ماموگرافی چقدر سرطان ایجاد می کند؟


نسبت خطر به فایده سرطان های ناشی از ماموگرافی و سرطان های ناشی از ماموگرافی چقدر است؟

در طول چند دهه گذشته، قرار گرفتن ما در معرض تشعشعات تقریباً بوده است دو برابرتقریباً همه اینها به دلیل منابع پزشکی مانند توموگرافی کامپیوتری است. در حالی که می دانیم که دوزهای بالای تابش برای مثال سی تی اسکن و آنژیوگرافی می تواند این کار را انجام دهد موج در DNA ما شکسته می شود، اکنون می دانیم که ماموگرافی نیز می تواند اتفاق بیفتد. همانطور که در 0:29 در ویدیوی من مشاهده می کنید آیا ماموگرافی می تواند باعث سرطان سینه شود؟، تو می توانی پیدا میکنی آسیب DNA ناشی از اشعه ایکس در گلبول های سفید خون که بلافاصله پس از ماموگرافی از زنان گرفته شده است. وقتی در نظر بگیرید که «سینه‌های زن در وهله اول دارای حجم قابل توجهی کمتری از خون هستند»، که سپس در طول عمل قبل از مخلوط شدن با خون بدون پوشش بقیه بدن، فشرده می‌شود، جای تعجب است که آسیب DNA در سرتاسر بدن به گردش در آمده است. بدن هنوز می توان سیستم را انتخاب کرد. بنابراین، آنها چه هستند پیدا کرده اند آسیب DNA در خود بافت سینه را دست کم می گیرد.

اما دکترها بگو زنان نگران نباشید چند مورد دیگر از سرطان سینه وجود دارد که توسط ماموگرافی ایجاد می شود. چه زمانی؟ اشعه ایکس از سینه باعث می شود سرطان پستان؟ آره. خطر ابتلا به سرطان پستان ناشی از تشعشع در ماموگرافی دیجیتال با دوز پایین بستگی به این دارد که چند وقت یکبار غربالگری می‌شوید و از چه سنی شروع می‌کنید، همانطور که در ساعت 1:13 در کشور من مشاهده می‌کنید. ویدئو. برای یک گروه 100000 زن چک کردن سالانه از سن 40 تا 55 سالگی و سپس هر دو سال یکبار تا سن 74 سالگی، «انتظار می‌رود که 86 سرطان القایی و 11 مورد مرگ ناشی از سرطان پستان ناشی از تشعشع وجود داشته باشد» – محققان تخمین می‌زنند که 11 نفر از این زنان بر اثر سرطان سینه خواهند مرد. اگر تصمیم نمی گرفتند ماموگرافی انجام دهند و خود را در معرض این اشعه قرار ندهند هرگز نمی توانستند سرطان بگیرند. آنها حتی خطر ابتلا به سرطان سینه در طول عمر ناشی از تشعشع را پس از انجام یک ماموگرافی محاسبه کردند، همانطور که در ساعت 1:47 در کشور من مشاهده می کنید. ویدئو.

زنان با سینه های بزرگ ممکن است حمل خطرات اضافی زیرا ماموگرافی ممکن است نیاز به بازدیدهای اضافی داشته باشد. انتظار می رود دوز پرتوهای بالاتر منجر به خطر بیشتر سرطان سینه و مرگ ناشی از سرطان سینه شود. سه بار خطر مادام العمر ابتلا به سرطان سینه ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه ماموگرام.

همچنین، هرچه معاینه زودتر شروع شود، خطر بیشتر است او افزایش می یابدو زیرا سرطان زمان بیشتری برای رشد خواهد داشت. این هست بیا برای زنان مبتلا به جهش های ژن BRCA، که غربالگری گاهی برای آنها در دهه 20 سالگی توصیه می شود. با این حال، در این سن، ماموگرافی ممکن است به همان اندازه که از سرطان سینه جلوگیری کند، باعث مرگ و میر ناشی از سرطان سینه شود. سود خالص در سن 35 سالگی قابل انتظار است، اگرچه احتمالاً برای زنان بدون جهش BRCA یکسان است. خطر سرطان ناشی از ماموگرافی بودن است نمی توان آن را نادیده گرفت، اما پتانسیل مرگ و میر به طور کلی سودمند است در نظر گرفته شده برای غلبه بر خطر مرگ ناشی از BC ناشی از تشعشع [breast cancer] منتسب به معاینه ماموگرافی،” نتیجه نسبت ریسک به پاداش مادام العمر 10 یا بیشتر به 1.

این تخمین ها در مورد اینکه چه مقدار ماموگرافی ممکن است باعث سرطان سینه شود است.بستگی دارد عمدتاً بر اساس داده‌های بازماندگان بمب اتمی، “کسانی که بیشتر در معرض اشعه گاما بودند، که مشابه پرتوهای ایکس پرانرژی است. اما، مشخص شد که پرتوهای ایکس کم انرژی مورد استفاده در ماموگرافی برابر هستند. بدترین– «تقریبا چهار برابر … موثرتر در باعث می شود آسیب جهشی ناشی از اشعه ایکس با انرژی بالا. از آنجایی که تخمین‌های فعلی خطر تشعشع بر اساس اثرات پرتوهای گامای پرانرژی است، این بدان معناست که خطر سرطان پستان ناشی از تشعشع در ماموگرافی اشعه ایکس با همان عامل دست‌کم گرفته می‌شود، تقریباً چهار برابر بدتر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت. اگر این درست بود، نسبت ریسک به سود ثابت می ماند لطف ماموگرافی، به همین دلیل است که می توانید خواندن سرمقاله‌های مجلات رادیولوژی تاکید می‌کنند که “نگرانی در مورد قرار گرفتن در معرض اشعه نباید مانع از انجام ماموگرافی نجات‌دهنده زندگی زنان شود.”

در واقع، «این هرگز اتفاق نیفتاد نشان داده شده نرخ کلی مرگ و میر ناشی از غربالگری ماموگرافی است. بنابراین، اگر اثر نامطلوب قرار گرفتن در معرض تشعشع از ماموگرافی وجود داشته باشد، حتی یک اثر کوچک می تواند هر گونه فایده ماموگرافی را خنثی کند. “

سوکت اصلی

  • همانند سی تی اسکن و آنژیوگرافی، دوزهای بالای تابش از ماموگرافی می تواند باعث آسیب DNA ناشی از اشعه ایکس شود.
  • بسته به تعداد دفعات انجام غربالگری و در چه سنی شروع می شود، خطر ابتلا به سرطان سینه ناشی از تشعشع در ماموگرافی دیجیتال مدرن و با دوز پایین وجود دارد.
  • از 100000 زن که از سنین 40 تا 55 سالگی و سپس هر دو سال یکبار تا سن 74 سالگی غربالگری می شوند، محققان پیش بینی می کنند که 86 مورد سرطان و 11 مورد مرگ ناشی از سرطان پستان ناشی از تشعشعات رخ دهد.
  • زنانی که سینه‌های بزرگ‌تری دارند ممکن است در معرض خطر بیشتری قرار بگیرند، زیرا ماموگرافی ممکن است نیاز به نماهای اضافی و در نتیجه قرار گرفتن در معرض پرتوهای بیشتری داشته باشد.
  • تخمین سرطان سینه ناشی از اشعه ایکس از ماموگرافی بر اساس داده های بازماندگان بمب اتمی است که در معرض اشعه گاما قرار گرفته اند، که مشابه پرتوهای ایکس پر انرژی است. در واقع، اشعه ایکس با انرژی کم که در ماموگرافی استفاده می شود، بدتر از پرتوهای گاما است – تقریباً چهار برابر بیشتر از اشعه ایکس با انرژی بالا در ایجاد آسیب جهش زا مؤثر است.
  • هیچ کارآزمایی علمی هرگز نفع مرگ و میر عمومی از غربالگری ماموگرافی را نشان نداده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قرار گرفتن در معرض تابش از منابع دیگر، نگاه کنید به:

تلفن های همراه چطور؟ می بینیم:

بزرگترین خطر پرتودرمانی ماموگرافی، قرار گرفتن در معرض رادیوتراپی برای یک شبه بیماری است که بیش از حد تشخیص داده شده است. در آن بیشتر کاوش کنید درک پارادوکس ماموگرافیکه مانند این قسمت از مجموعه 14 قسمتی من در زمینه ماموگرافی است.

وقتی صحبت از ماموگرافی به میان می‌آید سردرگمی زیادی وجود دارد، همراه با خراب کردن منافع تجاری برای صنعت یک میلیارد دلاری. مانند هر تصمیم مهم بهداشتی، همه باید از خطرات و فواید آن آگاهی کامل داشته باشند و در مورد بدن خود تصمیم بگیرند. برای اطلاعات بیشتر ویدیوهای دیگر مجموعه 14 قسمتی من را تماشا کنید:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرطان سینه، ویدیوهای من را تماشا کنید کلسترول اکسید شده 27HC ممکن است سه راز سرطان سینه را توضیح دهدو تخم مرغ و سرطان سینه و فلاش بک جمعه: آیا دانه کتان می تواند به پیشگیری کمک کند قفسه سینه سرطان?.

من فقط در یک ویدیو توانستم غربالگری سرطان روده بزرگ را پوشش دهم. اگر از دست دادید ببینید آیا همه ما باید از سن 50 سالگی کولونوسکوپی کنیم؟.

همچنین در مورد معاینات پزشکی، بررسی کنید فلاش بک جمعه: آیا ارزش شرکت در معاینه پزشکی و معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟و آیا ارزش انجام معاینات پزشکی سالانه را دارد؟ و آیا ارزش انجام معاینه فیزیکی سالانه را دارد؟.

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: