نقش استرس در شیوع و ارتقای بیشتر بیماری عروق کرونر قلب


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری عروق کرونر قلب از دهه 1960 به عنوان یک پاتوژن انسانی شناخته شده است. ویروس کرونا انسان ها و بسیاری از مهره داران را آلوده می کند. در انسان، این بیماری عمدتاً با عفونت های تنفسی یا گوارشی همراه است، اما علائم از سرماخوردگی معمولی تا عفونت های شدید دستگاه تنفسی تحتانی مانند ذات الریه متغیر است.

طیف وسیعی از کروناویروس‌ها در خفاش‌ها یافت می‌شوند که ممکن است نقش مهمی در تکامل ویروس‌های توالی آلفا ویروس داشته باشند. با این حال، گونه های دیگر حیوانات نیز می توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

فشار

هر فردی به طرق مختلف استرس را احساس می کند و به روش های مختلف به آن واکنش نشان می دهد. میزان استرسی که تجربه می کنید و نحوه واکنش شما به آن می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات سلامتی شود، به همین دلیل است که در هنگام استرس کاری انجام می دهید. می تواند بسیار مهم باشد.

بیماری عروق کرونر قلب بیماری ناشناخته ای است که در هیچ کجای دنیا برای کنترل آن یافت نشده است و این باعث ایجاد نوعی ترس در بین مردم دنیا می شود.

علم پزشکی هنوز نتوانسته درمان مناسبی برای این بیماری پیدا کند. رسانه ها و پزشکان مدام تاکید می کنند که از حضور در جلسات عمومی خودداری کنیم، مراقب باشیم، بهداشت فردی را رعایت کنیم و در خانه بمانیم. همه اینها ترس بیشتری ایجاد می کند.

داشتن آرامش روحی و درونی برای مقابله با این بیماری مستلزم انسجام اجتماعی است اما متاسفانه در کشور ما ایران این همبستگی بین خود مردم و بین مردم و دولت وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند، افراد نمی توانند ماسک و مواد ضدعفونی کننده را از داروخانه ها تهیه کنند و این باعث استرس در افراد می شود و سیستم ایمنی بدن را به شدت کاهش می دهد و ایمنی پایین باعث بیماری می شود. آلوده می شود.

تقویت سیستم ایمنی با تغذیه در برابر کرونا

قرنطینه

مردم به دلیل انتشار ویروس در سراسر جهان نمی ترسند، بلکه به این دلیل که از ناشناخته ها می ترسند.

بیماران مبتلا به آنفولانزا به طور کلی حدود یک روز قبل از شروع علائم مبتلا می شوند و در عرض پنج روز مبتلا می شوند، اما مشخص نیست که بیماران مبتلا به کرونا چه زمانی مبتلا می شوند یا چه زمانی مبتلا می شوند.

دولت ها سعی کرده اند از ازدحام بیش از حد برای کنترل ویروس جلوگیری کنند. در تمامی شهرها قرنطینه اعلام شده است. قرنطینه کردن شهرهای بزرگ برای بسیاری از مردم چشم‌اندازی ترسناک است و واقعیت این است که در دنیای امروز این امکان وجود ندارد.

چینی‌ها بیمارستان‌های بزرگی را برای قرنطینه افراد مشکوک به آلوده شدن یا در معرض این ویروس ساخته‌اند که باعث ایجاد ترس عمومی در مورد این بیماری شده است.

واقعیت این است که ویروس کرونا بسیار مسری نیست و مانند سایر ویروس‌های عفونی، فقط بخش‌های ضعیف یا ایمنی سیستم ایمنی را هدف قرار می‌دهد.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد که اگرچه کووید 19 نرخ انتقال بالایی دارد، اما میزان مرگ و میر کمتری دارد.

از بین افرادی که در سراسر جهان آزمایش کووید 19 مثبت داشتند، تقریباً 80 درصد علائمی را که نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشتند، نشان ندادند. به عبارت دیگر، نیازی به وحشت زیاد نیست.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در زمینه سایر بیماری ها کمک می کند. در حال حاضر نرخ مرگ و میر کرونا در سراسر جهان 2 درصد است. هنوز مشخص نیست که این ویروس چقدر مسری است، اما تخمین زده می شود که علائم cdc2 تا 14 روز پس از قرار گرفتن در معرض ظاهر می شود و عمدتا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود.

علائم این ویروس شامل تب، سرفه و تنگی نفس است. مانند بسیاری از بیماری های دیگر، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض خطر هستند.

پیامدهای روانی

صحبت کردن با 5 نفر در مورد این بیماری پاسخ های بسیار متنوعی را می دهد، برخی سفارش ماسک صورت و جمع آوری آب دارند، برخی به فکر رفتن به جای دیگری هستند و برخی هنوز در مورد این ویروس چیزی نشنیده اند.

جدای از اینها، بخشی از مشکل این است که انسان ها در ارزیابی ریسک چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ، افراد از احساسات خود برای ارزیابی خطرات استفاده می کنند، نه تجزیه و تحلیل و منطق.

کنترل استرس

برای اینکه افراد کمی احساس اضطراب کنند، بهتر است از منابع موثق اطلاعات کسب کنند و به واقعیت ها فکر کنند. قبل از غذا خوردن و بعد از دست زدن به بینی، سرفه یا عطسه با دستمال یا دستمال، دستها باید حداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون شسته شود یا از ضدعفونی کننده دست یا الکل حاوی حداقل 60 درصد الکل استفاده شود. از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید.

از تماس پارچه با چشم، بینی و دهان خودداری کنید زیرا ویروس از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود. اگر فردی در خانه بماند، ممکن است فرد مبتلا به ویروس نباشد، اما مسئولان توصیه می‌کنند که این افراد در خانه بمانند و اگر مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا هستند، با کلینیک محل خود تماس بگیرند تا سطوح را تمیز نگه دارند.

از اسپری یا دستمال های ضدعفونی کننده روی سطوح لمسی مانند کلید چراغ، میز کار، تلفن و غیره استفاده کنید و از افراد بیمار خودداری کنید.

خطرات استرس در بیماری عروق کرونر قلب

محققان دریافته‌اند که برخی از افراد ممکن است برای اولین بار در طول یک بیماری فراگیر مشکلات سلامت روان را تجربه کنند و ممکن است در تنظیم افسردگی و اضطراب دچار مشکل شوند.

برخی از شرایط سلامت روان موجود ممکن است بدتر شود تحقیقات نشان می دهد که افرادی که به ویژه مستعد استرس و اضطراب هستند بیشتر در معرض خطر هستند. اضطراب شدید نیز ممکن است مصرف مواد را افزایش دهد. با افزایش سطح استرس، احتمال عود بیماری در افرادی که در حال بهبود هستند بیشتر می شود.

ورزش، خواب کافی و رژیم غذایی

این همیشه یک توصیه خوب است و در موارد عدم اطمینان ارزش تأکید دارد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال، یک مطالعه علمی نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک از علائم اضطراب جلوگیری می کند.

تحقیقات نشان می دهد که پیاده روی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. همچنین استفاده از رژیم غذایی سبک می تواند استرس افراد را کاهش دهد.

تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی سبک سرشار از میوه ها و سبزیجات، غلات کامل و پروتئین بدون چربی به کنترل بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. همچنین افرادی که به خوبی استراحت می کنند در مبارزه با ویروس ها و خلاص شدن از شر آنها موفق تر هستند.

غذاهای مناسب برای دوران کرونا