موس شکلات سفید وگان – کتی با روکش شکلاتی


با بافتی ضخیم و خامه‌ای، دستور تهیه این موس شکلات سفید وگان غنی به طرز شگفت‌آوری ساده است!

دستور تهیه موس شکلات سفید وگان

یک دسر شکلات سفید فانتزی فقط در پنج دقیقه می خواهید؟

این موس شکلات سفید وگان فوق العاده آسان (سه ماده ای!) را بپزید و آماده شوید تا از نتایج صاف و کرکی آن کاملا شگفت زده شوید.

فقط یک طعم، و بافت مخملی بلافاصله شما را جلب خواهد کرد!

این کوکی‌های شکلاتی وگان را نیز امتحان کنید

ویدیوی دستور موس شکلات سفید را در بالا تماشا کنید

پنج تنوع طعم

لیمو: پوست یک یا دو لیمو را به همراه سایر مواد اضافه کنید. همچنین می توانید چند قطره عصاره لیمو و کمی زردچوبه برای رنگ آمیزی اضافه کنید.

نارنجی: این ایده مشابه طعم لیمو در بالا است. یک تا دو قاشق چایخوری پوست پرتقال را به مخلوط کن یا غذاساز اضافه کنید.

کره بادام زمینی: قبل از مخلوط کردن، سه تا چهار قاشق غذاخوری کره بادام زمینی اضافه کنید. یا چیپس های شکلات سفید را با چیپس کره بادام زمینی عوض کنید.

هل: یک پیمانه هل آسیاب شده و دانه های نصف دانه وانیل یا چهارمین قاشق چای خوری عصاره وانیل خالص را با هم مخلوط کنید.

نارگیل: یک چهارم قاشق چایخوری عصاره نارگیل را با موس مخلوط کنید. یک مشت نارگیل رنده شده را هم بزنید یا روی آن نارگیل برشته شده و خامه نارگیل زده شده را روی آن قرار دهید.

طرز تهیه دسر شکلات سفید

مواد تشکیل دهنده موس شکلات سفید وگان

برای این دستور به چیپس شکلات سفید وگان یا کره کاکائو، شیرین کننده دلخواه و توفوی نرم یا ابریشمی نیاز دارید. همچنین جایگزین های بدون سویا در زیر لیست شده است.

Pascha و Enjoy Life هر دو چیپس شکلات سفید بدون لبنیات درست می کنند. چند برند دیگر، مانند Evolved یا Milkless، شکلات‌های سفید وگان را عرضه می‌کنند که به راحتی می‌توان آن‌ها را شکست و به جای چیپس از آن استفاده کرد.

یا می توانید چیپس ها را به طور کامل حذف کنید و به جای آن از کره کاکائو خام استفاده کنید. از آنجایی که کره کاکائو قند ندارد، شیرین کننده انتخابی را به سلیقه افزایش دهید.

تقریباً هر شیرین کننده همه منظوره ای خوب است، از جمله شکر معمولی یا تصفیه نشده (مانند شکر خرما یا نارگیل)، شربت افرا خالص یا آگاو، یا اریتریتول یا زایلیتول دانه بندی شده برای موس بدون شکر.

اگر مارکی را انتخاب کنید که قبلاً می دانید دوست دارید، استویای پودری یا مایع نیز می تواند استفاده شود. برای یافتن مقداری معادل شیرینی با یک قاشق غذاخوری شکر با بسته بندی مشورت کنید.

توفو نرم در بخش یخچالی بسیاری از خواربار فروشی های معمولی و فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی فروخته می شود. اگر یک گزینه پایدار در قفسه را ترجیح می دهید، هرگونه سفتی توفوی بسته بندی شده در خلاء Mori Nu نیز کار خواهد کرد. برای بهترین نتیجه، از توفوی سفت و سفت در یخچال استفاده نکنید.

دستور غذا از پای شکلاتی وگان و این پودینگ پروتئینی من اقتباس شده است.

دسرهای غذاساز

طرز تهیه دسر گیاهی

با ذوب بسیار دقیق شکلات سفید یا کره کاکائو، یا در مایکروویو یا با استفاده از روش دوبل دیگ روی اجاق گاز شروع کنید.

در صورت استفاده توفو را آبکش کنید و بگذارید پایه شما (توفو، خامه نارگیل یا پنیر خامه ای) به دمای اتاق برسد.

همه مواد موس را در غذاساز یا مخلوط کن مخلوط کنید تا ابریشمی شود، سپس در رامکین یا کاسه بریزید.

موس شکلات سفید ظریف هم اکنون آماده سرو است. یا چند ساعت در یخچال بگذارید تا سرد شود تا بافت سفت‌تری پیدا کند.

با توت فرنگی تازه، تمشک، موز ورقه شده، شکلات سفید تراشیده شده، اورئو یا پسته خرد شده یا هر چیز دیگری که دلتان می خواهد تزئین کنید.

باقیمانده غذا را تا پنج روز در یخچال نگهداری کنید. برای بهترین بافت، منجمد کردن این دستور را توصیه نمی کنم.

فنجان دسر موس وگان با خامه فرم گرفته و تمشک

موس شکلات سفید بدون سویا و کتو

اگر به سویا حساسیت دارید یا نمی توانید توفوی ابریشمی را پیدا کنید، به راحتی از مقدار مساوی از خامه نارگیل استفاده کنید یا پنیر خامه ای وگان خریداری شده یا خانگی را در فروشگاه به عنوان جایگزین استفاده کنید.

می توانید کرم نارگیل کنسرو شده شیرین نشده را از فروشگاه هایی مانند Whole Foods یا Wegmans خریداری کنید. یا خامه را از کنسرو شیر نارگیل بردارید و آب آن را دور بریزید.

گزینه سوم استفاده از بادام هندی خام است. آجیل ها را حدود شش ساعت خیس کنید، سپس آبکش کنید و کاملا خشک کنید. قبل از اینکه برای بار دوم با چیپس شکلات سفید ذوب شده و شیرین کننده مخلوط کنید، آن را با خامه مخلوط کنید.

موس شکلات سفید بدون لبنیات در حال حاضر به طور طبیعی بدون گلوتن و بدون تخم مرغ است، بدون خامه یا کره غلیظ.

موس شکلات سفید 3 ماده
  • 12 اونس توفو نرم (می توانید زیر خامه پنیر یا خامه نارگیل)
  • 6 اونس چیپس شکلات سفید وگان یا کره کاکائو
  • 1 قاشق غذاخوری شیرین کننده انتخابی
  • شکلات سفید را با احتیاط یا روی اجاق گاز و یا در مایکروفر آب کنید. توفو را آبکش کنید یا خامه را بردارید و بگذارید به دمای اتاق برسد. همه چیز را در مخلوط کن یا غذاساز (من این غذاساز را دوست دارم) ترکیب کنید تا یکدست شود. (اگر به جای چیپس های شکلات سفید از کره کاکائو استفاده می کنید، شیرین کننده دلخواه بیشتری به آن اضافه کنید.) در فنجان ها یا رامکین ها بریزید. حالا از آن لذت ببرید یا در یخچال بگذارید تا سرد شود تا بافتی سفت تر داشته باشد. باقیمانده غذا را تا پنج روز در یخچال نگهداری کنید.مشاهده حقایق تغذیه

ایده های بیشتر موس گیاهی

موس آووکادو شکلاتی

موس شکلاتی آووکادو

موس شکلاتی وگان

موس شکلاتی وگان

موس کره بادام زمینی با شیر نارگیل 3 ماده

موس کره بادام زمینی

دستور موس دسر کتو شکلاتی

موس شکلاتی کتو

ترافل موس قهوه

ترافل موس قهوه