مافین سس سیب – بهترین دستور غذای سالم!


این کلوچه های خانگی نرم و لذیذ با سس سیب خانگی به سرعت به یک دستور غذای اصلی در میز صبحانه شما تبدیل می شوند. و دستور غذا می تواند کاملاً بدون روغن باشد!

بهترین مافین سس سیب سالم و آسان

دستور العمل جدید مافین مورد علاقه من

پنج ستاره از پنج ستاره

می توانستم هر روز اینها را بخورم

به هیچ وجه این کلوچه ها اینقدر سالم نیستند!!!

همانطور که برخی از بررسی های خوانندگان در بالا نشان می دهند، مردم به طور جدی نمی توانند از کلوچه های سس سیب سالم و مخفیانه سیر شوند!

شما همچنین ممکن است این جو دوسر شبانه را دوست داشته باشید – 15 دستور غذای جدید

در بالا، ویدیوی دستور پخت کلوچه سس سیب را به صورت مرحله به مرحله تماشا کنید

مافین سس سیب آسان

مافین های سالم برای بسته بندی در جعبه ناهار عالی هستند و می توانند وگان، بدون گلوتن، بدون تخم مرغ، بدون لبنیات، مواد غذایی کامل گیاهی و بدون روغن باشند.

این احتمالاً یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین دستور العمل های کلوچه ای است که تا به حال درست کرده اید، و آنها به خوبی با دستور العمل های خوش طعم نیز همراه هستند.

مافین ها را برای شام در کنار سوپ عدس یا قارچ استروگانف مورد علاقه من، یا این کاری نارگیل گیاهی که به راحتی قابل تنظیم است، امتحان کنید.

همچنین در صورت تمایل می‌توانید دستور غذا را دوبرابر کنید و باقیمانده غذاها را برای یک روز بارانی فریز کنید، تا همیشه یک میان وعده مغذی یا صبحانه سالم در دسترس داشته باشید، هر زمان که عجله دارید یا تمایلی به آشپزی ندارید.

بچه ها، کودکان نوپا، نوجوانان و بزرگسالان همه این مافین های تمیز را دوست دارند، زیرا طعمی شبیه پای سیب دارند و در عین حال سرشار از مواد مغذی هستند.

همچنین حتما این مافین کدو تنبل سالم را امتحان کنید

مافین سس سیب سالم بدون روغن

مواد تشکیل دهنده مافین سس سیب

نرم و دارچینی، این مافین های کلاسیک تنها با چند ماده اولیه درست می شوند.

آنها کره یا تخم مرغ ندارند، و می توانید با اضافه کردن یک مشت کشمش، گردوی خرد شده، دانه کتان، یا نارگیل خرد شده یا با فشار دادن چند بلوبری در بالای هر مافین درست قبل از پخت، دستور غذا را سفارشی کنید.

برای تبدیل آن ها به مافین سیب بلغور جو دوسر، به سادگی از آرد جو دوسر به عنوان آرد انتخابی خود استفاده کنید، یا اگر از آرد گندم کامل یا سبوس دار استفاده می کنید، می توانند غلات کامل با مزایای فیبر اضافی باشند.

اگر از شکر خرما یا شکر نارگیل استفاده کنید، مافین ها را می توان بدون شکر تصفیه کرد. یا برای اینکه کربوهیدرات کمتری داشته باشند و کاملاً بدون قند باشند، می‌توانید از زایلیتول یا اریتریتول دانه‌بندی شده استفاده کنید.

برای کلوچه های کم چرب یا ناظر وزن، روغن را می توان با سس سیب، کدو تنبل، موز له شده یا حتی کره بادام زمینی یا بادام جایگزین کرد.

عکس های این پست در واقع مربوط به نسخه بدون روغن است که فقط با سس سیب ساخته شده است!

باقی مانده سس سیب؟ از آن برای تهیه رول دارچین وگان استفاده کنید

سیب برای مافین سس سیب خانگی

طرز تهیه مافین سس سیب

این دستور میان وعده سالم بسیار سریع کنار هم ریخته می شود.

با هم زدن همه مواد مایع با همزن شروع کنید و قالب مافین را با آستر مافین یا کاپ کیک چرب کنید.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. همه مواد خشک را در یک کاسه هم بزنید، سپس با مخلوط مایع ترکیب کنید تا خمیر مافین به دست آید.

برای اطمینان از اینکه همه چیز به طور مساوی مخلوط می شود، من دوست دارم از کاسه های مختلف برای مواد مایع و خشک استفاده کنم. با این حال، در صورت تمایل، می تواند یک دستور مافین یک کاسه ای باشد.

خمیر مافین را در قالب مافین آستر شده بریزید. باید حدود هشت یا نه مافین سایز معمولی درست کند. هر قالب را فقط حدود دو سوم بالا پر کنید، زیرا در حین پخت بلند می شوند.

روی قفسه وسط فر قرار دهید و به مدت بیست دقیقه یا تا زمانی که خلال دندانی که در مرکز مافین فرو کرده اید عمدتاً تمیز بیرون بیاید بپزید. بگذارید خنک شود.

اگر می خواهید مینی مافین با سس سیب درست کنید، دستورالعمل های بالا را دنبال کنید و فقط ده دقیقه آنها را بپزید. من این مینی تابه مافین را پیشنهاد می کنم.

طرز تهیه مافین سس سیب وگان سالم

نکات نگهداری مافین

ترفند مورد علاقه من برای مافین این است که آنها را یک شبه روی پیشخوان یا در یخچال بپوشانم. روز بعد آسترها به راحتی جدا می شوند و طعم و بافت آنها روز بعد بهتر می شود.

پس از یک روز، مافین های باقی مانده را در یک ظرف دربسته نگهداری کنید. با توجه به مواد فاسد شدنی، توصیه می کنم برای طراوت بهینه آن را در یخچال قرار دهید.

همچنین می توانید مافین های سس سیب را تا سه ماه فریز کنید. قبل از غذا آب را گرم کنید و در صورت تمایل در مایکروویو یا روی اجاق گاز گرم کنید.

آنها کل خانه شما را بوی شکر دارچینی می دهند!

طرز تهیه مافین سس سیب فوق العاده سالم
 • 1 فنجان سس سیب
 • 3 قاشق غذاخوری روغن یا سس سیب یا موز له شده
 • 2 قاشق غذاخوری شیر انتخابی
 • 2 قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص
 • 2 قاشق چایخوری سرکه سفید یا سرکه
 • 1 فنجان املای، آرد سفید یا جو دوسر (برای بدون آرد، این مافین های کتو را امتحان کنید)
 • 1/4 فنجان شکر یا شکر تصفیه نشده
 • 1/2 قاشق چایخوری نمک
 • 1/2 قاشق چایخوری هر کدام: جوش شیرین و بکینگ پودر
 • 1/4 قاشق چایخوری دارچین
 • کشمش مشتی اختیاری، گردوی خرد شده، نارگیل خرد شده و غیره
 • *اگر می خواهید مافین های کوچک درست کنید، فقط 10 دقیقه بپزید. من این مینی تابه مافین را پیشنهاد می کنم.تمام مواد مایع را با همزن بزنید. فر را با دمای 350 گرم کنید و قالب مافین را بپوشانید. در یک کاسه جدید بقیه مواد را خیلی خوب هم بزنید. خشک را در خیس بریزید و هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند. هر آستر را حدود 2/3 از راه پر کنید، فضای کمی باقی بگذارید زیرا آنها بلند می شوند. روی قفسه مرکزی، ۲۰ دقیقه یا تا زمانی که مافین ها گنبدی شوند و خلال دندانی که در مرکز مافین فرو کرده اید، بیشتر تمیز بیرون بیاید، بپزید. بگذارید خنک شود. (اگر یک شبه روی پیشخوان یا در یخچال بگذارید، آسترها به راحتی جدا می شوند و طعم و بافت بهتر می شود.) در صورت تمایل می توانید باقیمانده ها را فریز کنید. اگر آن را امتحان کردید، حتما به دستور غذای زیر امتیاز دهید!مشاهده حقایق تغذیه

دستور العمل های بیشتر مافین سالم

بهترین مافین بلوبری کم کربوهیدرات کتو

کلوچه بلوبری کتو

دستور تهیه کلوچه جو دوسر وگان از ابتدا

مافین بلغور جو دوسر

مافین مخلوط کن کره بادام فوق العاده سالم

مافین مخلوط کن بدون آرد

مافین موز فوق العاده سالم

کلوچه موز

یا این کلوچه های سبوس دار سالم

مافین انگلیسی خانگی

مافین انگلیسی سبوس دار آسان

دستور غذا در کتاب آشپزی صبحانه سلام