مشاوره تغذیه در منزل متخصص تغذیه بالینی و متخصص رژیم درمانی


افرادی هستند که به دلیل مشکلاتی مانند ناتوانی، چاقی و … نمی توانند بروند متخصص تغذیه اما آنها می توانند با تلفن یا مشاوره تغذیه در منزل استفاده از مشاوره در مورد تغذیه در منزل به این معنی است که پس از تماس و پرسیدن پزشک تغذیه، وی برای معاینه و بررسی مشکلات به منزل شما می آید. پس از آن با توجه به آزمایشات انجام شده و توضیحاتی که به متخصص تغذیه داده اید، برنامه غذایی مناسبی برای شما آماده می شود تا مشکلات شما برطرف شود.

مشاوره تغذیه تلفنی

اگر بیمار در مورد تغذیه و روند آن سوالی داشت می تواند با متخصص تغذیه تماس گرفته و تلفنی با او مشورت کند.

همچنین برخی از والدین در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد تغذیه برای خود، فرزندان یا اطرافیان می توانند تلفنی از آنها بپرسند و در صورت تشخیص متخصص تغذیه مراجعه حضوری یا از بازدید از تغذیه در منزل برای استفاده

مشاوره تغذیه در منزل

اهمیت تغذیه در سلامتی

تغذیه یکی از مهم ترین عوامل حفظ سلامتی است که فرد می تواند با رعایت آنها طول عمر خود را افزایش دهد.

برخی از افراد تصور می کنند که فقط افراد خیلی چاق یا خیلی لاغر فقط از مشاوره تغذیه استفاده می کنند در حالی که اینطور نیست و افراد مبتلا به دیابت، رفلاکس معده، نقرس، بیماری های کلیوی و غیره به طور دقیق آنها را ارائه می دهند و می توانند از مشاوره تغذیه نیز تا زمان خود استفاده کنند. بیماری بهبود می یابد

امروزه با افزایش آگاهی مردم نسبت به گذشته می توان گفت که متخصصان تغذیه جایگاه ویژه ای در بین مردم پیدا کرده اند.

برنامه غذایی مناسب را دریافت کنید:

امروزه به دلیل وجود بسیاری از بیماری ها مانند دیابت، نقرس، فشار خون، سنگ کلیه، پوکی استخوان و … افراد نیاز به دریافت برنامه غذایی متناسب با بیماری و وضعیت جسمانی خود دارند. طبیعتا تنظیم مصرف غذا در هر وعده غذایی نیاز به علم و دانش مشاوره تغذیه دارد. همانطور که می دانید گروه سنی جامعه عمدتاً از بزرگسالان تشکیل شده است.

این تعداد زیاد به دلیل کهولت سن، بیماری های زمینه ای و ناتوانی جسمی نیاز به برنامه غذایی مناسب دارند. برای سلامت بیشتر رعایت مصرف صحیح غذا در رژیم غذایی این افراد بسیار مهم است. امروزه با دریافت مشاوره تغذیه در منزل همه افراد جامعه می توانند با وعده های غذایی سالم به زندگی آسان دسترسی داشته باشند. متخصص تغذیه پس از دریافت اطلاعات شخصی و اطلاعات مربوط به نوع بیماری و دلیل درخواست رژیم غذایی، در کمترین زمان ممکن در مورد تغذیه در منزل مشاوره دریافت خواهد کرد.

وظایف مشاور تغذیه در منزل چیست؟

 • یک متخصص تغذیه خوب ابتدا باید وضعیت بیمار را بررسی کند. اطلاعات کافی در مورد تغذیه و غذا برای فرد توضیح دهید تا با اهمیت رژیم غذایی و تغذیه آشنا شود.
 • یک متخصص تغذیه خوب مسئول تهیه یک برنامه غذایی مناسب برای فرد است.
 • متخصص تغذیه باید تأثیرات برنامه غذایی را بر روی فرد ارزیابی کند و در صورت لزوم برخی از آنها را تغییر دهد.
 • متخصص تغذیه باید با فرد وقت بگذارد و با او صحبت کند تا انگیزه او برای رعایت رژیم افزایش یابد.
 • از آخرین اطلاعات و اخبار مرتبط با تغذیه آگاه باشید.
 • اطلاعات کافی در مورد تغذیه و سلامت افراد داشته باشد.
 • توانایی و حوصله زیادی برای افزایش انگیزه افراد برای تغییر عادات غذایی خود داشته باشید.
 • با روانشناسی افراد آشنا باشید.
 • احساس مسئولیت بالایی داشته باشید و به طور مرتب برای ملاقات مجدد با فرد ملاقات کنید.
 • در زمینه کاری خود انعطاف داشته باشید و با هر فردی متناسب با شرایط و موقعیتش برخورد کنید.
 • یک برنامه غذایی مناسب برای گروه های سنی مختلف تهیه کنید. برای آنها تعیین کنید که چقدر از آن غذا در روز استفاده کنند.

مشاوره تغذیه در منزل

اهمیت مشاوره تغذیه در سلامتی شما چیست؟

به طور کلی تغذیه مناسب تاثیر بسزایی در سلامت فرد دارد. با توجه به روند زندگی، به عبارت دیگر، زندگی در حال طی کردن فرآیند ماشینی شدن است. بیش از هر زمان دیگری باید در خوردن غذاهای سالم در وعده های غذایی در طول روز و شب بسیار مراقب باشید. در نتیجه اهمیت مشاوره تغذیه در منزل در روند درخشان زندگی تاثیر دارد زیرا او تنها متخصص تغذیه است که می تواند بدون صرف وقت برای مراجعه به کلینیک اطلاعات لازم را برای بهترین متخصص تغذیه در تهران ارسال کند. یک برنامه غذایی متناسب با نیازها و شرایط شما در خانه یا محل کار خود دریافت کنید.

انتخاب مشاوره تغذیه در منزل

برای انتخاب یک توصیه تغذیه خوب در خانه می توانید از دوستان خود بپرسید یا در گوگل جستجو کنید. حتما در مورد او تحقیق کنید و سطح تحصیلات او را بررسی کنید تا از انتخاب خود مطمئن شوید.

هزینه مشاوره تغذیه در منزل چقدر است؟

هزینه مشاوره تغذیه با توجه به حق ویزیت، مدت زمان درمان، جلسات مشاوره و … تعیین می شود، به این نکته توجه کنید که برای رژیم درمانی به هیچ متخصص تغذیه مراجعه نکنید و ابتدا درباره او تحقیق کنید.