کنارخام: یک قاشق غذاخوری
 • روغن نارگیل: یک قاشق چایخوری
 • کره کاکائو: یک قاشق غذاخوری

 

 

روش درست کنار هم قرار دادن و استفاده:

 

مخلوطی از عسل کنار اعلا، روغن نارگیل و کره کاکائو درست کنید. سپس این ترکیب را روی لب ها قرار دهید، آن را به مدت 1/4 از بین ببرید و لب ها را ماساژ درمانی دهید و در عین حال شستشو دهید تا منافذ و پوست بی جان لب ها را از بین ببرید.