مراقبت از ابعاد لیپوماتیک


مراقبت از ابعاد لیپوماتیک لیپوماتیک یک عمل زیبایی برای از بین بردن چربی های اضافی در قسمت های مختلف بدن است. این جراحی زیبایی مانند همه جراحی های دیگر می تواند با عوارضی همراه باشد که برای به حداقل رساندن این عوارض نیاز به مراقبت ویژه دارد. موفقیت یک جراحی علاوه بر شرایط جسمانی بیمار و مهارت و تجربه پزشک به مراقبت های بعد از عمل بستگی دارد که این امر نیز بسیار مهم است. می توان گفت نیمی از موفقیت عمل به این مراقبت ها بستگی دارد. از آنجایی که موضوعی که امروز به آن می پردازیم لیپوماتیک است، می خواهیم در مورد مراقبت های لیپوماتیک بیشتر صحبت کنیم.

دوره بازیابی ابعاد لیپوماتیک

خوشبختانه لیپوماتیک یکی از روش های کم تهاجمی برای از بین بردن چربی است و به دلیل استفاده از کانول ارتعاشی برای نتایج بهتر عوارض جانبی زیادی ندارد. دوره نقاهت لیپوماتیک طولانی نیست و جای زخم کمتری در بدن باقی می ماند. اما آنها هنوز باید بهبود یابند. این دوره می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد. وضعیت جسمانی بیمار می تواند مدت این دوره را افزایش یا کاهش دهد. نکته مهمی که در این دوران باید رعایت شود استفاده از تفنگ مخصوص است که طبق دستور باید از آن استفاده کرد تا ورم بعد از عمل کاهش یابد و شکل و ظاهر بهتری به بدن بدهد.
یکی از وظایف جراح لیپوماتیک این است که مراقبت های لازم را پس از عمل به بیمار به دقت بگوید و نحوه مراقبت از زخم ها و ضدعفونی آن ها را برای جلوگیری از عفونت به او آموزش دهد. همچنین در صورت نیاز بیمار به دارو، آن را تجویز کنید.

هرکسی که می خواهد لیپوماتیک کند باید به تمام توصیه هایی که پزشک برای قبل و بعد از عمل می دهد توجه کند و اگر سوالی داشت حتما از پزشک بپرسد. این باعث می شود بیمار استرس کمتری داشته باشد و دوره درمانی بهتری داشته باشد. توجه داشته باشید که بعد از عمل، پزشک می خواهد مراقبت های بعد از عمل را به شما توصیه کند، حتما همراهی داشته باشید که به خوبی به صحبت های پزشک گوش دهد. زیرا بعد از عمل خود بی حال هستید و ممکن است این کلمات را به خوبی به خاطر بسپارید.

درست است که لیپوساکشن نسبت به سایر جراحی های زیبایی لاغری روشی آسان تر و کم مسمومیت است. اما کوچکترین بی احتیاطی و سهل انگاری می تواند عواقب بدی داشته باشد.

فرآیند بهبود ابعاد لیپوماتیک

هر هفته بعد عمل جراحی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

3 روز بعد از جراحی

در سه روز اول پس از جراحی، باید از گاز مخصوصی استفاده کنید تا تورم بعد از جراحی کاهش یابد. علاوه بر این، به بهبود زخم ها نیز کمک می کند. بعد از عمل ممکن است تا چند روز درد داشته باشید، اما این درد با مسکن هایی که پزشک تجویز می کند قابل کنترل است. حتماً هم مسکن و هم داروهایی که پزشک برای این مدت توصیه کرده طبق دستور و به موقع مصرف کنید. در این چند روز باید همراهی داشته باشی که حواسش به تو باشد. زیرا به هیچ وجه نباید به خود فشار بیاورید. توجه داشته باشید که تا 48 ساعت بعد از عمل باید استراحت مطلق داشته باشید. یعنی اصلا تکان نخورید جز موارد ضروری.

یک تا دو هفته پس از جراحی

بعد از چند روز استراحت خوب و رعایت نکات لازم می بینید که دردتان کم شده است. حتی ممکن است برخی به سر کار بازگردند و فعالیت های قبلی خود را از سر بگیرند. البته بستگی به میزان جراحی بیمار دارد.

سه تا پنج هفته پس از جراحی

در این مدت تورم و درد به طور کامل فروکش می کند. البته باز هم بستگی به قدرت بدنی بیمار دارد که ممکن است در برخی بیماران کمی بیشتر طول بکشد. در این مدت می توانید ورزش را از سر بگیرید. اما مراقب باشید به هیچ وجه ورزش های سنگین انجام ندهید.

• هفته ششم پس از جراحی

تا هفته سوم با نظر پزشک می توانید اسلحه را کنار بگذارید و هیچ محدودیتی برای انجام کاری نداشته باشید.

مراقبت از ابعاد لیپوماتیک

تا اینجا گفتیم که روند بهبودی در دوره نقاهت چگونه پیش می رود، حالا باید طبق هر مرحله نکاتی را رعایت کنید:

• راه رفتن

اگر در روزهای اول آهسته راه بروید، نه تنها مضر نیست، بلکه به روند بهبودی نیز کمک می کند.

• تغذیه

لیپوماتیک روشی است که در آن پزشک قبل از انجام یک اونس وضعیت جسمی و سلامت شما را بررسی می کند و در صورت اطمینان اقدام می کند. اما این بدان معنا نیست که نباید از رژیم غذایی مناسب غافل شوید. مطالعات نشان داده است افرادی که در این دوران خودکفا هستند و انواع ویتامین ها و پروتئین ها را در رژیم غذایی خود دریافت می کنند روند بهبودی سریعتر و بهتری را تجربه می کنند.
همچنین پس از عمل باید آب فراوان بنوشید و از آب میوه های طبیعی و غذاهای آهکی استفاده کنید. به نوعی خود را هیدراته نگه دارید.

• لیپوماتیک

نه فقط بعد لیپوماتیک اما پس از هر عمل جراحی، استراحت ضروری است. استراحت کافی به بدن اجازه می دهد تا بازیابی شود و انرژی از دست رفته را بازیابد.

• مراقبت از زخم

زخم ها در حین عمل ظاهر می شوند که باید بعد از عمل مراقبت شود تا عفونی نشوند. بنابراین تا 48 ساعت بعد به هیچ وجه لیپوماتیک حمام نکنید. پس از این مدت باید روزی دو بار پانسمان را عوض کنید تا زخم تمیز بماند.

• خوب بخوابی

یکی از موارد مهم بعد از عمل نحوه استراحت و خواب بیمار است. اگر به درستی درمان نشود، می تواند باعث عفونت، خونریزی، کبودی، تورم و التهاب شود. هنگام خواب در دوران ریکاوری لیپوماتیک، یک بالش زیر پای خود قرار دهید تا بافت های ناحیه عمل شده بتوانند مواد مغذی را از خون دریافت کنند. در واقع پاها باید با بالاتنه زاویه 45 درجه داشته باشند تا ورم ناحیه عمل شده زودتر برطرف شود.
همچنین برای نتیجه بهتر باید تا 4 هفته بعد از عمل از ژن مخصوص به طور مداوم و حتی در خواب استفاده کنید.بازدید پست:
23