مسائل مربوط به سلامت کاکائو که باید مراقب آن باشید

کاکاپوها ثابت کرده اند که سگی کاملا سالم و محبوب هستند. اگر پرورش دهندگان و صاحبان دوست داشتنی از آنها مراقبت مناسبی داشته باشند، به ویژه تحت تأثیر هیچ بیماری خاصی قرار نمی گیرند. بیشتر پرورش دهندگان سگ هر کاری را که لازم است برای اطمینان از سلامت سگ های پرورش دهنده انجام می دهند تا نسل بعدی سالم و کمتر مستعد ابتلا یا عاری از بیماری باشند.

با این حال، هیچ تضمینی در زندگی وجود ندارد. سگ ها ممکن است در هر زمانی بیمار شوند. در اینجا چندین مورد از بیماری هایی که کاکاپوها به آنها مستعد هستند و چگونه می توانید از آنها اجتناب کنید و/یا آنها را تشخیص دهید آورده شده است.

پیچ خوردگی معده

اگر معده کاکائو شما با گاز یا مایع نفخ کرده است، ممکن است به این معنی باشد که از پیچ خوردگی معده رنج می برد. تشخیص این وضعیت و اقدام فوری ضروری است. این مشکل در صورت عدم درمان می تواند منجر به مرگ شود.

به علائمی مانند تنفس سخت، ترشح شدید بزاق یا حالت تهوع مداوم توجه کنید. کاکائو شما ممکن است بیش از حد تحریک شده باشد و معده متورم داشته باشد. در این حالت کاکائو ممکن است از فشار وارد شده به شکم خود دوری کند یا به آن حساس باشد. در صورت مشاهده علائم پیچ خوردگی، بسیار مهم است که کاکائو خود را فوراً توسط دامپزشک معاینه کنید. به منظور اصلاح وضعیت سگ، ممکن است یک جراحی اصلاحی انجام شود. این یک عادت طولانی مدت مفید است که غذا خوردن سگ خود را با تغذیه او با وعده های غذایی کوچکتر و مکرر به جای یک وعده غذایی سنگین کنترل کنید. همچنین باید نوشیدن آب آن را عمدتاً بعد از غذا محدود کنید تا معده آن در اثر انبساط غذا باد نشود.

کشکک لوکس کننده

این وضعیت پس از اینکه سگ دچار دررفتگی زانو شده یا از موقعیت اصلی خود حرکت کرده است ظاهر می شود. کشکک لوکس شدن ممکن است در نتیجه یک بدشکلی ذاتی باشد یا ممکن است پس از تصادفی رخ دهد که در آن سگ آسیب دیده است. اگر به مشکل رسیدگی نشود، توانایی حرکت سگ شما و سلامت کلی او ممکن است آسیب ببیند. شما می توانید کشکک لوکسینگ را با راه رفتن سفت سگ و همچنین نیاز مکرر آن به توقف تشخیص دهید. همچنین، به احتمال زیاد هنگام دویدن علائمی از درد نشان خواهد داد. جراحی اصلاحی معمولا بهترین راه برای مقابله با این عارضه است.

کم کاری تیروئید

کم کاری تیروئید شرایطی است که در آن بدن مقادیر کافی از هورمون های خاص را تولید نمی کند و در نتیجه سرعت متابولیسم کاهش می یابد. اگر متابولیسم کاکائو شما به اندازه نباشد، کم کاری تیروئید خود را با تعدادی علائم نشان می دهد. برخی از علائمی که باید مراقب آن باشید افزایش وزن با وجود رژیم غذایی متعادل سگ شما، مشکلات پوستی مزمن، بی حالی و ریزش شدید مو است. کم کاری تیروئید متأسفانه غیر قابل درمان است، اما عوارض آن قابل درمان است. یک درمان رایج شامل تزریق یک هورمون تیروئید مصنوعی به نام تیروکسین است.

توجه به هر گونه علائم بیماری و ارائه درمان فوری برای حفظ سلامت کاکائو برای چندین سال ضروری است. اگر به موقع اقدام کنید کوکاپو شما بی جهت درد نخواهد داشت و همچنین شانس درمان موفقیت آمیز بیماری های قابل درمان را افزایش خواهید داد.