ماری جوانا می تواند باعث ایجاد عادت شود | NutritionFacts.org


شواهد به وضوح نشان می دهد که مصرف طولانی مدت ماری جوانا می تواند منجر به اعتیاد شود، اما آیا پیامدهای منفی دارد؟

واضح است که «شواهد روشن است نشان می دهد مصرف طولانی مدت ماری جوانا می تواند منجر به اعتیاد شود. در واقع، نزدیک به 9 درصد از کسانی که ماری جوانا را امتحان کرده اند معتاد خواهند شد… این تعداد در بین کسانی که در نوجوانی شروع به مصرف ماری جوانا کرده اند به 1 نفر از هر 6 نفر و در بین کسانی که روزانه ماری جوانا می کشند به 25 تا 50 درصد می رسد. “

با اعتیاد، آنها از تعریف محاوره ای “اختلال اکتسابی، مزمن، عود کننده” صحبت می کنند. مشخص می شود با انگیزه قوی برای شرکت مداوم در یک فعالیت علیرغم پیامدهای منفی مداوم. تجربه و تخصص علائم ترک که ترک سیگار را دشوار می کند. من در ویدیوی خود در مورد اعتیاد به ماری جوانا صحبت می کنم آیا ماری جوانا اعتیاد آور است؟.

این یک سندرم ترک است که تأثیر حدود 50 درصد از کاربران روزانه هستند، معمولاً یک تا دو روز پس از توقف شروع می‌شوند و پس از دو تا شش روز به اوج خود می‌رسند. ولع خوردن، مشکلات خواب، کابوس، عصبانیت، تحریک پذیری، دیس آرتری [unease] و حالت تهوع «بعد از یک یا دو هفته ناپدید می شود.

ماری جوانا هنوز هم شهرت دارد… بودن خوش خیم، غیرعادی و ناتوان در ایجاد اعتیاد واقعی. این ممکن است برای اکثر کاربران صادق باشد.» همانطور که در کشور من در ساعت 1:20 مشاهده می کنید ویدیو9 درصد از مصرف کنندگان معتاد می شوند که باعث می شود حشیش کمتر از بسیاری از مواد مخدر دیگر مانند الکل اعتیاد آور باشد. در مقایسه با هروئین یا کوکائین، فقط نیمی از خطر وابستگی و کمتر از یک سوم سیگار کشیدن دارد. اما، 9 درصد، “از هر 11 کاربر یک نفر – 1 از 6 برای کسانی که در اوایل نوجوانی خود را شروع می کنند – به سختی درصد بی اهمیتی است”، با توجه به اینکه حدود 20 میلیون آمریکایی فعال هستند. استفاده کنید ماری جوانا

با این حال، نه همه انواع بودن به همان اندازه اعتیاد آور است. سویه‌های با قدرت بالا با “افزایش شدت اعتیاد به شاهدانه” مرتبط بوده‌اند، اما این نوعی است که مردم ترجیح می‌دهند.

این علف مادربزرگ شما نیست. بر اساس 38000 نمونه ماری جوانا کشف شده توسط آژانس مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده، قدرت سه برابر شد در سال های اخیر، از 4 درصد THC به حدود 12 درصد، همانطور که در ساعت 2:09 در کشور من می بینید. ویدیو. THC در ماری جوانا از دنور و کالیفرنیا بودن است اکنون نزدیک به 15 درصد است و او 20 درصد حشیش را از سیاتل می‌خرد. در واقع، «محتوای THC در سویه های ماری جوانا بیشتر 15 برابر بیشتر از دهه 70. کاسه امروزی مانند 15 مفصل است که همه در یک حلقه پیچیده شده اند.

کاربران این را نمی دانند و کالیبره کردن دوز مصرفی آنها بر این اساس، با استفاده از مقدار کمتر از موثرترین مقدار؟ بله، اما آنها به طور کامل جبران نمی کنند، بنابراین در نهایت دوزهای بالاتری دریافت می کنند، که ممکن است در افزایش مراجعات به اورژانس برای مسمومیت با ماری جوانا در کلرادو پس از قانونی شدن منعکس شود.

موازی بود کشیده شده با توجه به اینکه صنعت تنباکو عمداً سطوح نیکوتین را در محصولات خود افزایش می دهد تا آنها را اعتیاد آورتر کند، اما جایی که این تشابه از بین می رود در پیامدهای آن اعتیاد است. همانطور که می بینید در ساعت 3:03 در کشور من ویدیو، بکش سالانه تعداد افراد در سراسر جهان 25 برابر بیشتر از مجموع همه مواد مخدر غیرقانونی است و الکل حدود 10 برابر بیشتر افراد را می کشد. “کانابیس به تنهایی سهم کمی در مرگ و میر دارد”، بنابراین باید عواقب وابستگی به مواد مخدر را در نظر گرفت. برای مثال، کافئین نیز می‌تواند اعتیادآور باشد، اما اگر باعث شود چای سبز بیشتری بنوشید، چیز خوبی است. عواقب مصرف برگ های چای سبز در مقابل برگ های ماری جوانا به عواقب سلامتی بستگی دارد.

سوکت اصلی

  • حدود 9 درصد از کسانی که ماری جوانا را امتحان کرده اند به معنای محاوره ای معتاد می شوند و این تعداد در بین مصرف کنندگان روزانه ماری جوانا به 25 تا 50 درصد افزایش می یابد.
  • سندرم ترک، که معمولاً یک یا دو روز پس از قطع مصرف حشیش شروع می‌شود و طی دو تا شش روز به اوج خود می‌رسد، حدود 50 درصد از مصرف‌کنندگان روزانه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. پس از یک یا دو هفته، هوس، مشکلات خواب، عصبانیت، تحریک پذیری، حالت تهوع و سایر عوارض جانبی ممکن است از بین بروند.
  • حشیش نسبت به بسیاری از مواد مخدر دیگر از جمله الکل، هروئین، کوکائین و تنباکو کمتر اعتیاد آور است، اما تقریباً یک نفر از هر شش نفر که از زمانی که نوجوانان معتاد شدند شروع به مصرف ماری جوانا کردند.
  • رایج ترین سویه های با قدرت بالا با افزایش شدت وابستگی به شاهدانه همراه بوده است.
  • این قدرت در سال های اخیر سه برابر شده است و محتوای THC در برخی از سویه ها از دهه 1970 15 برابر شده است.
  • تشابهاتی بین صنایع حشیش و دخانیات وجود دارد که به ترتیب سطوح THC و نیکوتین را افزایش می‌دهند تا اعتیادآورتر شوند، اما در حالی که تنباکو سالانه ۲۵ برابر بیشتر از مجموع همه مواد مخدر جان انسان‌ها را می‌کشد، «حشیش نقش پایینی در مرگ و میر دارد. نرخ.”

بعدی در سری من در مورد شاهدانه است آیا ماری جوانا باعث مشکلات سلامتی می شود؟.

من یک جعبه کامل از ویدیوهای شاهدانه را در DVD تولید کرده ام-شاهدانه: آنچه علم می گوید.

ویدیوهای دیگر در مورد شاهدانه عبارتند از:

در مورد شباهت ها با صنعت تنباکو، بررسی کنید:

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: