قرص های رژیمی کربوهیدرات بلوکر – آیا فاز 2 مسدود کننده های کربوهیدرات به کاهش وزن کمک می کنند؟

بلوکر کربوهیدرات یک قرص رژیم غذایی خاص است که در هضم کربوهیدرات ها اختلال ایجاد می کند. فاز 2 نوع خاصی از مسدود کننده کربوهیدرات است که برای این نوع از قرص های رژیمی مانند دیترین محبوب است. اصل کاهش وزن پشت قرص لاغری فاز 2 کربوهیدرات‌هایی که می‌خورید این است که بخش خاصی از کربوهیدرات‌هایی که می‌خورید هضم نشده باقی می‌مانند و در نتیجه کالری کمتر و سطح قند خون پایدارتر می‌شوند که به کاهش وزن سریع‌تر و آسان‌تر کمک می‌کند.

کربوهیدرات ها = قرص های معمایی جادویی؟

قرص‌های لاغری مسدودکننده کربوهیدرات، قرص‌های جادویی نیستند که تمام کربوهیدرات‌ها را از رژیم غذایی شما حذف کنند، اما جایی که می‌توانند به‌خصوص مفید باشند، تبدیل «کربوهیدرات‌های بد» به «کربوهیدرات‌های خوب» (یا کربوهیدرات‌های بهتر) است. این بدان معنا نیست که می‌توانید تمام شیرینی‌ها، نان‌ها و ماکارونی‌هایی را که می‌خواهید بدون عواقب بخورید، اما به این معنی است که هنگام پیروی از یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا «کربوهیدرات خوب» انتخاب‌های بیشتری دارید.

رژیم غذایی کم کربوهیدرات/کربوهیدرات خوب

کربوهیدرات‌ها که مخفف کربوهیدرات هستند، در سال‌های اخیر جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های غذایی گرفته‌اند. رژیم اتکینز یکی از اولین رژیم هایی بود که از رویکرد کم کربوهیدرات حمایت کرد و دیگران نیز از آن پیروی کردند. با این حال، معمولاً، بسیاری از این رژیم‌ها مانند رژیم غذایی ساحل جنوبی، Nutrisystems و سایر رژیم‌ها به سمت «کربوهیدرات‌های خوب» تنظیم می‌شوند تا لزوماً رویکرد کم کربوهیدرات مورد حمایت اتکینز.

کربوهیدرات خوب

“کربوهیدرات های خوب” غذاهایی هستند که کربوهیدرات ها خیلی سریع به قند خون تبدیل نمی شوند. این خوب است زیرا افزایش سطح قند خون باعث می شود بدن قند اضافی را به چربی تبدیل کند. ثابت نگه داشتن سطح قند خون همچنین به حفظ سطح انرژی بالا و کنترل اشتها از جمله مزایای دیگر کمک می کند. شاخص گلیسمی معیاری است از سرعت این تبدیل به قند خون، و گاهی اوقات برنامه های رژیم غذایی از “مزایای گلیسمی” و سایر اصطلاحات مشابه صحبت می کنند.

مسدود کننده کربوهیدرات = کربوهیدرات خوب

کاری که مکمل‌های مسدودکننده کربوهیدرات می‌توانند برای شما انجام دهند، تبدیل کربوهیدرات‌های بد به کربوهیدرات‌های بهتر است. این مکمل‌ها با مهار و کند کردن هضم کربوهیدرات‌ها، به تبدیل طیفی از کربوهیدرات‌های معمولی نه چندان بزرگ به چیزی که بهتر در رژیم غذایی شما قرار می‌گیرد، کمک می‌کند. اساساً غذاهای با شاخص گلیسمی پایین اینگونه عمل می کنند – چیزی در مورد غذا وجود دارد که هضم کربوهیدرات ها را مهار می کند. اغلب الیاف مکانیسمی هستند که در کار هستند. فیبر مواد کربوهیدرات را می پوشاند و زمان بیشتری طول می کشد تا آنزیم های گوارشی کار خود را انجام دهند. مکانیسم های دیگری نیز وجود دارد که کار می کند و این قرص ها از یکی از آن رویکردهای دیگر استفاده می کنند.

مرحله 2

فاز 2 عصاره لوبیا سفید غلیظ است. ایمن و کاملا طبیعی است. به جای پوشاندن کربوهیدرات ها با فیبر برای مسدود کردن آنزیم های گوارشی، همانطور که اغلب در غذاهای طبیعی با گلیسمی پایین یافت می شود، مواد شیمیایی گوارشی را قبل از اینکه فرصتی برای هضم کربوهیدرات داشته باشند، خنثی می کند. این یک اصل تا حدودی مشابه یک آنتی اسید است. آنها مایعات مهم گوارشی را خنثی می کنند. باز هم، فاز 2 یک قرص جادویی نیست که هضم قند را به طور کامل خنثی کند، اما آن را خنثی می کند.

مزیت مسدود کننده کربوهیدرات

مزیت این نوع قرص های لاغری این است که شما مجبور نیستید به دنبال نسخه کم کربوهیدرات یک غذای خاص باشید (و هزینه اضافی برای آن بپردازید) و اغلب نسخه های کم کربوهیدرات در هیچ کجا یافت نمی شوند. همچنین به احتمال زیاد به یک برنامه غذایی با گلیسمی پایین پایبند هستید، زیرا می توانید تنوع بیشتری داشته باشید و سخت گیری کمتری داشته باشید. شاید واقعاً فقط مقداری پوره سیب زمینی می خواهید، و با این افزودنی ها، واقعاً تقلب نمی کنید. همچنین لازم نیست نگران این باشید که آیا نیاز به خرید ماکارونی سبوس دار دارید یا خیر، یا اینکه می خواهید نسخه “کربوهیدرات خالص” با قیمت بالا و پایین تر را خریداری کنید.

این کمک رژیم غذایی می تواند به ویژه در شرایط مختلف مفید باشد:

  • غذا خوردن در رستوران ها
  • شام تعطیلات
  • هوس های گاه به گاه
  • به جای خرید ویژه، آشتی در اطراف خانه وجود دارد
  • خرید ارزان تر به جای انواع رژیم غذایی خاص
  • به طور کلی در حین رعایت رژیم غذایی انتخاب بیشتری دارد

نتیجه

قرص‌های رژیمی مسدودکننده کربوهیدرات فاز 2 می‌توانند مکملی عالی برای رژیم کم کربوهیدرات یا کم کربوهیدرات باشند. مکمل‌های مسدودکننده کربوهیدرات فاز 2 هضم کربوهیدرات‌ها را مهار می‌کنند و بسیاری از غذاها را به انواع کم کربوهیدرات یا کربوهیدرات خوب تبدیل می‌کنند. یکی از مزایای کلیدی قرص لاغری فاز 2 کربوهیدرات بلوکر این است که ماندن در رژیم غذایی کم کربوهیدرات را در حین استفاده از این مکمل آسان‌تر می‌کند، زیرا تنوع بیشتری را بدون نیاز به خرید خاص نسخه کم کربوهیدرات یک غذای خاص ارائه می‌دهد.