فواید مصرف امگا 3 در ژل کپس

امگا 3 اصطلاحی است که برای توصیف اسیدهای چرب چند غیراشباع و تک غیراشباع ضروری موجود در روغن ماهی و برخی روغن های گیاهی استفاده می شود. این اسیدهای چرب امگا 3 عبارتند از ALA، DHA، EPA، DPA و برخی دیگر. امگا 3 موجود در ژل کپس اکنون به عنوان یک مکمل غذایی در دسترس است که به راحتی می توان آن را برای دریافت مقادیر کافی از این چربی ها به صورت روزانه مصرف کرد.

امگا 3 موجود در کپسول های ژل DHA و EPA را به ترتیب از 120 میلی گرم و 180 میلی گرم فراهم می کند. این مقدار معمولاً در تقریباً هر مکمل امگا 3 یا روغن ماهی موجود در بازار یافت می شود و برای رفع نیاز روزانه یک فرد سالم به این چربی ها کافی است.

این چربی ها برای مبارزه با بسیاری از عفونت های باکتریایی و ویروسی در بدن و همچنین کلسترول بد و فشار خون بالا شناخته شده اند. همچنین مشخص شده است که DHA و EPA می توانند از سرطان، آلزایمر، آرتریت، بیماری عروق کرونر، افسردگی، چاقی، آسم و بیش فعالی در کودکان جلوگیری کنند.

در دوران بارداری، زنان برای جلوگیری از نقایص مادرزادی و سایر ناهنجاری ها در نوزاد به مقادیر زیادی از این چربی ها نیاز دارند. DHA به ویژه برای رشد عصبی و بینایی نوزاد مهم است. این ماده سازنده مهم سلول های مغز و شبکیه است و بنابراین برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری های مرتبط با سلامت روان از جمله افسردگی و اضطراب لازم است.

امگا 3 موجود در ژل کپس را می توان توسط افراد در هر سنی بدون تردید یا نگرانی در مورد اثربخشی آن برای سلامت طولانی مدت مصرف کرد. فرآورده های روغن ماهی با تمام مواد طبیعی و خالص ساخته شده اند و به همین دلیل هیچ عارضه جانبی و یا عوارض نامطلوبی برای سلامتی ایجاد نمی کنند.

همچنین می توانید غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا 3 مصرف کنید تا مقادیر نسبتا خوبی از این چربی ها را به طور منظم دریافت کنید. این چربی ها در دانه کتان، دانه کدو تنبل، سویا، لوبیا قرمز، توفو، میگو، روغن زیتون، روغن ذرت، روغن شاهدانه، تخم مرغ غنی شده با امگا 3 و گردو یافت می شوند. روغن نارگیل حاوی مقادیر کمی از این چربی ها به همراه بسیاری از مواد معدنی و چربی های مهم دیگر است.

این غذاها را می توان در کنار مکمل های غذایی با کیفیت به رژیم غذایی روزانه اضافه کرد. همچنین می توانید حداقل دو بار در هفته ماهی بخورید تا تنها منبع چربی امگا 3 شما باشد. با این حال، از آنجایی که این برای بسیاری از افراد وجود ندارد، مصرف روغن ماهی و سایر مکمل های امگا 3 یک جایگزین عالی و سالم است.