مارگارین خود را در خانه درست کنید

مارگارین از زمان شروع ساده خود در فرانسه در دهه 1800، همیشه از ساده ترین مواد برای آوردن خوراکی های خوشمزه و متعادل به هر سفره خانواده استفاده کرده است. بپرسید چگونه مارگارین درست می شود، تعجب خواهید کرد که فقط با پنج ماده می توان آن را درست کرد. اینها شامل روغن های گیاهی طبیعی، شیر، آب لیمو، زرده تخم مرغ و نمک است. و باور کنید یا نه، ساخت مارگارین در مقیاس بزرگتر پیچیده نیست.

اطلاعات بیشتر در مورد مواد ضروری مارگارین

قبل از اینکه بدانیم چگونه مارگارین خانگی درست کنیم، نگاهی دقیق تر به مواد اصلی مارگارین خواهیم داشت.

ابتدا ترکیبی از بهترین روغن های گیاهی طبیعت، مانند روغن سویا، آفتابگردان، کلزا و روغن نخل یا نارگیل است. این روغن‌ها همگی دارای چربی‌های ضروری هستند که بدن نمی‌تواند تولید کند، بنابراین نقش مهمی در رژیم غذایی روزانه هر کسی دارند.

عنصر دوم آب است. به طور معمول آب یک پنجم مارگارین معمولی را تشکیل می دهد، اما در اسپری های کم چرب یا سبک می تواند بیشتر باشد. میزان آب مارگارین ها نیز از برندی به برند دیگر متفاوت است.

در ردیف سوم ویتامین ها قرار دارند. در سال 1925 کسی برای اولین بار این ایده را داشت که به مارگارین خاصیت بیشتری اضافه کند. امروز ویتامین A و D را در هر وان مارگارین با کیفیت خوب پیدا خواهید کرد. ویتامین A به تقویت بینایی طبیعی و داشتن پوستی سالم کمک می کند، در حالی که ویتامین D استخوان ها و دندان های قوی تری می سازد.

مارگارین همچنین با امولسیفایرها و نگهدارنده ها ساخته می شود. و اگرچه کلمه “امولسیفایر” می تواند کمی ترسناک به نظر برسد، اما در واقع یک چیز بسیار دوستانه است. لسیتین یک امولسیفایر طبیعی است که در غذاهایی مانند زرده تخم مرغ یافت می شود. این عالی است که روغن را با آب مخلوط کنید و مارگارین شما را صاف و قابل پخش نگه دارید. برای کمک به تازه ماندن مارگارین شما، اسید سیتریک یا آب لیمو به آن اضافه می شود تا هر وان برای مدت بیشتری دوام بیاورد.

آخرین اما نه کم اهمیت، کمی نمک است. هزاران سال است که از نمک برای حفظ و نشان دادن طعم غذا استفاده می شود. اما امروزه همه مارگارین های خوب نمک کافی برای افزایش طعم دارند.

حالا نوبت شماست

درست کردن مارگارین در خانه آسان است. و اگر ما را باور ندارید، در اینجا یک دستور العمل ساده دستچین شده است که همچنین گیاهخواری است.

شما به شیر سویا، روغن نباتی، آب لیمو و غذاساز نیاز دارید. آره همینه! با قرار دادن شیر سویا در غذاساز شروع کنید و بگذارید یک دقیقه با حرارت بالا بماند. سپس روغن را با جریان آهسته و پیوسته اضافه کنید در حالی که هنوز مخلوط را پردازش می کنید تا امولسیون شود. این نباید بیش از دو دقیقه طول بکشد. بعد آب لیمو است و اگر می خواهید طعم دهنده های دیگری مانند سبزی یا فلفل را اضافه کنید، اکنون زمان آن است که این کار را انجام دهید. مخلوط خود را خوب مخلوط کنید، غذاساز خود را خاموش کنید و لذت ببرید.