ماست منجمد خانگی – فقط دو ماده!


طرز تهیه ماست منجمد خانگی فقط با دو ماده، و شما می توانید دستور غذای اصلی را برای هر طعمی که می خواهید سفارشی کنید!

طرز تهیه ماست منجمد در خانه
آن را پین کنید

دستور العمل ماست منجمد فوق العاده آسان

بهترین بخش در مورد این غذای منجمد سالم این است که درست کردن آن ساده است.

همه بچه ها و بزرگسالان دوست دارند انتخاب کنند که چه موادی را می خواهند در پایه وانیلی غلیظ و خامه ای بچرخانند.

آن را به ماست یخ زده شکلاتی، یا توت فرنگی، یا کره بادام زمینی، نارگیل، انبه، قهوه، بلوبری، آب نبات پنبه ای، خمیر کیک تولد تبدیل کنید.

برخی از طعم های ماست منجمد مورد علاقه شما چیست؟

این بستنی شیر بادام را نیز امتحان کنید

ماست منجمد وانیلی با ماست یونانی

ممکن است در حال حاضر مواد لازم برای تهیه این ماست یخ زده خانگی را داشته باشید!

بله، حتی اگر در حال خواندن این مطلب در ساعت ده صبح باشید.

با همان پروتئین، کلسیم و پروبیوتیک کشت‌های فعال زنده مانند ماست صبحانه سالم معمولی شما، چه کسی می‌گوید که نمی‌توانید ماست منجمد را برای صبحانه بخورید؟

یا آن را به عنوان یک دسر یا میان وعده سالم، با خامه فرم گرفته نارگیل، پاشیدن، توت فرنگی یا موز برش داده شده یا ترافل شکلاتی خرد شده سرو کنید.

در بالا، ویدیوی دستور پخت مرحله به مرحله را تماشا کنید

طعم های ماست منجمد

طعم های فرویو

شکلات: نصف فنجان پودر کاکائو هلندی و یک قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص را داخل ماست بریزید و شیرین کننده را نیز به نصف فنجان برسانید.

کره بادام زمینی: قبل از هم زدن، نصف فنجان کره بادام زمینی یا کره بادام اضافه کنید. در صورت تمایل با بادام زمینی خرد شده تزئین کنید.

نارگیل: از ماست نارگیل استفاده کنید یا یک چهارم قاشق چایخوری عصاره نارگیل به آن اضافه کنید. در انتها یک مشت نارگیل رنده شده را هم بزنید یا روی آن را با تکه های نارگیل برشته شده بریزید.

قهوه: یک قاشق چای خوری از دانه های قهوه فوری و عصاره وانیل خالص را در ماست ساده مخلوط کنید. با شکلات تراشیده شده یا دانه های قهوه خرد شده تزئین کنید.

اول چه طعمی درست می کنید؟

من فکر می کنم کره بادام زمینی و مینی چیپس شکلات مانند یک دستور پخت ماست منجمد عالی به نظر می رسد. سیب های خرد شده و دارچین برای پای سیب فرویو نیز بسیار خوب خواهند بود.

یا می توانید این ماست منجمد نوتلا یا ماست منجمد گیلاس را درست کنید.

ماست یخ زده وانیلی و شکلاتی در یک مخروط

مواد اولیه دستور پخت ماست یونانی منجمد

برای تهیه فرویو، به ماست ساده یا وانیلی یا ماست غیر لبنی، یک چهارم فنجان شیرین کننده مورد علاقه خود و هر مقدار که دلتان بخواهد نیاز دارید.

دستور غذا را می توان با ماست معمولی کامل یا کم چرب یا ماست یونانی درست کرد. برای تهیه ماست منجمد گیاهی، ماست بادام هندی، ماست شیر ​​نارگیل یا ماست سویا را امتحان کنید.

تقریباً همه چیز از نظر شیرین کننده های همه منظوره، از جمله شربت افرا خالص، عسل، آگاو، شکر سفید یا تصفیه نشده، شکر خرما، یا اریتریتول برای ماست منجمد بدون شکر، قابل استفاده است.

خوانندگان نیز عاشق این بستنی شیر نارگیل هستند

دستور العمل ماست منجمد وگان

ماست یخ زده شیرین یا ترش

اگر از طرفداران تارت فرویو هستید، از ماست شیرین نشده و فقط یک چهارم فنجان شیرین کننده استفاده کنید. یا می توانید از ماست شیرین استفاده کنید و شیرین کننده اضافه شده را به طور کامل حذف کنید.

برای ماست یخ زده شیرین که بیشتر شبیه به نوعی است که می توانید از دستگاه سرو نرم روی پیاده رو یا در فروشگاه محلی Menchies، Costco، Sweet Frog یا Tutti Frutti تهیه کنید، شیرین کننده اضافه شده را دو برابر کنید.

ماست منجمد خانگی

طرز تهیه ماست منجمد در خانه

اگر از بستنی‌ساز استفاده می‌کنید، راهنمای دستورالعملی که با برند و مدل خاص شما ارائه می‌شود را بخوانید. برخی از ماشین ها نیاز به آماده سازی قبل از زمان دارند.

با هم زدن ماست و شیرین کننده با هم شروع کنید. ماست شیرین شده را در دستگاه بستنی ساز بریزید و طبق دستور سازنده آن را هم بزنید.

من معمولاً حدود ده تا پانزده دقیقه طول می کشد تا به بافت بستنی تبدیل شود. این زمان به دلیل رطوبت، مارک های ماست و دستگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد.

دستگاه بستنی ساز را خاموش کنید و هر افزودنی دلخواه را به آن اضافه کنید. بلافاصله سرو کنید یا در ظرفی بریزید و تا نیم ساعت در فریزر بگذارید تا بافت سفت‌تری پیدا کند.

باقیمانده غذا را تا یک ماه در ظرف دربسته نگهداری کنید. پس از آماده شدن برای خوردن دوباره، پانزده تا بیست دقیقه قبل از سرو، آب کنید.

دستگاه بستنی ساز ندارید؟

گزینه اول: مخلوط ماست را در یک سینی یخ منجمد کنید، سپس در یک ویتامیکس یا Blendtec مخلوط کنید تا یکدست و خامه ای شود.

گزینه دوم: مخلوط را در یک ظرف کم عمق فریز کنید. تقریباً هر 30 دقیقه (تا 3 ساعت)، لجن را هم بزنید. بله، این مدتی طول می کشد، و همچنین هرگز نتیجه ای مانند خامه ای نخواهد داشت، اما هنوز هم خوشمزه است.

گزینه سه: بستنی را کنار بگذارید و مخلوط مایع را در قالب بستنی (یا لیوان کاغذی) بریزید. احتمالاً دوست دارید شیرین کننده بستنی را دو برابر کنید.

دستور العمل فرویو وانیلی سالم

نکات و ترفندهای دستور غذا

بستنی خانگی یا فرویو بهتر است در روز تهیه آن سرو شود. اما هنوز هم تا یک ماه در فریزر که در یک ظرف پلاستیکی در بسته نگهداری می شود طعم خوشمزه ای دارد.

اگر بیش از یک روز یخ بزنید، احتمالاً با یک بلوک یخ زده مواجه خواهید شد. بنابراین فقط مطمئن شوید که ماست یخ زده را قبل از سرو 15 تا 20 دقیقه آب کنید.

اگر مانند من یک بستنی ساز ساده Cuisinart دارید، مطمئن شوید که کاسه آن منجمد شده است. حداقل 24 ساعت قبل از استفاده و مانند آجر یخ زده جامد است.

اگر کاسه دستگاه حتی کمی یخ زده باشد، ممکن است بستنی لجنی بخورید.

دستور تهیه دسر سالم
  • 2 فنجان ها ماست انتخابی
  • 1/4 فنجان شیرین کننده انتخابی
  • افزودنی ها یا تاپینگ های انتخابی (برای ایده ها به بالا مراجعه کنید)
  • طرز تهیه ماست منجمد خانگی: مواد را با هم مخلوط کنید. اگر به جای تارت، فرویو شیرین می خواهید، شیرین کننده را به 1/3 فنجان افزایش دهید. اگر بستنی ساز دارید، مخلوط را داخل دستگاه بریزید و طبق دستور دستگاه خود عمل کنید. یا اگر دستگاه بستنی‌سازی ندارید، سایر گزینه‌های آماده‌سازی ذکر شده در بالا را در این پست ببینید. تا یک ماه در ظرف دربسته نگهداری شود. ماست منجمد طبیعی خانگی در روزی که درست می‌شود خامه‌ترین است، زیرا به صورت جامد منجمد می‌شود، بنابراین مطمئن شوید که باقیمانده آن را 15 تا 20 دقیقه قبل از سرو آب کنید.مشاهده حقایق تغذیه

دستور العمل های بیشتر دسر سالم

دستور موس دسر کتو شکلاتی

موس شکلاتی کتو

دستور العمل پودینگ چیا که از شیر جو دو سر خانگی استفاده می کند

دستور العمل های پودینگ چیا

طرز تهیه میله های پروتئینی دستور العمل آسان

میله های پروتئینی – 5 طعم دهنده

(یا این میله های پروتئین کتو)

کوکی تاهینی چیپسی شکلاتی

بیسکویت چیپس شکلاتی سالم

بهترین رول های دارچینی خانگی نرم

رول دارچین وگان