مسیحیان خدا را فراموش می کنند

چگونه می توانم خدا را فراموش کنم؟ آیا داوود هنگامی که در پشت بام قلعه قدم می زد و زنی برهنه را در حال حمام کردن دید، خدا را فراموش کرد؟ او می‌توانست نگاهش را برگرداند و از پشت بام فرار کند، درست مثل یوسف که از همسر پوتیفار فرار کرد. در عوض داوود خدا را فراموش کرد و خدمتکاری را برای آن زن فرستاد.

مردان در خدمت: “شیطان ما را پر از نفرت از خدا نمی کند، بلکه از فراموشی خدا پر می کند.” دیتریش بونهوفر.

داوود مرد بزرگ خدا بود: مردی که خداوند او را به دل خود می خواند. چگونه خدا را فراموش کرد؟ فراموشی خدا ناگهانی اتفاق می افتد یا یک فرآیند است؟ دیوید نمونه خوبی از فرآیند فراموشی خداست. به آرامی با شیوه های قابل قبول فرهنگی شروع می شود. در مثال داوود، در سموئیل 5، خداوند قدرت اولیه داوود را ثبت می کند. به ما می گوید که پس از ترک الخلیل، داوود کنیزها و زنان بیشتری در اورشلیم گرفت. در سفر تثنیه 17، خدا معیارهایی را برای پادشاهان عبری تعیین می کند. به شما دستور داده شده که از سه چیز بپرهیزید: 1) به دست آوردن اسب های بسیار، 2) گرفتن همسران زیاد، و 3) جمع آوری نقره و طلا. دیوید در شماره دو شکست خورد. اگرچه از نظر فرهنگی قابل قبول است، اما برای رهبران گناه بود.

آقایان در وزارت، صیغه ها اجازه دارند زندگی شما را خراب کنند؟

در سال 1960، سی‌اس لوئیس اظهار داشت: «مردم زیادی هستند که از مسیحی بودن دور می‌شوند، اما هنوز خود را مسیحی می‌نامند: برخی از آنها وزیر هستند.»

ما کم کم نسبت به گناه حساس می شویم. این زمانی اتفاق می افتد که ما در زندگی خود محیطی ایجاد می کنیم که درهای گناه و میل به فراموشی خدا را باز می کند.

در از طریق تلویزیون، اینترنت، موسیقی سکولار، رادیو، روزنامه ها، کتاب ها، مجلات و گفتگو، معاشقه در دفتر یا در کلیسا باز می شود. لیست صیغه ما می تواند بسیار طولانی باشد. مردی که در تلویزیون فوتبال، گلف یا بیسبال می‌خواهد یا بیشتر از وقتش با خدا یا همسر یا خانواده‌اش کار می‌کند یا می‌خوابد. تماشای برنامه های تلویزیونی که حاوی “محتوای بزرگسالان” است، درهای صیغه را باز می کند. ما شروع به فراموش کردن خدا می کنیم. شاید از این فکر خجالت بکشیم. من این چیزها را بر خانواده یا خدا ترجیح نمی دهم.

سی اس لوئیس معتقد بود که رستگاری یک فرآیند مداوم است – نه یک چیز یک بار. تبدیل شدن یک رویداد قدرتمند است، اما می توان انتخاب کرد که عقب نشینی کند و از همکاری با روح القدس دست بردارد، در نتیجه رستگاری را از دست بدهد. مؤمنان واقعی می توانند از فیض بیفتند.

محیط زندگی مقدس در حال رشد، مسئولیت ما برای ایجاد و افزایش فضا برای خداوند در زندگی ما است. اما ما همچنین می توانیم محیطی ایجاد کنیم که به راحتی بتوانیم چیزها را در برابر خدا و خانواده خود قرار دهیم.

اگر در ساحل غربی زندگی می کنید، به راحتی می توانید ببینید که تیم های محلی یکشنبه ها در ساحل شرقی فوتبال بازی می کنند. بازی‌ها تقریباً ساعت 9:30 صبح به وقت شبانه‌روز آغاز خواهند شد. تکلیف مردان جماعت چه می شود؟ همه مردها جذب این صیغه نمی شوند. تکلیف خانواده مردانی که بازی فوتبال را به معاشرت، مداحی، عبادت، دعا و حقیقت بالای منبر ترجیح می دهند، چه می شود؟

ما در دنیا هستیم اما اهل دنیا نیستیم. ما باید در بهشت ​​روی زمین زندگی کنیم. با ما خداوند بهشت ​​را به زمین می آورد. “پادشاهی تو بیاید، اراده تو بر زمین نیز چنانکه در آسمان است.”

مردان در خدمت فراموش کردن خدا با همه گناهان مقبول دنیوی بسیار آسان می شوند.