لذیذ خوشمزه با Felicitous Felicity

*لطافت شیرینی*

لذیذ خوشمزه با Felicitous Felicity

لحظه‌ای که در مورد فعالیت‌ها و تمرین‌های آشپزی (تعریف چیزی که مربوط به غذا یا آشپزی است) فکر می‌کنیم، تماشا می‌کنیم یا می‌خوانیم، یک اثر دهان‌آبی در ذهن ما وجود دارد.

اجازه دهید با کمی مطالعه واژگان آشپزی شروع کنیم تا بفهمیم عمق، عرض و اهمیت پخت غذا چیست. و البته ما در مورد غذای خوب صحبت می کنیم.

*ظرافت*

این به عنوان ظرافت یا پیچیدگی بافت یا ساختار تعریف می شود

*خوشمزه – لذیذ*

این چیزی است که برای جوانه های چشایی بسیار خوشایند است

*فلیسیتی*

این توانایی انسان برای یافتن بیان مناسب برای افکار خود است

*مناسب*

آن را به عنوان چیزی خوشایند و خوشبخت تعریف می کنند

حال، اگر همه عناصر یا اجزای این 4 کلمه را کنار هم بگذاریم، می‌توانیم ابعاد فوق‌العاده‌ای در انبوه مهارت‌های آشپزی به دست آوریم. کاملاً بدیهی است که درجه بالایی از اهمیت یا احترام به این حوزه یا موضوع بسیار خاص به عنوان یک حرفه، تحصیل یا تخصص در مهارت های انسانی قائل است.

می بینیم که پختن غذا هنر خاصی است که توانایی فرد برای یافتن بیان مناسب افکار خود را در بر می گیرد. و، بیان باید خوشایند و فرخنده باشد. اگر ذهن من پر از افکار خوشایند و ایده های روشن باشد، مطمئناً در آشپزی من منعکس می شود.

وقتی آن را مانند هر حوزه دیگری جدی می‌گیرم، از نظر کل دستور غذا با ظرافت و دقت انجام می‌شود (مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای تهیه یک غذای خاص، شامل فهرستی از مواد مورد نیاز). پس فقط محصول نهایی عالی خواهد بود – لذت بخش و دلپذیر برای جوانه های چشایی.

در این زمینه، ما شاهد عملکرد هماهنگ ذهن، دست و مغز در به ارمغان آوردن یک اثر ارکسترال در مهارت ها یا حوزه آشپزی هستیم. ما می دانیم که غذا یک ورودی مهم برای زندگی ما برای رزق و روزی ما است. در کنار آن، همه ما مطمئناً موافق خواهیم بود که این یک حوزه بسیار تأثیرگذار در حرفه حرفه ای است. نه تنها این، به عنوان یک سرگرمی، علاقه، اشتیاق یا ابراز وجود، واقعاً یک انتخاب یا عادت شگفت انگیز است.

در واقع، در تلاقی فرهنگی جهان وطنی روزهای مدرن، ما هرگز نمی‌توانیم ارزش درک و اهمیت دادن به تعداد زیادی از غذاهای متنوع را نادیده بگیریم (تعریف سبک یا روش آشپزی، به‌ویژه به عنوان ویژگی یک کشور، منطقه یا مؤسسه خاص – ساده تر، غذای پخته شده به روش خاصی).

چه یک آشپزی خاص را در نظر بگیریم یا چند آشپزی، ارزش آن را دارد که فرهنگ، سبک و تمرین پشت آشپزی را بررسی کنیم. هر آشپزی جوهره یا طعمی از عملکرد فرهنگی و طعم یک منطقه، عقیده، نژاد یا کشور خاص را به همراه دارد.

بله، در سناریوی حاضر، غذاهای چینی، ایتالیایی، فرانسوی، آمریکایی و هندی علاوه بر غذاهای تایلندی، اسپانیایی و عربی در سراسر جهان بسیار محبوب هستند. با این حال، به نظر می‌رسد یکی از ویژگی‌های متمایز از انتخاب‌های آشپزی مردم، بیشتر ترکیبی قاره‌ای باشد تا شرقی یا غربی.

و در پایان تمام تحلیل ها و بحث های بالا، ما به سادگی از طیف وسیعی از مردم و گروهی از مردم که زمان کمی و کیفی خود را در اختراع سبک ها، الگوها و دسته بندی غذاها، غذاها، دستور العمل ها برای ما صرف کرده اند قدردانی می کنیم. . مهارت‌های آشپزی در انسان‌ها نهفته است، اما همیشه مهم است که آن‌ها را برای رسیدن به ارتفاعات و شاهکارهای بزرگ‌تر پرورش دهیم. همچنین باید بدانیم که این مهارت، استعداد یا کیفیت در افراد مختلف دارای وقف متفاوت و منحصر به فردی است.

همانطور که به سبک ها و رویکرد یکدیگر به عنوان یک هنر صریح صرف نظر از فرهنگ، عقیده، نژاد، منطقه یا کشور احترام می گذاریم و احترام می گذاریم، تمایل داریم بهترین های خود را به عنوان یک نژاد انسانی انباشته به نمایش بگذاریم.