متخصص تغذیه، دکتر انوش، متخصص تغذیه آنلاین


متخصص تغذیه آنلاین یک متخصص تغذیه آنلاین برای کسانی است که در علم تغذیه فعال هستند و یا دانش و آگاهی بالایی در مورد خواص و اهمیت غذا و رژیم غذایی آنلاین دارند. مهم ترین و اصلی ترین نیاز هر فرد غذا است که به علم تغذیه انسان کمک می کند تا به یک برنامه غذایی مفید و حساب شده برسد. نیاز و توجه مردم به متخصص تغذیه زمانی آشکار شد که جامعه و همچنین مردم آن جامعه به اهمیت تغذیه در طول عمر و تأثیر آن بر سلامت جسم و روح پی بردند.

متخصصان تغذیه

آنها رژیم غذایی بیماران (با شرایط پزشکی مانند دیابت، آلرژی های غذایی، اختلالات گوارشی، اختلالات روده و غیره) را در بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز بهداشتی، مراکز ورزشی یا کلینیک های خصوصی برنامه ریزی و نظارت می کنند. متخصصان تغذیه مسئول در نظر گرفتن عادات غذایی مناسب و همچنین اصلاح عادات غذایی هستند و در عین حال موارد زیر را نیز در نظر می گیرند: سلامتی، سبک زندگی، سن، آلرژی های احتمالی و ترجیحات غذایی.

رژیم غذایی سالم آنلاین

متخصصان تغذیه

آنها نمی توانند برای بیمارانی که مشکلات پزشکی دارند رژیم غذایی برنامه ریزی کنند. با این حال، آنها با ارائه توصیه هایی در مورد سلامتی و انتخاب غذا به افراد کمک می کنند تا سالم تر شوند. یک متخصص تغذیه آنلاین معمولاً در زمینه تغذیه، بهداشت عمومی، سلامت جامعه و تحصیلات عالی مرتبط با تغذیه تخصص دارد. متخصصان تغذیه می توانند به عنوان مشاور و مشاور تغذیه آنلاین، افسران ارتقای سلامت، افسران توسعه جامعه، هماهنگ کننده کیفیت و تغذیه، فناوران مواد غذایی و غیره فعالیت کنند.

یک متخصص تغذیه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

به طور کلی، یک پزشک یا متخصص تغذیه باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 1. او باید صبور باشد و تمام مشکلات مشتری را در نظر بگیرد.
 2. اخلاق و رفتار خوب داشته باشید.
 3. به منافع خود فکر نکنید و سلامت بیمار را در اولویت قرار دهید.
 4. از خواص غذا و همه غذاها آگاهی کافی داشته باشد.
 5. علاوه بر سلامت جسمانی، سلامت روان افراد، سبک زندگی آنها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
 6. اطلاعات کافی در مورد انواع رژیم های غذایی داشته باشید.
 7. همیشه اطلاعات خود را در زمینه غذا به روز کنید.
 8. هنگام تجویز یک برنامه غذایی، وضعیت فرد را در نظر بگیرید.

وظایف پزشک تغذیه آنلاین

ما اینجا هستیم تا به‌عنوان متخصص تغذیه، رژیم‌های غذایی آنلاین ارائه دهیم، و با مخاطبان خود به صورت تک به تک کار کنیم تا برنامه‌ای برای بهبود سلامت شما از طریق غذا ایجاد کنیم. هنگامی که برای اولین بار مشتری خود را ملاقات می کنید، نه تنها رژیم غذایی فعلی او را ارزیابی می کنید، بلکه سبک زندگی کلی آنها از جمله ورزش، عادات خواب، و اینکه آیا آنها اختلال یا بیماری دارند را ارزیابی می کنید. به آنها کمک کنید تا اهداف واقع بینانه تعیین کنند و برنامه ای برای برآورده کردن نیازهای فردی خود ایجاد کنند. کاری که آنها به صورت روزانه انجام می دهند بسته به فعالیت دقیق و مکانی که در آن کار می کنند متفاوت است، اما اقدامات معمول ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. انجام ارزیابی سلامت مراجعین در اولین بازدید
 2. در مورد اهداف کوتاه مدت و بلند مدت بحث کنید و به تعیین انتظارات واقع بینانه کمک کنید
 3. تدوین برنامه غذایی برای دستیابی به اهداف سلامت، تغذیه و وزن
 4. این به بیماران کمک می کند تا بفهمند کدام غذاها مواد مغذی مورد نیاز خود را تامین می کنند.
 5. تهیه منوها، دستورالعمل ها و پشتیبانی برنامه ریزی غذا برای مخاطبان
 6. نظارت بر روند درمان بیمار در طول زمان و پیگیری پیشرفت آنها
 7. در حین عادت کردن به سبک زندگی جدید، بیمار را حمایت و انگیزه دهید
 8. در صورت نیاز برنامه های غذایی را تنظیم کنید

رژیم آنلاین

چرا باید به متخصص تغذیه آنلاین مراجعه کنیم؟

1) فکر می کنید آلرژی یا عدم تحمل دارید:

قبل از اینکه بی رحمانه شروع به حذف انواع غذاها از برنامه غذایی خود کنید، بهتر است با یک متخصص تغذیه در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی مشورت کنید. یک متخصص تغذیه و متخصص تغذیه می تواند به شما کمک کند تا بفهمید آیا علائم شما مربوط به آلرژی یا عدم تحمل است یا مشکل دیگری دارید. همچنین متخصص تغذیه در مورد نیاز به مراجعه به پزشک و تخصص مورد نیاز شما را راهنمایی می کند. دنبال کردن مراحل صحیح برای تشخیص صحیح مشکل ضروری است. به عنوان مثال، بسیاری از مردم نمی دانند که برای تشخیص صحیح عدم تحمل گلوکز یا بیماری سلیاک، باید همچنان در زمان آزمایش گلوتن مصرف کنند. متخصصین تغذیه در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی شما را در چنین مواردی راهنمایی می کنند، رژیم غذایی مناسبی را برای شما تعریف می کنند و مطمئن می شوند که در طول رژیم دچار کمبود مواد مغذی نشوید.

2) عملکرد غیر طبیعی دستگاه گوارش

به گفته اکثر پزشکان، بهتر است معده انسان یک یا دو بار در روز کار کند. اگر چند روزی است که اجابت مزاج نداشته اید، بهتر است در مورد تغییراتی که باید در رژیم غذایی خود ایجاد کنید، با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. اگر هنوز متقاعد نشده اید که برای درمان این مشکل باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید، سعی کنید غذاهای یبوست آور را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

3) بعد از خوردن لبنیات دچار سوزش سر دل می شوید.

تولیدکنندگان زیادی هستند که ادعا می کنند محصول مناسبی برای درمان گاز، نفخ و اسهال تولید می کنند. اما واقعیت این است که مصرف لبنیات عامل همه این مشکلات است. ممکن است عدم تحمل لاکتوز داشته باشید. مشکل عدم تحمل لاکتوز بستگی به میزان مصرف دارد یعنی ممکن است بعد از خوردن یکی دو قاشق بستنی مشکلی نداشته باشید اما یک کاسه بستنی مشکل ساز شود. متخصصان کلینیک تغذیه و رژیم درمانی سعی می کنند مشکل شما را به درستی تشخیص دهند و به شما کمک کنند تا بفهمید آیا اصلاً می توانید لبنیات مصرف کنید یا خیر. اگر امکان مصرف لبنیات برای شما وجود ندارد، متخصص تغذیه برای شما رژیمی تهیه می کند تا تمام مواد مغذی موجود در لبنیات را از راه دیگری دریافت کنید.

4) همه رژیم ها را امتحان کرده اید، اما نتیجه ای نداشته اید.

اگر تمام رژیم های لاغری را امتحان کرده اید بی فایده است، بهتر است به کلینیک تغذیه و رژیم درمانی مراجعه کنید یا خود را برای روزی آماده کنید که دوباره چاق شوید و تمام لباس هایتان را از دست بدهید. مهم نیست که چه مانعی برای کاهش وزن شما وجود دارد، متخصص تغذیه می تواند به شما در رسیدن به هدفتان به روشی موثر و سنجیده کمک کند. کارشناسان کلینیک تغذیه و رژیم درمانی شما را راهنمایی می کنند تا تغییرات مفیدی در سبک زندگی خود ایجاد کنید و فقط به رژیم غذایی خاصی پایبند نباشید. متخصصان تغذیه و رژیم درمانی بر اساس آموزش هایی که دریافت کرده اند به شما کمک می کنند تا عادت ها و رفتارهای سالم را یاد بگیرید و عادات و رفتارهای مضر را شناسایی کنید. همچنین متخصصان تغذیه دانش پایه تغذیه را آموزش می دهند و شما را در مورد مواد مغذی لازم برای بدن و تنظیم یک رژیم غذایی متعادل راهنمایی می کنند تا اصولی و حساب شده رژیم را رعایت کنید.

5) سوزش سر دل یا مشکل رفلاکس اسید دارید.

متخصصان کلینیک تغذیه و رژیم درمانی به شما کمک می کنند تا با رعایت یک رژیم غذایی مناسب علائم رفلاکس اسید را به حداقل برسانید. البته لازم است به پزشک مراجعه کنید و مطمئن شوید که رفلاکس عارضه جدی ایجاد نمی کند، در هر صورت بدون شک مراجعه به متخصص تغذیه به بهبود وضعیت شما کمک می کند.

6) متوجه تغییرات قابل توجهی در سطح گرسنگی خود شده اید.

افزایش یا کاهش شدید اشتها می تواند علامت هشدار دهنده یک مشکل جدی باشد. ممکن است یک متخصص تغذیه نیاز به همکاری با یک پزشک داشته باشد، اما مراجعه به یک متخصص تغذیه می تواند نقطه خوبی برای شروع باشد.

7) اخیراً متوجه شدید که سطح کلسترول شما بالاست.

با راهنمایی متخصصان تغذیه متوجه خواهید شد که برای کاهش کلسترول و در نتیجه کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته قلبی، چه غذاهایی را باید انتخاب کنید و چه غذاهایی را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

8) همه چیز را درست انجام می دهید، اما نمی توانید وزن کم کنید.

هر کاری که از دستت بر می آید، تا مدت ها بهترین کاری را که می توانی انجام می دهی، اما یک ماه بعد، آش دوباره خاکستر است و کاسه همان کاسه است. منظور ما شرایطی است که با وجود انجام تمام کارهای درست و ضروری مانند ورزش، تغذیه مناسب و خواب کافی، نمی توانید وزن کم کنید. تغذیه مناسب موضوعی بسیار جدی تر و پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. مشاوره با متخصص تغذیه در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی به شما کمک می کند تا از مشکلات و معایب رژیم غذایی خود آگاه شوید.

9) به طور کلی می خواهید وزن کم کنید.

کاهش وزن و کاهش وزن به روشی سالم و ایمن دو مقوله کاملا مجزا هستند. یادگیری روش صحیح کاهش وزن در کنار پیروی از یک رژیم غذایی سالم و جلوگیری از کمبود مواد مغذی برای حفظ سلامتی و حتی کاهش وزن ضروری است.

10) مدام به غذا فکر می کنید.

چه اشکالی دارد، آیا همه مردم همیشه به وعده غذایی بعدی خود فکر نمی کنند؟ راستش را بخواهید، اگر وعده غذایی بعدی شما یک مشغله دائمی است و غذا تبدیل به یک فکر و ذکر همیشگی شده است، وقت آن است که به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید. اگر مدام به فکر غذا هستید و حتی فردا صبح با فکر صبحانه به خواب می روید، بهتر است با یک متخصص کلینیک تغذیه و رژیم درمانی وقت بگیرید. اگر گرسنگی سرچشمه این افکار نیست، اما غذا به «مشغول کاری» شما تبدیل شده است، این وسواس می تواند نشانه اولیه اختلال خوردن باشد. کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانش تغذیه از یک متخصص می تواند آگاهی شما را افزایش دهد و به شما کمک کند در مسیر سلامت قدم بردارید.

11) مستعد شکستگی استرس هستید.

شکستگی های استرسی شایع تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید. متخصصان کلینیک تغذیه و رژیم درمانی ریشه مشکل را پیدا می کنند و متوجه می شوند که آیا عوامل خطرزا مانند کمبود کلسیم یا ورزش بیش از حد برای شما صدق می کند یا خیر. یک متخصص تغذیه همچنین مطمئن می شود که شما مواد مغذی مناسبی مانند ویتامین D و ویتامین K برای جذب کلسیم و داشتن استخوان های قوی دریافت می کنید.

12) وقتی هیجان زده و احساساتی می شوید، پرخوری می کنید.

پرخوری زمانی که عصبی، غمگین و یا حتی خوشحال هستید یک علامت هشدار است و اگر نمی توانید این عادت را ترک کنید، باید این هشدار را جدی بگیرید. در غیر این صورت، الگوهای ناسالمی ممکن است ایجاد شود که به افزایش وزن و سایر بیماری های مرتبط مانند دیابت، بیماری قلبی و سرطان کمک می کند. یک متخصص تغذیه می تواند به شما در مدیریت احساسات و غلبه بر پرخوری کمک کند – گاهی اوقات یک مشاور با یک متخصص تغذیه در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی کار می کند.

13) می خواهید باردار شوید.

اگر در تلاش برای باردار شدن هستید، یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی بدن شما را برای سالم ترین بارداری ممکن آماده می کند و مطمئن می شود که کودک شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند.