مراحل کاشت مو


مراحل کاشت مو گاهی افراد مبتلا به طاسی و طاسی به دلیل کهولت سن یا کمبود برخی ویتامین ها موهای خود را از دست می دهند. این مشکل در ابتدا ترسناک به نظر می رسد اما اکنون دیگر مانند قبل نیست و علم پزشکی راه های زیادی برای حل این مشکل کشف کرده است که یکی از بهترین آنها کاشت مو در یک کلینیک معتبر است. از آنجایی که در حال حاضر افراد زیادی متقاضی کاشت مو هستند، می خواهیم در مورد نحوه انجام کاشت مو با جزئیات بیشتری صحبت کنیم و تمام نکاتی که در مورد این فرآیند وجود دارد را به شما اطلاع دهیم. پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید تا با روش های کاشت مو بیشتر آشنا شوید و بتوانید از مزایای آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

مراحل کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک نوع جراحی است، اما با خطر بسیار کمی. با این جراحی مشکلات طاسی و ریزش مو برای همیشه برطرف می شود و چهره فرد زیباتر و جذابتر به نظر می رسد. البته به شرطی که کاشت مو به صورت صحیح و اصولی انجام شود. از آنجایی که این موضوع بسیار مهم است، قصد داریم در این قسمت تمامی مراحل کاشت مو را به طور کامل برای شما شرح دهیم. این مراحل عبارتند از:

1. وضعیت فیزیکی فضای زیبا را بررسی کنید

در مرحله اول باید مشخص شود که آیا فردی که برای کاشت مو اقدام کرده است شرایط لازم برای کاشت مو را دارد؟ یا می تواند از روش کاشت موی طبیعی استفاده کند یا از روش های دیگری مانند مزوتراپی و … استفاده کند. پاسخ به این سوالات بسیار مهم است و کوچکترین موضوع می تواند روند درمان را به طور کلی تغییر دهد. البته در این مرحله بیمار باید آزمایشات زیادی را انجام دهد تا وضعیت جسمانی خود را به طور کامل به پزشک خود مشخص کند.

2. انتخاب روش کاشت مو

در مرحله دوم باید روش جراحی انتخاب شود. البته از آنجایی که تصمیم گیری در این مورد نیاز به تخصص دارد، پزشک نظر قطعی می دهد. اما اگر بیمار هدف خاصی دارد در جلسه قبل از جراحی باید آن را با پزشک خود در میان بگذارد تا به نتیجه مطلوب برسد.

3. انتخاب کلینیک و پزشک

مرحله سوم انتخاب یک کلینیک خوب و یک پزشک مجرب است. بد نیست بدانید که بیشتر مشکلاتی که برای فضای زیبای بعد از کاشت مو پیش می آید، چه به دلیل کم تجربگی پزشک و چه به دلیل مجهز نبودن کلینیک است. پس در این مرحله بسیار مراقب باشید تا بتوانید ریسک خطرات بسیار جدی را به صفر برسانید.

4. در جلسه مشاوره شرکت کنید

پس از انتخاب کلینیک، باید نزد پزشک رفته و با او صحبت کنید. همچنین پزشک موظف است در این جلسات تمامی نکات کاشت مو را برای شما توضیح دهد و شما را به خوبی توجیه کند. این باعث می شود که به روش جراحی واقع بینانه تر نگاه کنید و انتظارات غیر منطقی خود را کنار بگذارید.

5. آماده شدن برای جراحی

در این مرحله بیمار باید یک سری کارها را انجام دهد و خود را از نظر فیزیکی برای جراحی آماده کند. این وظایف عبارتند از:

• اگر بیمار از کپسول ویتامین E استفاده می کند، سه هفته قبل از جراحی باید مصرف آن را قطع کرده و موضوع را با پزشک خود در میان بگذارد.
• اگر فردی که قصد کاشت مو را دارد از رقیق کننده ای مانند آسپرین یا وارفارین استفاده کند، باید حداقل ده روز قبل از عمل، مصرف آن را قطع کرده و به پزشک خود اطلاع دهد.
• اگر زیباجو سیگاری باشد ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شود. به همین دلیل معمولاً پزشکان توصیه می کنند که بیمار دو هفته قبل از جراحی سیگار نکشد و آن را ترک کند.
یک روز قبل از جراحی، بیمار به هیچ وجه مجاز به استفاده از داروهایی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن نیست.
یک روز قبل از کاشت مو، بیمار باید موهای خود را با نرم کننده خوب آبکشی کرده و سر خود را تمیز کند.
• اگر پزشک قرار است از روش FUT برای کاشت مو استفاده کند، از سه هفته قبل از عمل نباید موهای خود را بتراشد تا فرآیند کاشت به درستی انجام شود.
بیمار باید شب قبل از جراحی استراحت خوبی داشته باشد و یک وعده غذایی ساده و سبک بخورد.

6. به کلینیک بروید

در مرحله ششم بیمار باید برای کاشت مو به کلینیک مراجعه کند. برای کاشت مو، پزشک ابتدا با تزریق دارو، ناحیه دهنده و گیرنده مو را تزریق می کند. سپس پیوند را از بانک مو استخراج می کند و از یک سری دستگاه های مخصوص استفاده می کند
گرافت ها را در ناحیه گیرنده وارد می کند.

7. مراقبت از مو

مرحله آخر مربوط به کارهایی است که باید در زمان ریکاوری کاشت مو انجام شود که مهمترین آنها عبارتند از:
شب بعد از عمل، هر ساعت یک بار کمپرس سرد روی پیشانی خود بگذارید تا احتمال تورم کاهش یابد.
حداقل چهار تا پنج روز پس از جراحی استراحت کنید تا به حالت عادی برگردید و بتوانید کارهای روزانه خود را به تنهایی انجام دهید.
• تا 24 ساعت پس از کاشت مو، موهای خود را نشویید و شانه نکنید. پس از این مدت در جریان مستقیم دوش قرار نگیرید و موهای خود را با آب سرد و فشار معمولی بشویید.
در روزهای اول پس از کاشت مو، اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی خشک شوند و به هیچ وجه از سشوار استفاده نکنید.
در چند روز اول پس از جراحی، به پشت دراز بکشید و از دو بالش استفاده کنید تا سر خود را بالاتر از حد معمول نگه دارید.
• تا دو ماه نباید موهای خود را رنگ کنید.
تا یک هفته پس از کاشت مو الکل مصرف نکنید، زیرا الکل می تواند در بهبودی شما اختلال ایجاد کند.بازدید پست:
6