مینی ون ها و ناهار – فرهنگی در بحران

بعد از یک مبارزه طولانی با لوپوس، چند سالی است که در حال بهبودی هستم. در سفر به سلامتی، به قدرت تغذیه و کمبود تغذیه در رژیم غذایی استاندارد آمریکایی (SAD) پی بردم. چیزهایی که یاد گرفتم باعث شد که بخواهم به مدرسه برگردم تا در زمینه تغذیه کل نگر استادم را انجام دهم.

بیایید از منظر تاریخی به آن نگاه کنیم. ما عادت داشتیم غذاهای کامل بخوریم. ما آنها را در باغ هایمان پرورش دادیم و/یا از بازار محلی خریدیم و در آشپزخانه هایمان آماده کردیم.

سپس انقلاب صنعتی رخ داد. روش های مدرن کشاورزی معرفی شد و صنعت غذا تغییر کرد. محصولات با کامیون از یک منطقه به منطقه دیگر حمل می شد. برای انتقال محصولات از یک منطقه به منطقه دیگر بدون فاسد شدن، آنها را به رنگ سبز انتخاب می کردند که باعث می شد مواد مغذی آنها ضعیف باشد. سرانجام مادران برای کار بیرون از خانه رفتند. عصر مینی ون ها و ناهارخوری ها آغاز شد. صنعت از ارائه غذاهای آسان و راحت که مادر می توانست درست کند بسیار خوشحال بود. یادم می آید که مادر خودم با خوشحالی از تلویزیون شام می خرید. لیست مواد تشکیل دهنده این وعده های غذایی آسان و راحت را بخوانید و لیستی از مواد شیمیایی را پیدا خواهید کرد. مواد شیمیایی که بدن شما برای جذب آنها طراحی نشده است. با رشد صنعت، فهرست بیماری های مزمن و چاقی نیز افزایش یافت. بدترین کاری که این صنعت انجام داده است (به نظر من فروتنانه) این است که فرانکفود را برای کودکان عرضه کند. مکانی در جهنم برای کسانی است که فرانکفود را برای کودکان عرضه می کنند.

امروز ما یک پیمان فرهنگی تغذیه داریم.

خانواده ها به وعده های غذایی واقعی و غذای واقعی نیاز دارند. غذای کامل سبزیجات و میوه های تازه. آنچه شما و فرزندانتان امروز می خورید بر سلامت آینده شما تأثیر می گذارد. بدن با مواد مغذی واقعی تامین می شود. مواد مغذی که زمانی که رژیم غذایی شما عمدتاً از غذاهای فرآوری شده، تولیدی یا فست فود تشکیل می شود، دریافت نمی کنید. هر سلول در بدن از مواد مغذی تشکیل شده است که شما به آن می دهید.

در سال 2002، JAMA (Journal of the American Medical Assoc) توصیه کرد که همه رژیم غذایی خود را با یک محصول با کیفیت چند تغذیه ای تکمیل کنند. هرم غذایی USDA برای گنجاندن وعده های بیشتر اصلاح شده است. چرا؟ زیرا محصولات ما حاوی 5-40 درصد مواد معدنی و ویتامین کمتری نسبت به قبل هستند. ما نمی توانیم به اندازه کافی برای دریافت ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز خود غذا بخوریم. تشدید مشکل این واقعیت است که بسیاری از ما، اگر نه بیشتر، همیشه سالم ترین غذاها را نمی خوریم.

در نظر بگیرید که 85 درصد از همه بیماری ها به طور مستقیم با سبک زندگی مرتبط است. 70 درصد سرطان ها با تغذیه خوب قابل پیشگیری هستند. 95 درصد از مراجعه به پزشک به دلیل علائم مرتبط با استرس است. کودکان مبتلا به دیابت نوع 2 و چاقی در حال ظهور هستند. قاتل شماره یک در کودکان سرطان است. بیماری های مزمن به سرعت در حال افزایش هستند.

ما باید تغییر کنیم

ما باید از مشغله های دیوانه وار که نیاز ما به “غذا” آسان و راحت را تامین می کند، دست برداریم. به عنوان یک فرهنگ، باید زمانی را برای پیوند با خانواده و صرف غذا با غذای واقعی اختصاص دهیم. تغذیه واقعی زندگی ما به آن بستگی دارد.