میلیون ها سال زندگی سالم به دلیل حشیش از دست رفت


هر سال تخمین زده می شود که شاهدانه باعث از بین رفتن دو میلیون سال زندگی سالم به دلیل ناتوانی می شود. در مقایسه با الکل و تنباکو چقدر است؟

ایده محبوب صدا ماریجوانا لذتی بی ضرر است، اما اثرات منفی بالقوه مصرف ماری جوانا چیست؟ پاسخ به این سوال آسان نیست، همانطور که در ویدیوی خود بحث می کنم. آیا ماری جوانا باعث مشکلات سلامتی می شود؟.

اکثر مطالعات تا به امروز “مقطعی” یا “مقطعی” بوده اند. بستگی دارد مطالعات مقطعی عکس‌های فوری در زمان هستند، بنابراین نمی‌دانید کدامیک اول می‌آید: آیا افراد به دلیل کشیدن ماری جوانا مریض هستند یا به دلیل بیماری ماری جوانا می‌کشند؟ اگر از مردم بپرسید که چگونه هستند. افراد سیگاری شاهدانه ممکن است بگویند: «احساس خوبی دارم!» حتی اگر واقعاً مشکل سلامتی داشته باشند. مطالعات طولی زیادی وجود داشته است – آنهایی که در یک دوره زمانی انجام شده اند – با استفاده از معیارهای عینی سلامتی. …تا حالا.

بیش از 1000 نفر از بدو تولد تا 38 سالگی تحت نظر قرار گرفتند. محققان ارتباط بین مصرف حشیش در طی دهه‌ها و “حیطه‌های متعدد سلامت جسمی” را آزمایش کردند و 12 پیامد سلامتی را بررسی کردند. مصرف تنباکو در 8 مورد از 12 پیامد سلامتی، از عملکرد ضعیف ریه گرفته تا التهاب سیستمیک و اختلالات متابولیک، با سلامت ضعیف همراه بود. از سوی دیگر، مصرف حشیش با بیماری پریودنتال مرتبط است. این هست؟ در واقع، “مصرف حشیش با سایر مشکلات سلامت جسمانی مرتبط نیست.”

بیماری لثه می تواند منجر به از دست دادن دندان شود و ممکن است سایر مشکلات سلامت دندان وجود داشته باشد مرتبط با کشیدن ماری جوانا، اما زمانی که حشیش به عنوان “ظالمانه” توصیف می شود، اولین چیزی که به ذهن می رسد احتمالاً عدم وجود التهاب لثه است.

آیا امکان مصرف حشیش وجود دارد؟ زندگي كردن سبک زندگی سالم تر از حد متوسط ​​برای مقابله با اثرات دارو؟ آیا آنها مثلاً میوه و سبزیجات بیشتری می خورند یا شاید الکل کمتری می نوشند؟ خیر، و افراد سیگاری نیز بیشتر ورزش نمی کنند. بنابراین، “فقدان ارتباط بین مصرف حشیش و سلامت جسمانی ضعیف در میانسالی را نمی توان به سلامت اولیه بهتر، افزایش فعالیت بدنی، رژیم غذایی بهتر یا کاهش مصرف الکل نسبت داد.” شاید ماری جوانا آنقدرها هم بد نباشد.

ممکن است از هروئین و کوکائین استفاده شود بیشتر خطر مرگ، اما هیچ ارتباطی بین مرگ و میر و ماری جوانا یافت نشد. با این حال، فقط محققان او دنبال میکند افراد تا سن 38 سالگی. برای اینکه بفهمیم چه اتفاقی می افتد، باید به سوئد نقل مکان کنیم، جایی که آنها اخیراً به آنجا آمده اند. منتشر شده طولانی ترین مطالعه در مورد شاهدانه و مرگ و میر. پنجاه هزار مرد «تا حدود شصت سالگی» تحت تعقیب قرار گرفتند. حدود 30 سال پیش، زمانی که این گروه برای اولین بار گزارش شد، افزایش قابل توجهی در مرگ و میر مشاهده نشد پیدا کرده اند در میان مصرف کنندگان حشیش، یا به قول آنها «کاربران». اما در آن زمان، مردان مانند مطالعه دیگر در 30 سالگی بودند. وقتی از میانسالی پیروی می کنید چه اتفاقی می افتد، «زمانی که اثرات نامطلوب مرتبط با سلامتی» ظاهر می شود او ظاهر می شود? کسانی که سابقه مصرف شدید حشیش داشتند، در نهایت با خطر مرگ زودرس 40 درصدی مواجه شدند.

اما من فکر می کردم حشیش نمی کشد. همانطور که می بینید در ساعت 3:20 در کشور من ویدئوکوکائین بکش هزاران آمریکایی هر سال، الکل ده ها هزار نفر را می کشد، تنباکو نمودار را می شکند، و صدها هزار نفر را در ایالات متحده هر سال می کشد – اما ماری جوانا حتی در نمودار نشان داده نمی شود.

اما آنچه آنها به آن اشاره می کردند این بود که «هیچ مرگی به طور مستقیم رخ نداده است نسبت داده به سمیت فیزیکی حاد حشیش.» وقتی او 19 ساله بود او می خورد سپس کیک کنفی از بالکن طبقه چهارم می پرد، علت مستقیم مرگ – تروما – به سقوط نسبت داده می شود، اما این بدان معنا نیست که شاهدانه سهمی نداشته است.

درست است که مردم مستقیماً این کار را انجام نمی دهند مصرف بیش از حد تا جایی که می توانید با مواد افیونی که می توانند تنفس شما را متوقف کنند، علف های هرز را مصرف کنید. برخلاف بسیاری از داروها، که دوز مضر آنها ممکن است چندین برابر دوز تجویز شده باشد، نشانه درمانی حشیش بودن است 40000 تا 1. آیا این بدان معناست که شما می توانید 40000 مفاصل را بدون مصرف بیش از حد سیگار بکشید؟ نه، در واقع، شما ممکن است بتوانید سیگار کشیدن دو میلیون مفاصل قبل از مصرف بیش از حد کشنده مصرف حشیش انقباض بیماری بیشتر از مرگ است، تا حدی به این دلیل که مردم آن را تزریق نمی کنند، اما مضرات حشیش برای سلامتی تا سال 2013 در مقیاس جهانی شناسایی نشده بود.

همانطور که می بینید در ساعت 4:47 در کشور من ویدئوکنف است تخمین زده منجر به از دست دادن دو میلیون سال زندگی سالم به دلیل ناتوانی در هر سال می شود. در حال حاضر، آن کوچک است مقایسه با صد میلیون سال یا بیشتر که به مصرف الکل یا تنباکو نسبت داده می شود، اما هنوز هم منجر به درد و رنج زیادی می شود. اما در مورد مطالعه بیماری پریودنتال که قبلاً در مورد آن صحبت کردم چطور؟ من معتقد بودم که مشکلات سلامت جسمانی مرتبط با مصرف حشیش مشکلات دندانی در طبیعت است. در آن مطالعه، محققان به دنبال در یک خاص طیف وسیعی از نگرانی‌های بهداشتی بیان کرد که مشکلات لثه علاوه بر سایر مشکلات بالقوه، مانند افزایش خطرات تصادفات، جراحات، برونشیت، حملات قلبی، سکته‌های مغزی، بیماری‌های عفونی بالقوه و سرطان، و همچنین نگرانی‌های مربوط به سلامت روان هستند. با این حال، ماری جوانا ممکن است عامل مستقیم مرگ باشد مشکوک تنها در صدها مورد مرگ طی یک دوره هشت ساله، در حالی که تنها یک داروی دارویی – ویاگرا – در هزاران مورد دخیل بوده است.

سوکت اصلی

  • یک مطالعه طولی که در طی یک دوره زمانی و با استفاده از معیارهای عینی بهداشتی انجام شد، بیش از هزار نفر را از بدو تولد تا سن 38 سالگی مورد بررسی قرار دادند. محققان دریافتند که مصرف دخانیات در 8 مورد از 12 پیامد سلامت ارزیابی شده، مانند ضعیف شدن ریه، با سلامتی بدتر همراه بود. عملکرد و عفونت های سیستمیک، در حالی که مصرف حشیش فقط با بیماری لثه مرتبط بود و مشخص شد که ارتباطی با سایر مشکلات سلامت جسمانی ندارد.
  • مشاهده نشد که مصرف کنندگان شاهدانه سبک زندگی سالم تری نسبت به متوسط ​​داشته باشند، بنابراین فقدان ارتباط بین مصرف ماری جوانا و سلامت جسمی ضعیف در میانسالی را نمی توان به سلامت اولیه بهتر، ورزش بیشتر یا رژیم غذایی سالم تر یا مصرف کمتر الکل نسبت داد. .
  • طولانی ترین مطالعه در مورد حشیش و مرگ و میر از سوئد انجام شد، جایی که محققان 50000 مرد را تا سن حدود 60 سالگی دنبال کردند. آنها برای اولین بار این افراد را در حدود 30 سالگی گزارش کردند و افزایش قابل توجهی در مرگ و میر در میان مصرف کنندگان شاهدانه پیدا نکردند. در حدود 60 سالگی، افرادی که سابقه مصرف زیاد ماری جوانا داشتند، 40 درصد بیشتر در معرض مرگ زودرس بودند.
  • پس چرا ماری جوانا به دلیل کشنده نبودن معروف است؟ کوکائین، الکل و تنباکو مستقیماً با مرگ و میر مرتبط هستند، اما ماری جوانا نه. دلیلش این است که مرگ و میرها اینطور نبودند قابل انتساب مستقیم به “سمیت فیزیکی حاد حشیش” – اما این بدان معنا نیست که ماری جوانا به عنوان مثال پس از مصرف حشیش منجر به تصادف نمی شود.
  • به عنوان مثال، مصرف کنندگان در مورد حشیش مانند مواد افیونی بیش از حد مصرف نمی کنند، اما مصرف ماری جوانا به بیماری کمک می کند. تخمین زده می شود که مصرف حشیش منجر به از دست دادن دو میلیون سال زندگی سالم به دلیل ناتوانی در هر سال می شود.

اگر می‌خواهید در تحقیقات حشیش عمیق‌تر شوید، من یک دی‌وی‌دی کامل ساخته‌ام که ممکن است به آن علاقه داشته باشید. دیدن شاهدانه: آنچه علم می گوید.

سایر ویدیوهای شاهدانه من عبارتند از:

موضوع حشیش مرا به یاد تضاد مشابهی بین سیاست و منافع تجاری در بحث تلفن های همراه می اندازد. اگر علاقه مند هستید، ویدیوهای من را ببینید آیا پرتوهای تلفن همراه باعث سرطان می شود؟ و تومور تلفن همراه تومور مغزی؟.

همچنین ممکن است بخواهید برخی از ویدیوهای سیگار کشیدن من را بررسی کنید:

در سلامتی،

مایکل گریر، دکتر

توجه: اگر هنوز این کار را نکرده اید، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید: