لابیاپلاستی صفر تا صد و هزینه


لابیاپلاستی، نوعی جراحی زیبایی برای خانم ها که ظاهر لبه های داخلی و خارجی واژن را تغییر می دهد و ناهنجاری های ظاهری این قسمت از بدن را کاملا برطرف می کند. بسیاری از زنان هنوز این عمل را انجام می دهند. به همین منظور قصد داریم در ادامه به تفصیل در مورد این جراحی صحبت کنیم و شما را از تمام مسائلی که در این مورد وجود دارد مطلع کنیم. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این جراحی تا پایان همراه ما باشید.

نحوه انجام لابیاپلاستی

روش های مختلفی برای جراحی واژن وجود دارد که در این قسمت مهم ترین این روش ها را به شما معرفی می کنیم:

• تکنیک برش

یکی از روش های اصلی برای انجام جراحی زیبایی واژن، تکنیک تریم است. در این روش لب های داخلی واژن بسته و بریده می شود. در نهایت زخم های ایجاد شده در حین جراحی بخیه می شوند. عمل های انجام شده با این تکنیک حدود یک ساعت طول می کشد و بیمار خیلی سریع به هدف خود می رسد.

• تکنیک گوه

روش بعدی تکنیک گوه است که در آن یک برش V شکل در واژن ایجاد می شود و قسمت زیادی از بافت مرکزی واژن برداشته می شود. این جراحی زمان زیادی می برد، اما از آنجایی که نتیجه این جراحی معمولاً رضایت بخش است، این روش از تکنیک تریم مفیدتر است.

دلایل اصلی انجام لابیاپلاستی

مهم ترین مسائلی که باعث می شود زنان تحت عمل جراحی واژن قرار گیرند عبارتند از:
• عدم تقارن ظاهری واژن
احساس درد در هنگام رابطه جنسی
احساس سوزش و گزگز هنگام ورزش
ناراحتی هنگام پوشیدن شلوار جین و ساق

آیا لابیاپلاستی خطرناک است؟

یکی از مهمترین مزایای لابیاپلاستی این یکی از ایمن ترین و مطمئن ترین جراحی هاست. یعنی افرادی که این عمل را انجام می دهند زیاد اذیت نمی شوند و با یکی دو ساعت استراحت می توانند بیمارستان را ترک کنند. البته به شرطی که از تجهیزات مناسب برای جراحی استفاده شود و جراح در این زمینه مهارت و تجربه کافی داشته باشد. در غیر این صورت نه تنها بیمار به نتیجه دلخواه نمی رسد، بلکه ممکن است حتی عوارض بعد از عمل تشدید شود و بیمار دچار درد شود.

بهترین سن برای انجام لابیاپلاستی

بهترین سن برای انجام لابیاپلاستی، از 20 سال تا 50 سال. زیرا قبل از 20 سالگی رشد لابیاها کامل نیست و انجام این عمل نتیجه خوبی ندارد. حتی پس از 50 سالگی، بدن در ترمیم زخم ها مشکل دارد و دوره نقاهت طولانی تر می شود.

آیا لابیاپلاستی میل جنسی را کاهش می دهد؟

یکی از مهمترین سوالات در مورد لابیاپلاستی این است که آیا لابیاپلاستی میل جنسی را کاهش می دهد؟ اگرچه این موضوع باعث شده بسیاری از خانم ها دید خوبی نسبت به جراحی زیبایی واژن نداشته باشند و از انجام آن خودداری کنند اما لازم به یادآوری است که این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد. زیرا در لابیاها اعصاب جنسی وجود ندارد و انجام لابیاپلاستی هیچ آسیبی به جنسیت خانم ها نمی رساند.

آیا لابیاپلاستی عوارضی دارد؟

لابیاپلاستی مانند سایر جراحی های زیبایی دارای عوارض متعددی است که مهم ترین آن تورم در محل جراحی است. دلیل این تورم این است که این قسمت از بدن دارای بافت ها و غدد لنفاوی زیادی است و از آنجایی که این بافت ها در حین جراحی آسیب می بینند واژن متورم می شود. البته این تورم موقتی است و پس از یک ماه به طور کامل از بین می رود و واژن به حالت عادی باز می گردد.

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

خانم هایی که جراحی لابیاپلاستی بعد از عمل بدن باید یک سری اقدامات برای بهبود سریعتر انجام دهد و از آنجایی که این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است در این قسمت به برخی از این اقدامات اشاره می کنیم که عبارتند از:
بیمار باید به مدت سه روز پس از جراحی از مسکن هایی مانند ایبوپروفن برای تسکین درد بعد از عمل و کاهش ناراحتی استفاده کند.
روز اول پس از جراحی، بیمار باید از کیسه یخ استفاده کند تا ورم ناشی از جراحی در اسرع وقت برطرف شود.
• خانمی که جراحی واژن انجام داده است نباید تا زمان بهبودی کامل شلوار تنگ بپوشد، زیرا این کار به محل جراحی فشار وارد می کند.
• بیمار 24 ساعت پس از جراحی می تواند دوش بگیرد. اما به هیچ وجه نباید محل جراحی را لمس کنید و در وان بنشینید.
• انجام ورزش هایی مانند دوچرخه سواری یا اسب سواری تا زمان بهبودی کامل ممنوع است. زیرا با این تمرینات به ناحیه تناسلی بیمار فشار وارد می شود و مشکل ایجاد می کند.
بهتر است بیمار تا زمانی که زخم ها به طور کامل بهبود نیافته اند، فعالیت جنسی نداشته باشد. این فرآیند معمولا یک ماه طول می کشد.

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟

مرحله هزینه جراحی زیبایی لابیاپلاستی، به نوع تکنیک جراحی و شرایط بیمار بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان قبل از جراحی به طور قطعی در این مورد اظهار نظر کرد. اما اگر نیاز به داشتن اطلاعات دقیق در این مورد دارید، می توانید به کلینیک معتبر مراجعه کنید تا پزشک خود را معاینه کند و میزان دقیق هزینه ها را به شما بگوید.

آیا بیمه هزینه لابیاپلاستی را پرداخت می کند؟

بیمه هزینه جراحی زیبایی واژن را پرداخت نمی کند و حتی هیچ یک از بیمه ها به این موضوع اهمیت نمی دهند که این عمل برای چه کاری انجام شده است و در نهایت این بیمار است که باید تمام هزینه ها را بپردازد.بازدید پست:
6