منوی رژیم غذایی 2000 کالری و برنامه غذایی

برنامه رژیم غذایی 2000 کالری، مصرف روزانه غذای فرد را به 2000 کالری محدود می کند. این تقریباً مقدار طبیعی کالری است که یک فرد در روز مصرف می کند. اما تفاوت بین یک برنامه غذایی 2000 کالری و یک رژیم روزانه معمولی در این است که 2000 کالری یک برنامه رژیم غذایی عمدتاً از میوه ها، سبزیجات، آجیل ها و سایر غذاهای مغذی به جای غذاهای حاوی چربی های اشباع شده تامین می شود. پیروی از رژیم غذایی 2000 کالری شما را سالم، پرانرژی و هوشیار نگه می دارد. با این برنامه غذایی 2000 کالری، شانس شما برای کاهش وزن و نگه داشتن آن در سطح مطلوب بیشتر است، زیرا پس از کاهش وزن، دیگر نگران تنظیم کالری و غذا نیستید. برخلاف تصور رایج، چنین رژیم غذایی سالمی نیز می تواند بسیار خوشمزه باشد، بنابراین پایبندی به برنامه غذایی چندان سخت نیست. بنابراین، در برنامه رژیم غذایی 200 کالری، تمام اجزای سازنده مورد نیاز برای کاهش وزن سالم و حفظ فرم بدنی عالی جای خود را پیدا می کنند.

نمونه هایی از برنامه های رژیم غذایی 2000 کالری:

به طور کلی، یک برنامه غذایی 2000 کالری را می توان با استفاده از دو وعده از گروه میوه، هفت وعده از گروه غلات، هشت وعده از گروه سبزیجات، سه وعده از گروه لبنیات و هشت وعده از گروه گوشت و حبوبات تهیه کرد. این معادل حدود 180 گرم غلات، 2.5 فنجان سبزیجات، 2 فنجان میوه، 5.5 اونس گوشت و لوبیا، 3 فنجان شیر و 6 قاشق چایخوری روغن است. در برنامه گوشت 2000 کالری، باید مصرف قند را محدود کنید، از چربی های ترانس اجتناب کنید، غلات کامل مصرف کنید و مصرف چربی های اشباع شده را با مصرف چربی های تک غیراشباع و چند غیراشباع محدود کنید. همچنین، حدود 20 تا 35 درصد از کالری دریافتی روزانه شما باید از لبنیات تامین شود. اکنون ما قصد داریم به دو برنامه رژیم غذایی 2000 کالری ساده و خوشمزه نگاه کنیم که به شما ایده می دهد که رژیم واقعی چگونه باید طراحی شود.

نمونه رژیم غذایی 1:

صبحانه:

دو تخم مرغ همزده، دو تکه بیکن، دو تکه نان تست گندم کامل، یک فنجان شیر بدون چربی و یک وعده مربا و مربا صبحانه ایده آل برای یک برنامه غذایی 2000 کالری است.

میان وعده صبح:

میان وعده صبح می تواند هر چیزی باشد، اما کل کالری میان وعده صبح شما باید حدود 100 کالری باشد.

صرف ناهار:

تا زمانی که کل کالری برای ناهار حدود 450 کالری باشد، می توانید هر چه می خواهید بخورید. سه تاکو ترد یک انتخاب عالی برای ناهار خواهد بود.

عصرانه:

از هر محصول لبنی برای میان وعده بعد از ظهر لذت ببرید. پنیر کوتیج کم چرب، پنیر کم چرب و ماست کم چرب چند پیشنهاد هستند. فقط مراقب شمارش کالری باشید تا از 110 کالری تجاوز نکند.

شام:

سه اونس استیک (در فر، کبابی، یا سرخ شده در تابه)، یک سیب زمینی پخته کوچک، مارگارین، 1/2 فنجان لوبیا (پخته)، نان سبوس دار، و یک سالاد کاهو یا اسفناج با کمی لیمو، یک قاشق غذاخوری. پنیر رنده شده، یک تکه گوجه فرنگی و خیار و سس سالاد 60 کالری انتخابی شما.

میان وعده قبل از خواب:

می توانید 1 فنجان شیر بدون چربی را با 1/2 فنجان توت فرنگی به عنوان میان وعده قبل از خواب مخلوط کنید.

نمونه رژیم غذایی 2:

صبحانه: (570 کالری)

سه عدد سفیده تخم مرغ و یک عدد املت زرده با پیاز و سیر خرد شده، دو تکه نان سبوس دار با مربا، ماست ساده بدون چربی و یک تکه میوه. این یک صبحانه خوشمزه را برای یک برنامه رژیم غذایی 2000 کالری تشکیل می دهد.

ناهار: (530 کالری)

ناهار شامل سالاد ماکارونی مرغ، چهار قاشق غذاخوری پاستا گندم کامل و آب میوه 90 کالری است.

میان وعده: (200 کالری)

دو تکه نان مالت با یک لایه نازک کره.

شام: (800 کالری)

سالاد فلفل قرمز با سس سبک و یک میوه کم چرب کوچک.

صرف نظر از رژیمی که دنبال می کنید، مطمئن شوید که مایعات زیادی می نوشید. آب بهترین گزینه برای هیدراته نگه داشتن بدن شماست. همچنین می توانید مقدار زیادی چای سبز و سایر نوشیدنی های بدون کالری بنوشید. همیشه به الکل، نوشابه و حتی کولاهای رژیمی به شدت نه بگویید. نوشیدن مقدار زیادی مایعات کم کالری بدن شما را از تمام سموم پاک می کند و متابولیسم بدن شما را فعال نگه می دارد.

این برنامه رژیم غذایی 2000 کالری مانند سایر برنامه های غذایی کم کالری نیست، بنابراین رعایت آن بسیار قابل اعتماد است. اما همیشه بی خطر است که با پزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید و آنها را از برنامه های غذایی خود مطلع کنید و قبل از شروع رژیم خود تأیید آنها را دریافت کنید. این به شما آرامش می دهد که بدانید در مسیر درستی هستید. رژیم غذایی مبارک!