لیزر فرکشنال


لیزر فرکشنال مشکلات پوستی یکی از مشکلاتی است که ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. چین و چروک، آکنه، آفتاب سوختگی، تغییر رنگ پوست و . از مهم ترین و شایع ترین مشکلات پوستی هستند. یکی از موثرترین و مدرن ترین روش ها برای درمان این مشکلات لیزر فرکشنال است که در این مقاله قصد داریم با آن آشنا شویم.

لیزر فرکشنال چیست؟

بسیاری از افراد به دنبال روش های جوانسازی پوست هستند. از ارائه محصولات آرایشی، بهداشتی و مراقبتی گرفته تا انواع جراحی ها برای داشتن پوستی سالم، جوان تر و شاداب تر و جلوگیری از پیری زودرس پوست. طبیعی است که طراوت پوست ما به مرور زمان کاهش می یابد. سبک زندگی ناسالم، ننوشیدن آب کافی، استفاده نکردن از محصولات مراقبتی مانند ضدآفتاب و … می تواند از عواملی باشد که بر زیبایی پوست ما تأثیر می گذارد.

انتخاب یک روش مناسب و مؤثر که از آن بسیار راضی بود، کار دشواری است. اما با پیشرفت تکنولوژی و افزایش مهارت و تخصص جراحان، روش هایی وارد عمل شده است که می تواند ما را در رسیدن به نتیجه مطلوب یاری کند. لیزر فرکشنال یکی از این روش هاست که مزایای زیادی دارد. در قسمت های بعدی خواهیم دید که این روش چه مزایایی دارد و چگونه انجام می شود.

مزایای لیزر فرکشنال

• این لیزر می تواند بافت پوست صورت را بهبود بخشد.
آکنه و جوش را به خوبی از بین می برد.
مشکلات رنگدانه پوست را با از بین بردن لکه های قهوه ای درمان می کند.
• خطوط و چروک های صورت را به دلایل مختلف در چند جلسه از بین می برد. البته باید در نظر داشته باشید که لیزرهای فرکشنال بیشترین تاثیر را روی خطوطی دارند که تقریباً سبک یا متوسط ​​هستند و خیلی عمیق و قدیمی نیستند.
لیزر فرکشنال پوست شما را جوان می کند.
این لیزر در مقایسه با روش های جوانسازی پوست در زمان کمتری به نتیجه می رسد.
• در جراحی لیزر فرکشنال از ابزار جراحی استفاده نمی شود تا فرد به راحتی به فعالیت های روزانه خود برسد.
لیزر فرکشنال می تواند به طور موثر بافت های تولید کننده کلاژن در پوست را تحریک کند.
این روش به پوست آسیبی نمی رساند و می تواند پوستی جوان تر و شاداب تری به شما بدهد.
• لیزر فرکشنال به صورت غیر تهاجمی انجام می شود، بنابراین مراجعه کننده دردی را احساس نمی کند.

کاربردهای لیزر فرکشنال

در این قسمت خواهید دید که لیزر فرکشنال با اثربخشی فوق العاده خود چقدر می تواند مشکلات پوستی شما را درمان کند. اگر به دنبال روشی غیرتهاجمی با کمترین درد هستید که عوارض جانبی کمتری داشته باشد، مطالعه مطالب این قسمت را به شما پیشنهاد می کنیم. اگر با کاربردهای لیزر فرکشنال آشنا باشید بهتر می توانید در این مسیر تصمیم بگیرید و اقدامات لازم را انجام دهید.

لیزر فرکشنال بیشترین تاثیر را بر روی خطوط اطراف چشم و خطوط بین ابروها دارد. این به این دلیل است که چین‌های این نواحی سبک‌تر و ظریف‌تر هستند.
• اگر آکنه یا اسکارهای سطحی روی پوست خود دارید، می توانید این مشکلات را با کمک لیزر فرکشنال حل کنید.
لیزر فرکشنال تاثیر زیادی روی لک های پوستی دارد. لکه هایی را که پوست را پیرتر می کنند از بین می برد و آنها را کاهش می دهد تا پوست جوان تر شود.
این روش می تواند مشکلات ناشی از تغییر رنگدانه ها را برطرف کند.
• پوست هایی که در معرض نور خورشید قرار می گیرند و تبدیل به لکه و تیرگی می شوند، می توانند گزینه های خوبی برای آنها باشند درمان با لیزر فرکشنال بودن.
لیزر فرکشنال می تواند بیماری پوستی به نام کراتوز اکتینیک را درمان کند.
خبر خوب این است که لیزر فرکشنال تاثیر زیادی بر منافذ باز پوست دارد و تا حد امکان آنها را کاهش می دهد.
اگر اسکارهای پوستی مختلفی مانند سوختگی، جراحی و … دارید می توانید این موارد را با لیزر فرکشنال درمان کنید.
• با این روش پوست شما قدرت از دست رفته خود را باز می یابد و سفت تر می شود.

نحوه انجام لیزر فرکشنال

خب حالا وقت آن است که ببینیم این درمان شگفت انگیزی که با آن آشنا شدیم چگونه کار می کند. اولین قدم در انجام لیزر فرکشنال، تمیز کردن کامل ناحیه است. البته این کار توسط پزشک انجام می شود. پس از پاکسازی سطح پوست، با کمک پماد موضعی مخصوص، پوست را بی حس می کنند. اکنون زمان انجام لیزر است. پزشک با استفاده از دستگاه مخصوص، پرتوهای لیزر را به تمام قسمت های پوست صورت وارد می کند و سعی می کند تا حد امکان روی قسمت هایی از پوست که مشکلات حادتری دارند تمرکز کند. به خاطر داشته باشید که لیزر فرکشنال کمترین درد را به شما وارد می کند، پس نگران نباشید. در نهایت، پس از اتمام لیزر، ممکن است کمی سوزش یا احساس گرما روی پوست خود احساس کنید که کاملا طبیعی است.

تعداد جلسات لیزر فرکشنال

پزشک و اپراتور لیزر شما بر اساس نوع پوست و درجه بندی شما، به چند جلسه لیزر فرکشنال نیاز خواهید داشت. بنابراین تعداد جلسات لیزر برای هر فرد می تواند با فرد دیگر متفاوت باشد. هر جلسه لیزر فرکشنال حدود 20 تا 25 دقیقه طول می کشد. بعد از اولین جلسه لیزر درمانی می توانید اولین تاثیرات را روی پوست خود مشاهده کرده و شگفت زده شوید. اما اثرات بیشتری بعد از پایان تمام جلسات مشاهده می شود که می تواند بین 3 تا 6 جلسه باشد. بین هر جلسه 3 تا 4 هفته فاصله طبیعی وجود دارد تا پوست به خوبی با تغییرات سازگار شود و بهبود یابد.
مطمئناً می توانید تغییرات بیشتری را بعد از هر جلسه احساس کنید. سعی کنید تمام جلسات را کامل کنید و کاملا متعهد به درمان باشید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. اگر جلسات به تعویق بیفتد یا تا حدی رها شود، نتایج روی پوست پایدار نیست و مشکلات قبلی پس از مدت کوتاهی بازمی‌گردند. بهتر است بعد از اتمام درمان جلسات را هر سه ماه یک بار تکرار کنید تا نتایج تایید شود.بازدید پست:
5