مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه: چرا برای شرکت ها به طور فزاینده ای ضروری می شود؟

طرح بازی تجاری سالانه یک چارچوب مستقیم را ارائه می دهد که بر اولویت ها تمرکز می کند، پیشرفت را دنبال می کند و هر جنبه ای از تجارت را مدیریت می کند. چنین فرهنگ فعالی کلید موفقیت است. سلامتی ما نیز برنامه بازی مشابهی را می طلبد. تحقیقات مختلف نشان داده است که می توان با اقدامات مراقبتی پیشگیرانه از بروز بیماری ها پیشگیری کرد. به جای درمان یک بیماری، تشخیص قبلی از طریق آزمایش های پیشگیرانه می تواند کارمندان یک سازمان را از ناراحتی های زیادی نجات دهد.

مطالعات ارزیابی کرده اند که سرمایه گذاری انجام شده در برنامه های سلامت و تندرستی توسط کارفرمایان در نهایت منجر به تغییر رفتار و نگرش کارکنان نسبت به سازمان می شود. بنابراین، مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه در شرکت ها سود زیادی را در درازمدت پرداخت می کند.

حال سوال این است که چگونه؟

کارمندان خوشحال مشتریان راضی می کنند!

در 21 ژوئن، شرکت های بزرگ هند، چمن ها و کافه تریاهای خود را در جشن روز جهانی یوگا به یک کارگاه موقت یوگا تبدیل کردند! با مجموعه ای از فعالیت های سالم که شامل جلسات رایگان با مربیان محبوب یوگا و تنظیم رژیم غذایی سالم برای کارمندان است، روز به خوبی پایان یافت. با حداکثر مشارکت، اعتبار به تیم های استعدادیابی برای افزودن زندگی به ابعاد سلامت و تندرستی زندگی کارکنان تعلق می گیرد. مردم به سلامتی آگاه هستند و چنین ابتکاری جبران می کند. اما با افزایش تقاضای کارکنان، اندازه گیری آن برای کارفرمایان نیز دشوار است.

کارمندان احساس می کنند از آنها حمایت می شود و از آنها مراقبت می شود!

به جای اینکه با سرمایه‌گذاری‌های غیرضروری به نیروی کار شاکی و شاکی دلداری دهید، وقت آن رسیده است که گزینه‌ای را انتخاب کنید که تفاوت واقعی ایجاد کند. بیمه درمانی گروهی، بیمه نامه های حوادث، بیمه والدین، چنین بسته های مزایای رقابتی استعدادها را جذب می کنند، اما مزایای دیگری که توسط کارفرما حمایت می شود وجود دارد که غرامت غیر نقدی اما بسیار سودمند است. بررسی سالانه یافته‌های کارکنان شرکت آمریکایی Aflac نشان می‌دهد که 60 درصد از کارمندان تا زمانی که مزایای بهتری دریافت می‌کنند، شغلی با دستمزد کمتر را انتخاب می‌کنند.

امواج نوآوری و فناوری، صنعت مراقبت های بهداشتی را با مزیت های محرک همراه کرده و عصر پزشکی الکترونیک را معرفی کرده است. خدمات آنلاین مراقبت های بهداشتی در همه جا وجود دارد و مزایای مختلفی را برای شرکت ها ارائه می دهد، که هدف آنها شکستن مدل کسب و کار با استراتژی های موثر است. با راه اندازی فضای دیجیتالی مراقبت های بهداشتی در سازمان، کارفرمایان می توانند نقش فعالی در ارتقاء جنبه های مراقبت های بهداشتی به سطح بعدی ایفا کنند. خدمات پزشکی الکترونیکی به کارکنان کمک می کند تا معاینه خود را به موقع انجام دهند و بعداً از عوارض شدید سلامتی جلوگیری کنند. اقدامات پیشگیرانه مراقبت های بهداشتی که با امکانات پزشکی آنلاین در داخل گسترش یافته است، هرگز بی توجه نخواهد بود. بالاخره پیشگیری بهتر از درمان است.

قبل از مریض شدن به دنبال مشاوره پزشکی باشید!

سناریوی بسیار غیرقابل توجیه دوران مدرن مرگ زودرس به دلیل بیماری های قابل پیشگیری و قابل درمان است. از این رو، معاینه روتین یک وظیفه برای همه است. مشاوره پزشکی آنلاین منظم روشی برای سنجش وضعیت سلامتی است، حتی زمانی که احساس می کنیم خوب و مناسب هستیم. اگر کارفرمایان با راه‌اندازی مزایای مراقبت‌های بهداشتی که کارکنان را قادر می‌سازد همیشه احساس آرامش کنند، راه بیشتری را در نیروی کار القا می‌کنند. سردرد منظم پس از مدت معینی در محل کار هر روز ممکن است کارمند را در مورد سلامتی خود دچار تنش کند. با مشاوره سلامت آنلاین موجود، در دسترس و مقرون به صرفه، کارمندان می توانند با یک پزشک عمومی از خود ایستگاه کاری صحبت یا چت کنند و اضطراب را کاهش دهند. زمان آن فرا رسیده است که شعار جهانی را که در کتابچه راهنمای هر کارمند چاپ شده است، “ما برای شما مراقبت می کنیم” بت کنید.

چگونه مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه به وضعیت فعلی سلامت شغلی از بدتر شدن رسیدگی می کند

“بیماری سبک زندگی” اصطلاح بسیار قدرتمندی است که با بدتر شدن وضعیت سلامت کارکنان در بخش خصوصی مرتبط است. ما نمی توانیم از هنجارهای بازار رقابتی فرار کنیم، اما مطمئناً می توانیم با برخی اقدامات تأثیرگذار به کاهش عوامل استرس زا کمک کنیم. بخش مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه با پیشرفت تکنولوژی، سفر را برای شرکت هایی که با صنایع پزشکی آنلاین اتحاد ایجاد کرده اند بسیار آسان تر کرده است. با مراقبت های پزشکی آنلاین از طریق اپلیکیشن یا دسکتاپ، سازمان کارکنان خود را تشویق می کند تا سوابق سلامت شخصی را با پزشکان معتبر ایجاد کنند. این به آنها کمک می کند تا در هر زمان و از هر مکان به خدمات بهداشتی با کیفیت دسترسی پیدا کنند.

مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه به کارمندان اجازه می دهد تا ذهن خود را در محل کار داشته باشند

شرکت در یک جلسه مهم در حالی که کودک بیمار را در خانه رها می کند، آشفته ترین مرحله در زندگی یک والدین است. به غیر از درخواست برای مرخصی نیم روزه، خدمات مراقبت های بهداشتی آنلاین ما را قادر می سازد تا با یک پزشک آنلاین تماس گرفته و در مورد علائم کودک با جزئیات صحبت کنیم. توصیه های پزشکی از یک پزشک معتبر مطمئنا مفید خواهد بود. همچنین ممکن است نسخه‌ها را به صورت آنلاین دریافت کنیم و پس از بازگشت به خانه، یک مشاوره ویدیویی برگزار کنیم. به عنوان والدین، بسیار مهم است که مراقبت های بهداشتی کودکان را به دقت بررسی کنید. کار اداری ما نباید اقدامات مراقبت های بهداشتی ضروری و پیشگیرانه را که به فرزندانمان اختصاص داده شده است به تأخیر بیندازد. با مزایای مراقبت‌های بهداشتی آنلاین، آزار و اذیت و تأخیر در قرار ملاقات با پزشک از بین می‌رود، بنابراین به بیماران امکان می‌دهد در اولین فرصت درمان شوند.

کمک می کند تا یک کارفرمای مودب باشید

کارفرمایان موظفند نسبت به یک کارمند مسافرتی مراقبت کنند. تأثیرات تغییر به طرق مختلف بر روی کارمند باید توسط کارفرما جبران شود. در کنار مزایای پولی، این عوامل مراقبتی هستند که نقش حیاتی دارند. سلامت کارکنان از اهمیت بالایی برخوردار است و کارفرما باید با خدمات پزشک آنلاین نصب شده در برنامه های موبایل، فرد را توانمند کند. این به کارمندان کمک می کند تا از هر کجا و در هر زمان به پزشکان دسترسی داشته باشند. مراقبت های بهداشتی دیجیتال یک سیستم مشاوره پزشکی موثر و سریع است که در هر مکان و هر زمان کمک می کند. سازمان اگر کمک های خود را به خانواده های کارکنان از طریق دسترسی آنها به امکانات پزشک آنلاین در هر لحظه از زمان بسط دهد، بیشتر مورد تحسین قرار خواهد گرفت. مراقبت از متر مطمئناً کارمند را خوشحال و آرام نگه می دارد.

روحیه محل کار نقش بسزایی دارد! اگر کارکنان سالم باشند، شادتر هستند و یک کارمند شاد بازده ترین کارمند است. هنگامی که کارکنان درک کنند که شرکت آنها از رفاه و سلامت آنها مراقبت می کند، وفاداری و اعتماد ایجاد می کند. از این رو، سود متقابل است. در حالی که این شرکت در برنامه های بهداشتی و خدمات GP مجازی برای کارمندان سرمایه گذاری می کند، آنها از طریق آن کارمندان وابسته بهبود قابل توجهی در عملکرد کاری دریافت می کنند.

دسترسی بر اساس تقاضا به مراقبت های بهداشتی 12 ساعت در روز باعث می شود کارکنان در محل کار احساس آرامش کنند و در نتیجه توجه را بهبود بخشد.

کمک به مدیریت شهرت

یک سازمان، چه مبتنی بر محصول و چه مبتنی بر خدمات، بیشتر نگران شهرت جهانی خود است، نه تنها به عنوان یک ارائه دهنده، بلکه به عنوان یک کارفرما. شرکت ها اغلب بر اساس محیط کار و فرهنگ مدیریت افراد مورد ارزیابی قرار می گیرند. بنابراین، برنامه های سلامتی یک تمرین قطعی است که بنر را دست نخورده بالا می برد. اردوگاه‌های بهداشتی که به صورت فصلی برپا می‌شوند، پاسخ‌های ویران‌کننده‌ای را از کارکنان دریافت می‌کنند، زیرا آنها احساس می‌کنند به جای قرار ملاقات از پیش تعیین‌شده، راحت‌تر در میان کار با پزشک مشورت می‌کنند. با در نظر گرفتن این سناریوها، صنایع مراقبت های بهداشتی آنلاین دامنه خود را در بین شرکت ها گسترش داده اند تا اتحاد ایجاد کنند و به عنوان یک رژیم مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه در سازمان عمل کنند.

غیبت را کاهش می دهد

گزارش اتاق‌های بازرگانی و صنایع مرتبط هند (ASSOCHAM) در مورد مراقبت‌های بهداشتی پیشگیرانه و تأثیر آن بر بخش شرکتی بیان می‌کند که “یک روپیه که برای پیشگیری هزینه می‌شود، 133 روپیه در هزینه‌های غیبت و 6.62 روپیه در هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی صرفه‌جویی می‌کند”. افزایش بهره وری از طریق حضور حداکثری یکی از موهبت های عمده خدمات پزشک آنلاین است.

مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه به عنوان پیشنهادات بسته سفارشی

مشاوره انحصاری با پزشک زن یکی دیگر از ویژگی های برتر ارائه شده توسط سرویس بهداشت دیجیتال است. زنان باردار می توانند در هر زمان که بخواهند با پزشکان خبره ای که به صورت آنلاین از طریق چت یا تماس در دسترس هستند، درباره مسائل بهداشتی خود مشورت کنند. امروزه، ارتباط شرکت‌ها با صنایع آنلاین مراقبت‌های بهداشتی که خواستار معاینات سلامتی کارکنان هستند و چنین شیوه‌هایی باعث تقویت پیوند کارمند و کارفرما می‌شود که به ثمر می‌رسد.

محرمانه بودن دقیق در مورد سوابق بهداشتی کارکنان یا مشاوره بسیار تضمین شده است.

مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه فرصتی برای شرکت ها برای کمک به رفاه کارکنان و همچنین خانواده هایشان است. این همچنین یک برنامه آگاهی و آموزش است که در زندگی پرشتاب امروزی بسیار مورد نیاز است، بنابراین، تعادل سالم مورد نیاز برای یک زندگی کاری شاد و مولد را بازیابی می کند.